021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Hope, jurnal de abstinenta

Aici puteti povesti experientele personale.

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Hope, jurnal de abstinenta

Mesajde styx » 05 Aug 2015, 10:20

Sarut mana Domnita !
Am vazut ca ai trecut prin zona asa ca am zis sa te salut cu plecaciune ! :jos-palaria:
Nici eu nu as zice ca forumul mi-a salvat viata dar cu siguranta m-a tinut abstinent in zilele cele mai grele,cel putin cele de inceput, dar fiecare le stie pe ale lui.
O zi frumoasa si racoroasa ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Sunt autorul acestui subiect
HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde HOPE » 15 Aug 2015, 16:16

Buna ziua "draga forum"! :hug:

Zi de leneveala, noroc de noi, dar si de angajatori ca nu mai trebuie sa dea liber pt.15 august.Iar romanu' n-a mai pus-o de-o minivacanta ca n-are cum, dar se descurca el oricum. O bere, doua , noua si-un gratar se face si daca nu-i sarbatoare.
Pomenea si Mihai, Free, de consumul excesiv de la noi, de evenimente si cat de facil se poate ajunge la dependente.

Mi-ar placea sa traiesc intr-o tara musulmana, insa nu ca femeie. Sa stai imbrobodita la propriu din toate punctele de vedere, nu-i o perspectiva prea tentanta. Mai ales la 40 de grade. :zambetoi:

Mihai, ma bucur sa vad ca stii ca sunt bine, multumesc mult si de aprecierile de pe watshap.Mi-a facut tare bine discutia cu tine. :hug:

Moiras, da, multumesc Domnului sunt bine!Acus fac un an jumate de abstinenta. M-am rugat Lui pentru asta! M-a binecuvantat cu o abstinenta buna!
Nu-i totul roz intotdeauna, dar mai lucram pe ici pe colo, mai dam cu zen, mai c-o cucuta. :ranjet:

Numai bine va doresc si zile frumoase de odihna si relaxare!Cu drag, Hope! :hug:
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 15 Aug 2015, 20:18

Sarut mana Domnita !
Am trecut sa-mi exprim consideratia si bucuria de a mai te vedea postand. :jos-palaria: :hug:

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 15 Aug 2015, 20:35

Styx, cu la fel de multa bucurie si consideratie! :hug: Conteaza foarte mult pentru mine, iar daca vine din partea ta cu atat mai mult.Esti un domn, iar perseverenta cu care mentii forumul pe linia de plutire este de apreciat si meriti tot respectul nostru.

Si zice Mihai, ca nu esti batran, ai?!!! :susoteli: 😉

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 15 Aug 2015, 20:51

Sarut mana si multumesc pentru cuvintele frumoase! :jos-palaria:
Batran nu prea sunt la 48 si-un picut :zambetoi: , dar de cand sunt abstinent au inceput sa-si revina la normal trasaturile chipului si sa intinereasca sufletul dupa ce l-am oblojit,caci acolo cred ca este marea noastra problema in suflet, daca acolo e ok cu voia Domnului si noi suntem ok. Cred ca forumul totusi se poate mentine si fara mine doar are perioade de flux-reflux... eu sunt aici (si aici) ca sa ma ajut pe mine si daca pot ajuta si pe altii de ce nu? nu costa nimic doar dau inapoi ce am primit gratis de la voi. Sunt recunoscator pentru prietenia cu care m-ati primit la inceputul meu pe acest forum si la randul meu incerc sa fac acelasi lucru din inima.
Te salut cu drag si mult respect si iti doresc o seara frumoasa si racoroasa ! :hug:

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 20 Aug 2015, 12:03

Hopisor , te imbratisez si te pup cu drag! :hug: :jos-palaria: Nu prea am eu timp acum prea mult dar sa stii ca daca in trecut am suparat multa lume, printre care si pe tine, acum platesc cu virf si indesat pentru toate... :plans: Nicintr-un caz nu este vorba despre alcool si ca sa iau pozitivul din orice, ma gindesc ca oricind poate fi ceva si mai rau...
O zi frumoasa si senina si esti una dintre prietenele careia atuni cind iti scriu, rosesc... :rosu:
:hug:
Nume anterior: ilyuta

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 21 Aug 2015, 10:44

Buna ziua draga forum!

Ilyuta, cred ca supararile mele de pe vremuri nici nu trebuie luate-n seama. Stii bine ca omu' la bautura spune multe. :ras: Si aici vorbesc despre mine, evident. :limba:

Cat despre faptul ca rosesti, nu stiu ce pacate rusinoase ai, asa ca nu ma bag. :smecher:

Zi frumoasa si week-end fain!Cu drag, Hope. :hug:

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 22 Aug 2015, 19:46

Buna seara draga firum!

Vad ca-i rost de aniversari pe-acilisa.Nu-i rau, numai sa nu fie stropite cu alcool.

Ilyuta, pun pariu ca ai luat-o personal, again. :confuz: Nici asta nu-i rau, altfel n-ai mai fi tu. :limba:

Despre mine toate bune.Cu drag va imbratiseaza, Hope. :hug:

lupica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde lupica » 23 Aug 2015, 01:47

:hug: :jos-palaria:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_dani@yahoo.com

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 23 Aug 2015, 01:53

Hopisor, pacatul meu mare si rusinos este ca la un moment dat, parca eram condus de cel rau(Doamne fereste :cuminte: ) si-ti contestam existenta. :rosu: Nici nu stii cit ma caiesc pentru acele vremuri. :rosu:
Te pup si sa ai o Duminica frumoasa si binecuvintata! :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta

Înapoi la “PREZENTATI-VA”