021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Dans in ploaie

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Ploicica
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Nici azi nu am si rad:)

Răspunsul #11 scris

Mesajde Ploicica » 31 Mai 2013, 12:18

581357_350694655014925_208975968_n.jpg
vaaaaaaaaaaaaaaaai, nici nu stiti ce suparata sunt momentan :evil:

pai am venit mai devreme la serviciu
si mi-am propus sa va scriu, ceea ce am si facut cu voiosie si inima topaitoare
scrisesem asa de mumos ...
mai aveam sa va pun o pozisoara si top, in clipa aceea, o clienta
o ora si jumatate, pauza
cand m-am intors sa trimit mesajul m-a trimis sa ma autentific si am pierdut tot
de ce???
eu nu ma mai joc si gata :(

va pun un articolas fiindca iar sunt fierbinteli tensionate pe forumel :lol:
uneori suntem niste copilasi sau batranei scortosi care se plctisesc daca nu carcotesc ceva:D

pe de alta parte, cine se cearta se iubeste, asa e in amor si asa ar fi frumos sa fie si pe forumel
so,
vremea de afara e in trend cu ideea mea, astept cu interes dezmatat inscrieri pentru amor :D la ceas tarziu de seara

VA PUP!
azi nu bem
asido, io am doo mere si imi ajung:))
dar multam fierbinte!

sa va pun articolasul
CARCOTASUL

A fost odată un rabin considerat de întreaga comunitate un om al lui Dumnezeu. Nu trecea o zi fără ca o mare mulţime de oameni să se adune la uşa sa, aşteptând de la acesta fie un sfat, fie o binecuvântare sau o vindecare. De fiecare dată când rabinul vorbea, oamenii îi sorbeau literalmente cuvintele.
Din păcate, în auditoriu se găsea întotdeauna un om dezagreabil care nu pierdea nicio ocazie să îl contrazică pe maestru. El îi observa slăbiciunile şi nu ezita să îşi bată joc de ele, spre imensa iritare a discipolilor acestuia, care au început să creadă că este diavolul în carne şi oase.
Într-o zi, “diavolul” s-a îmbolnăvit şi a murit. Întreaga comunitate a respirat uşurată. Oamenii şi-au pus o mască solemnă, potrivită cu ocazia, dar în sinea lor toţi erau fericiţi că discursurile inspirate ale maestrului nu vor mai fi întrerupte, iar comportamentul acestuia nu va mai fi criticat de acest eretic lipsit de orice respect.

De aceea, toată lumea a rămas surprinsă să îl vadă pe maestru luând parte la înmormântare răvăşit de durere. Mai târziu, un discipol l-a întrebat dacă a deplâns soarta eternă a celui decedat.
- Nici vorbă, i-a răspuns maestrul. De ce l-aş fi deplâns pe acel suflet, aflat acum în ceruri? Mi-am deplâns propria soartă, căci acel om a fost singurul meu prieten. Toţi ceilalţi nu fac decât să mă adore. El era singurul care mă provoca, scoţându-mi în evidenţă defectele şi ajutându-mă astfel să mă transform. Acum nu se mai află printre noi, iar eu mă tem că îmi voi înceta creşterea spirituală.
După care a izbucnit din nou în lacrimi.

filedelumina.ro
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,04,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani

Răspunsul #12 scris

Mesajde dani » 31 Mai 2013, 12:39

Ana are doo mere :D :D :D Nu vrei si tu ? Cu toate scuzele de rigoare nu aveam cum sa n-o pun pe asta ca de fiecare data cand dau sarci pa goagal dau de ea.
Imagine
Te imbratisez cu drag
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Ploicica
Veteran
Veteran

Răspunsul #13 scris

Mesajde Ploicica » 31 Mai 2013, 12:48

pai danisorule,
daca le cauti cu lumnarea, normal ca le gasesti
iti dai seama ca tantzica, dupa sutingul cu merele, a racit la ovare?
ii si observ o grimasa, pe la coltul drept al guritei senzuale :mrgreen:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 09,01,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Răspunsul #14 scris

Mesajde Ovidiu73 » 31 Mai 2013, 14:49

Buna ziua,

Vreau doar sa remarc spectrul tot mai larg al discutiilor de pe forum. De la mere ( cui nu-i plac merele? :) ) pana la povestiri spirituale.( buna si aia cu rabinul :) ). O stiti pe aia cu rabinul la gradina zoologica? :) Mai vorbim si despre alcoolism dar, altadata :) :lol: :lol:
Asta e, mie imi plac oamenii veseli, mai radem mai glumim, ca abstinenta nu e nicidecum incrancenare.
Bine ai (re)venit Ana pe forum cu tot cu mere! :)

Ploicica
Veteran
Veteran

Răspunsul #15 scris

Mesajde Ploicica » 31 Mai 2013, 16:16

buna ziua, Ovidiu!

eu nu o stiu
si vreau sa iti faci timp si sa ne--o asterni ( intr o recreatie de invatat ) :geek:
povestea cu rabinul la gradina zoo, zic.

multam de re(primire) :)
Shivananda

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 25,06,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Răspunsul #16 scris

Mesajde colica zis alcoolica » 01 Iun 2013, 07:27

Buna Ania,
Am trecut sa spun si eu ca imi place noul nume si ca Ana chiar are mere :lol: ,
Sa stii ca sunt foarte fericit cu fiecare zi care esti abstinenta :D Si imi este dor sa vorbim mai mult ,ploicica !
Sunt langa tine si imi placi foarte mult !
Bune 24 de ore Ania !
Cu mare drag , Colea,sa nu uit ;) , alcoolic :)
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Gladiator73
Veteran
Veteran

Răspunsul #17 scris

Mesajde Gladiator73 » 01 Iun 2013, 10:26

Draga Ania,eu in loc de ,,sunt naspa rau" as fi ales pseudonimul de ,,sunt misto rau".Pentru ca tu chiar esti misto si, daca scriu mai rar la tine sa stii ca te citesc cu multa placere si,constat,ca pe zi ce trece de abstinenta te descoperi si ne arati cum esti de fapt:profunda,inteligenta,plina de umor,sensibila,romantica.Merele tale sunt pline de miez dulce,divers colorate,surprinzatoare ca esenta,cu coaja tare si ferma si pozitionate foarte aproape de cer. ;)
Iti multumesc pentru abstinenta mea si-ti spun ,,la multi ani"!Sa te bucuri de tine,de copilul tau si sa fii fericita!

Ploicica
Veteran
Veteran

Răspunsul #18 scris

Mesajde Ploicica » 02 Iun 2013, 17:57

iliuta,
nimeni nu-mi poate lua nasparleala fiindca e a mea si daca o vrei trebuie sa platesti gras :lol:
dar te astept cu perele fiindca e nevoie de vitamine pe forum, vaz:)

colicica,
te astept in Romania cu drag si dor sa trancanim
daca vrei iti fac si pizza :mrgreen:
si eu iti multumesc! cum reusesti sa fii atat de echilibrat? trebuie sa ma inveti si pe mine :geek:
te pup!!!

Gladisor,
m-am inrosit si fastacit de numa numa ce mi-ai scris... :oops: :oops: :oops: :oops:
m-ai lasat fara vorbe si fara aer! stii si parerea mea despre tine... forevar te voi adora si ti voi sorbi cuvintele cu setea unei ratacite prin Shara..
iti intorc multamul pt absistenta mea , te mai astept pe la mine pe tarlaua cu grau si maci rosii :mrgreen:
ca eu vin la tine, inchipuidu mi ca intru la bisi :D la bisi la Gladisoru
asa imi zic cand dau clik pe la tine:)

sper ca ploaia de astazi din bucuresti sa ne fi purificat sufletele si luni sau in viitorul imediat apropiat sa ne vedem pe forumel ca buretii dupa ploaie :)
multi si albi:D

azi, am ascultat Vank, in nestire cu 1000! am canta cu ei, topaind prin bucatarie fiindca facui o ciorbita de pui, dreasa cu ou si smantanica :roll:

dintrrr-o mie de gandurrrri ce m achinuie si nu ma lasa sa dorrrm uneorrri
cel mai tarrre ma doarrre ca noi ne-am iubit doarrrr de o mie de orrri.
cantati cu mine si inveseliti-va! suntem cu totii doar niste oameni ... ; deci, toleranta si iubire, rogu-va...!!!

nu am tinut numarul zilelor dar nici gand de bautura! :)
HUG SI BIG! tuturor, fara exceptii :)
Shivananda

Ploicica
Veteran
Veteran

Răspunsul #19 scris

Mesajde Ploicica » 03 Iun 2013, 07:35

iliuta,
pai mie imi pare rau daca nu mai scrii
sau sa pleci d-acia

ca ieri imi cumparai un sac de seminte
sa am acia cand te citesc

si tu ce faci acuma

pleci????

sa-mi trimiti banii pe seminte daca parasesti forumelul :P

ca doar nu le cumparai degeaba

mie imi place de voi doi si imi sustin ideea
voi, tu si Asidutu...va iubiti dar nu va dati seama:)
Shivananda

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,04,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 5 ani

Răspunsul #20 scris

Mesajde dani » 03 Iun 2013, 08:20

Neata Ploicica si Neata Ilie
Ana da-mi vro doo mere sa tzap dupa Ilie poate se dezbotoseste.Ilie io cand am zas ca AJUNGE,am zis ca ajunge ca sa nu escaladati conflictul dintre voi doi si sa va calmati si nicidecum sa nu mai scrii pe forum.Ca daca tu scriai ceva malitios,Asido scria doua,dupa aia tu patru si tot asa.Daca ai vreo suparare pe mine te rog sa mi-o transmiti.
No bun ,Ana te pup,pa pa si o zi faina!Daca iti spun ca am pus poza asta la tine pentru ca imi place cum ii surprinsa apa in ea ma crezi ? :D :D :D
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Înapoi la “POVESTEA MEA”