021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Hope, jurnal de abstinenta

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de styx »

:jos-palaria:
images (8).jpg
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de HOPE »

Multumesc, Alex si styx! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de emilia »

Bine te-am regasit si ai dreptate....nimic fara Dumnezeu.O zi buna :hug:
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de almaM »

Mi-a fost dor de tine! Probabil îți cer prea mult ca să vezi ceea ce văd eu în tine, dar te admir! Pup cu drag! :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de HOPE »

Buna seara "draga forum"!

Alma, te imbratisez si-ti multumesc. Esti prea generoasa, nu merit...

Nu intentionam sa scriu, mai ales ca se bat apropouri vis-a-vis de activitatea noastra pe forum. :zambetoi:
Ardelenii...
M-am bucurat tare cand am citit postarea ploicicai, mai stim si noi ce mai e pe la Cuca.Ploicico. :hug: Asa cazusem pe panta aducerilor aminte si mi se facu dor.Insa, mi-am adus aminte si cat de nefericita eram pe-atunci.Cata suferinta am purtat in suflet...

Zice dani ca forumul i-a salvat viata? N-as merge chiar asa departe, de-aici doar am inceput.Iar viata noastra inca nu-i salvata, zic.

Cu drag, HOPE.
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de almaM »

Hope caracterele nu se diferențiază prin zone geografice! Te îmbrățișez cu drag și dacă ai chef să scrii pe forum scrie, nu este patul lui Procust, e doar un sit pe care ne putem exprima! Să îmi scuzi exuberanța dar sunt în concediu și mă simt prea liberă, poate. Pupici cu iubire :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de styx »

Sarut mana Domnita !
Am vazut ca ai trecut prin zona asa ca am zis sa te salut cu plecaciune ! :jos-palaria:
Nici eu nu as zice ca forumul mi-a salvat viata dar cu siguranta m-a tinut abstinent in zilele cele mai grele,cel putin cele de inceput, dar fiecare le stie pe ale lui.
O zi frumoasa si racoroasa ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de HOPE »

Buna ziua "draga forum"! :hug:

Zi de leneveala, noroc de noi, dar si de angajatori ca nu mai trebuie sa dea liber pt.15 august.Iar romanu' n-a mai pus-o de-o minivacanta ca n-are cum, dar se descurca el oricum. O bere, doua , noua si-un gratar se face si daca nu-i sarbatoare.
Pomenea si Mihai, Free, de consumul excesiv de la noi, de evenimente si cat de facil se poate ajunge la dependente.

Mi-ar placea sa traiesc intr-o tara musulmana, insa nu ca femeie. Sa stai imbrobodita la propriu din toate punctele de vedere, nu-i o perspectiva prea tentanta. Mai ales la 40 de grade. :zambetoi:

Mihai, ma bucur sa vad ca stii ca sunt bine, multumesc mult si de aprecierile de pe watshap.Mi-a facut tare bine discutia cu tine. :hug:

Moiras, da, multumesc Domnului sunt bine!Acus fac un an jumate de abstinenta. M-am rugat Lui pentru asta! M-a binecuvantat cu o abstinenta buna!
Nu-i totul roz intotdeauna, dar mai lucram pe ici pe colo, mai dam cu zen, mai c-o cucuta. :ranjet:

Numai bine va doresc si zile frumoase de odihna si relaxare!Cu drag, Hope! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de styx »

Sarut mana Domnita !
Am trecut sa-mi exprim consideratia si bucuria de a mai te vedea postand. :jos-palaria: :hug:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesaj de HOPE »

Styx, cu la fel de multa bucurie si consideratie! :hug: Conteaza foarte mult pentru mine, iar daca vine din partea ta cu atat mai mult.Esti un domn, iar perseverenta cu care mentii forumul pe linia de plutire este de apreciat si meriti tot respectul nostru.

Si zice Mihai, ca nu esti batran, ai?!!! :susoteli: :wink:
Fa Rai din ce ai!
Scrie răspuns