021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Viata in Recuperare !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
daria
Veteran
Veteran
Mesaje: 510
Membru din: 20 Dec 2010, 14:00

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de daria »

Foarte dragalas! Am si eu un exemplar acasa Chiar daca in primele luni de viata ne-a transformat casa si viata intr-un haos :rolleyes: ne am obisnuit Acum este membru cu drepturi depline .
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de Ploicica »

:zambetoi:

Pana se responsabilizeaza pustiul, o sa l plimbi tu mult si bine :)
Astora mici doar de joaca le arde:)
Sa va bucure...si sa fie sanatos :) !
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de lupica »

:zambet: :zambet: :zambet:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de almaM »

Mulțumesc frumos Mihai pentru urarea de azi dimineață! Este o stare foarte plăcută să deschizi forumul și să găsești pe topicel un zâmbet larg și o postare care transmite o stare de bine pentru întreaga zi.
Am citit la ora potrivită, însă nu am putut să postez atunci.
Îți scriu acum că-ți doresc atât ție cât și tuturor prietenilor de aici un sfârșit de săptămână cu bucurii și să primească cu sufletul deschis, sărbătoarea Pogorârii Duhului Sfânt!
Pun și eu o poză cu o floare, care îmi este foarte dragă și sunt tare mândră că a supraviețuit peste iarnă și chiar a înflorit frumos.
P.S- Nu ne spui cum l-ați botezat pe micuțul Biju blănos!
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de Mihai »

:zambetoi: Am studiat ce ma așteptă , oricum mulțumesc mult pentru răspunsurile date..!!
Suna încurajator...!! :limba:

Fii miu a hotărât , o va chema Pufina si o vom alinta Puffy :)
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de almaM »

Să vă trăiască și să crească mare! Deci e fetiță! Să ai mare grijă de ea că e frumoasă foc și dacă nu o păzești atent, uite ce surprize te mai așteaptă, https://www.youtube.com/watch?v=xNMXWcPGYuk.
Noapte liniștită!
Cu drag, Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de Mihai »

Zi frumoasă ,

Câteodată am impresia că nu am băut niciodată , câteodată am impresia ca de abia ieri am încetat băutul și simt alcoolul rece in ceafă, de aceea oricând un "azi nu beau " e benefic minții !
so_happy2.jpg
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
alexandra77
Veteran
Veteran
Mesaje: 304
Membru din: 16 Aug 2014, 20:36
Zile de abstinență: 30.09.2015
Ani de abstinență: 1 an

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de alexandra77 »

Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de Relus »

Sa va bucurați de noul membru al familiei,cu siguranța va aduce multa drăgălășenie in viata voastră. :rolleyes: :zambet:
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Viata in Recuperare !

Mesaj de Mihai »

Salutare sensibiliciosilor :)

Am alergat o tura de parc si acum fotografiez rate pe luciul apei , si mi place ...poate ca am luat o razna :zambetoi:
2015-06-04 09.33.19.jpg
Cand voi avea timp am sa va povestesc despre sensibilitatea patalogica specifică alcoolicului , acum plec la sală , zi frumoasă va doresc !

E frumoasă abstinența , sincer va spun .
Scrie răspuns