021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Dans in ploaie

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de asido1973 »

Draga dani,eu cred ca poza aia este pusa intentionat, ca sa ma jignesti pe mine. Stii ca eu am probleme cu greutatea si intentionat pui poze cu slabi pe forum, ca sa ma faci pe mine sa ma simt prost, sa ma ofensezi si sa nu mai am eu liniste ziua de astazi !
Te rog frumos sa te abtii si tu!!!

Am uitat sa pun Peseu: :lol: :lol: :lol:
Am mai invatat si eu ceva de ana cu merele ei!
Si poate ne vom vedea si fata in fata ca sa ne declaram orice, nu conteaza!!!
Te astept inca la Bran, sa stii!!!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de Ploicica »

danisorule,


Daca iti spun ca am pus poza asta la tine pentru ca imi place cum ii surprinsa apa in ea ma crezi ? :D :D :D


care apa in ea? in Tantica? Are apa la plamani? A racit si fatuca asa saraca ca aia cu merele. doar ca aia a racit la oo si asta la plamani!
ce sa le fac nene
daca le place fotomodelingul? arta cere sacrificii... :mrgreen:

asidutu,

dni pune poze cu Tantici si nu cu Adonisi, bre!
n-ai de ce sa te simti jignit

apoi, mie una, imi place un Gigel din asta mai voluminos..
ma si vad in palma lui patrata facuta morisca :lol: :lol:

azi, sunt libera
trebuie sa fac o tocanita de cartofi noi
ma duc sa-i curat
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de asido1973 »

Tu mergi si fa tocana, ca stam cuminti de data asta pana termini tu. Ca io am facut tocana, da vad ca mi-a iesit prost tare de tot. O fi fost cartofii vechi si cred ca am uitat sa-i curat!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de Ploicica »

Ha i ca azi sunt libera
Pana la saispe am io timp sa fac tocana

Asidule, vroiam ca sa-ti mai spun ca si eu regret ca nu poci sa vin la Stan, la Bran..
Ca nu stiu ce sa-i spun husbandului ( iliuta m-a invatat secspiriana asta :lol:
sa nu imi fie mie dor de iel? :P

Plus ca
Sambata am crezut ca mor
Ca uitai sa va spun
Fusei cu caprita asta a mea sa-si cumpere sandale de banchet
Ca asido, avem fete de-o seama, daca vrei sa stii, da????? fusei si io harniciuta nu doar tu :geek:
Asa
Si ma puse necuratul sa ma iau dupa cineva...sa merg in Dragonul Rosu
m-am invartit prin dragonu rosu de m-am inverzit! Toate standurile la fel cu aceeasi marfa
la un moment dat ametisem si treceam de mai multe ori pe la aceleas stand
m-a vazut un chinez ca ma falfai pe acolo
si mi-a zis
ati m-ai fost aiti de 3 ori
zic
aoleo, mi-am uitat busola acasa
intr un final apoteotic am gasit sandale
am gasit si accesorii si rochita si m-a chelit de lovele!
Dar mi-am luat si eu 8 perechi de budigai ca tot nu vrea sa vina vara
Trebuie sa-mi protejez ce am si eu cel mai scump..nu?
Imi pare rau ca nu am ceva interesant sa va spun
Ar mai fi..ca am mancat cirese de era sa-mi crape burta
Are mai sistar un cires in CURte de mai mare frumusetea si e plin!!! I-am facut poza. Poate o pun aciulea sa va inverziti de ifidie :mrgreen:
Acum chiar plec
deci, asidule..d-aia nu viu la bran...
n-am bilet de voie si nici lei paralei ;)
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de asido1973 »

Pai , te inteleg perfect!!! :lol: :lol: :lol:
A fost cu maica-sa acum 5 zile sa-si cumpere pantofi. Zis si facut. Nu au trecut o data prin magazin, nu de doua, ci de vreo nu stiu cate ori! In final au ajuns la unul, cica au stat 2 ore acolo, au probat nu stiu cate perechi si in final au luat o pereche.
Ajunge acasa, sta cu ei in picioare , si ii spune, mami, ma cam strang! :lol: :lol: :lol:
La care maica-sa, eu nu mai merg cu tine nicairei , ca ma dau aia afara! Asa ca a doua zi, tati mergi cu mine!
Ma duc, zic na, cat sa dureze, ca doar ii schimba si ia altii mai mari. Ajung in magazin, si incepe.... :lol: :lol: :lol:
Dupa o ora, reusim si plecam! :lol: :lol: :lol:
Astazi cand vine, trebuie sa mearga cu maica-sa la croitoreasa, ca deh, nu si-a gasit draga rochie, nici macar in dragonul rosu :lol: :lol: :lol:
Iar acolo, nu stiu cum de te-ai lipit la bucata , ca ai naibii chnezi acum ceva timp cand am fost, nu au vrut deloc. Numa la tet dam , cate tinti , avem malimi de la teitate la patununu :lol: :lol: :lol:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de moira »

Buna Ana, ma bucur tare mult sa te citesc si vreau sa-ti marturisesc ca in timp ce tu faceai ciorbita de pui, eu faceam ardei umpluti, din aia cu carne si orez si cu multa verdeata si cu rosii, care m-au enervat un pic pana au ajuns in cratita dar care apoi fierbeau, dolofani, linistiti, fol-fol, fol-fol si miroseau bestial, in fine ....
I-am mancat prea fierbinti si mi-am oprait cerul gurii cu ei. :lol: Au fost si gustosi, dar eu tot cu gandul la ciorbita ta taraneasc sunt ...
Big hug, cum spui tu,
Moira
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de Ploicica »

e nasoala asta cu ceru' gurii
ai facut buba? :))))

n-o sa mai poti sa vorbesti o perioada...nu-i mare lucru
lasa, ca scrii acia mai des :mrgreen:

ma gandeam la pasii astia

io cred ca i fac alambicati si nu in ordinea aia

e fro problema?:D
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de moira »

:lol: :lol: :lol: Nu-i bai Ana, fa-i cum te pricepi tu, treaba buna sa iasa !
Cat despre aia cu "domestiec", sunt de accord, riscam sa nu mai fim deloc interesante :lol:
Hai ca eu trec acum la din alea intelectuale, obsesii de-ale mele,
Moira
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de Ploicica »

Terminai mancarea intr un sfarsit si e foarte buna, pe cuvant!
Dar nu va arat decat oala arsa
Ca sa va dati seama ce dusa mi-s cand ma dau pe internet si implict pe forumasul alcohelp.
Sper sa nu imi recunoasca cineva cratita
Ca si asa mustesc de anonimat :lol:
Pana la urma, daca o da cineva de mine, sa zica merci ca m-a aflat asa cum sunt de fapt. Ca si asa imi place mai mult de mine asa cum sunt acum :mrgreen:

Va doresc o saptamana linistita pe acorduri de Enigma - Return To Innocence
va multumesc pentru atentie si am speranta ca estrogenul a disparut
si aparu hormonu fericirii, melantonina :mrgreen:
hug si pup!

Ploicica :)
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Nici azi nu am si rad:)

Mesaj de dani »

Am uitat sa deretic prin casa si uite ce am patit aseara:
m-a pedepsit barbacatmiu(vaz ca fara pedese in viata nu se poate sa iti bagi mintile cu polonicul in cap)
si am dormit cu copila in patul ei de o persoana plus catelul la picioarele noastre!
sunt amortita pe partea dreapta fiindca n-ai cum sa te foiesti intr un pat de o persoana
barbatamiu fiindca a fost cuminte, a dormit singur in pat de doo persoane dar daca dormi de-a latul in acel pat intra si sase persoane
:D :D :D
Any draga azi ai fost super.M-am imprastiat de ras citindu-te.Abia intr-un tarziu am descoperit si ce scriai pe la admin.Iti recomand sa dormi mai des in patul al mic ca uite ce fain scrii tzapana pe partea dreapta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.Crede-ma cu stari de spirit ca cele de azi iti va fii foarte usor in abstinenta.Tie...dar si noua.Vad ca te pricepi la tocana si la ars cratite .Daca vrei facem schimb de retete ca io fac cateva ...hai sa le zic tocanite de numa io le mananc si stiu foarte bine sa prajesc ficatii de pui sa sara pe pereti. :D :D :D
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Scrie răspuns