021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Dans in ploaie

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Dans in ploaie

Mesaj de Ploicica »

Alma, Iliutza, Georgelus, Criss, Hope, Relus
va multumesc si imbratisez pe toata lumea!
:hug:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Dans in ploaie

Mesaj de HOPE »

Ploicico fata buna, ne-ai lasat toata vara cu ochii-n soare? :trist: Ma bucur ca ne mai dai cate-un semn. :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Dans in ploaie

Mesaj de almaM »

Ce surpriză minunată mi-ai făcut! Te pup și te îmbrățișez cu drag!
Îmi doresc să te citesc pe cât de des posibil.
Te pup și sunt tare bucuroasă pentru că ai scris.
Alma care te place și te admiră, nespus de mult :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Dans in ploaie

Mesaj de emilia »

Bine ai revenit i-ti spun si eu. :hug:
Avatar utilizator
alexandra77
Veteran
Veteran
Mesaje: 304
Membru din: 16 Aug 2014, 20:36
Zile de abstinență: 30.09.2015
Ani de abstinență: 1 an

Re: Dans in ploaie

Mesaj de alexandra77 »

Eu ce sa zic Ploicica,iti simt lipsa ... :wink: Te pup cu drag. :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Dans in ploaie

Mesaj de ilyuta »

Ploicica mea, ce as mai putea sa spun eu? :surprins:
Te iube la fel si te astept cumincior aici la portita si tot sper . :zambetoi: N-am incetat sa visez nici ca ma vei lua cu tine la Cuca. :zambetoi:

Acum eu nu prea am mult timp deoarece am musafiri de la... Akron(orasul lui Bill) :zambetoi: Nu , nu glumesc, vorbesc serios. :lol:
Te iube mult,
iliutul tau forever. :hug:
10553437_10152669498345844_8399192905020722512_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Dans in ploaie

Mesaj de Ploicica »

buna de dimi!

Deciziile sunt bune. Toate. Ca sunt gresite sau ca sunt bune. Inseamna ca evoluam si ne dorim schimbarea. Trecutul e o incapere din prezent in care intram mai rar. Nu avem decat sa deschidem o usa, atat, si suntem in trecut, iar usa asta se deschide singura foarte des. Zilele astea, m-au napadit dorurile si amintirile. Imi era dor de forum si de omuletii din spatele cuvintelor.
Ma bucur sa va aflu bine. Cu mici exceptii si eu sunt in regula. Alcoolul … tot asa. Nimic exagerat dar vad ca din ce in ce mai des. Argumentul suprem pentru care am luat decizia sa reincep sa scriu pe forum. E bine sa stam intre invingatori. Chiar daca nu intodeauna le suntem dragi :ranjet: 
I-am citit pe cei noi. Ii salut si le doresc drum lin in ceea ce si-au propus. Le mai spun ca e musai sa scrie sa scrie sa scrie. Orice. Sa dea afara amaraciunile ca sa faca loc la bucurioare :)
@Fluturas firav dar puternic, te pup si eu cu acelasi drag! Imi place cum zbori
@Emily, ma bucur sa te cunosc 
@hope, te imbratisez si felicitari pentru echilibrul si perseverenta
@alma, multumesc pentru primire  … pupici cu lipici
@iliutza iubire, e musai sa ne reinnoim juramintele?  ma duc in septembrie la Cuca; vino sa mergem dupa mure si alune.

va multumesc si va pup

peseu
imi pare rau ca Ovidiu nu mai scrie aici. habar nu am de ce a luat decizia asta dar poate revine la ea
mi-e dor de scrisurile lui absolut minunate.

acolo nu scrie ca aici :) parca nu-i el INTREG
:hug:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Mia
Senior
Senior
Mesaje: 192
Membru din: 27 Apr 2014, 12:57
Zile de abstinență: 11,01,2015

Re: Dans in ploaie

Mesaj de Mia »

uelcam, ploicico!!

ma bucur sa te citesc!

cu drag, Mia
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Dans in ploaie

Mesaj de ilyuta »

Ploicica mea, m-am fofilat la calculator sa-ti spun ca te iubesc. :hug:
Ma bucur mult sa fii din nou cu noi, eu luind de multe ori decizia de a nu mai scrie dar am concluzionat ca imi faceam mie un rau (bei otrava si astepti sa moara altii :lol: :lol: )Este o gluma fara tilc, nevinovata asa cum sunt si scrierile mele. :jos-palaria:
Te iube mult ,
iliutul tau forever :hug:

PS Si mie imi lipseste foarte mult Ovidelu aici, cu scrierile lui si in partea cealalta nu suntem atit de liberi :lol:
Plus ca n-avem voie sa ne certam. :lol:
10406363_848507751854488_5389612236735791063_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Dans in ploaie

Mesaj de colica zis alcoolica »

Bine ai revenit Ploicica ,
Imi pare bine ca iti dorsti abstinenta si poate o sa se termine intr-un final aceasta lupta cu alcoolul( intotdeauna infranti ) , lupta care pe mine m-a adus la exasperare si ajunsesem sa nu ma mai suport pe mine insumi , la insingurare si la lipsa bucuriei de fi .
Asta m-a ajutat foarte mult , sa recunosc ca nu mai pot lupta si ca am nevoie de ajutor de la ceilalti , ca singur nu reusesc .
Te imbratisez si iti doresc sa reusesti. :hug:
"Azi nu beau , atat doar astazi ."
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Scrie răspuns