021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubire

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Iubire

Mesaj de HOPE »

Doruto draguta, de ce n-ai zis mai demult ca-ti doresti asta? Cum sa se rada de tine?Adresa mea de e-mail este hoppe_[...]. Iei legatura cu mine si stabilim ce si cum facem. Eu de obicei
merg sambata pentru ca atunci imi permite programul, dar tu vei face cum crezi tu ca-i mai bine.Noapte linistita si tie! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Iubire

Mesaj de dani »

O ce veste minunata!Dorulet spune:
Am vrut de atatea ori sa merg macar o singura data la o sedinta AA si cu riscul de a rade de mine va spun ca mi-a fost teama sa merg singura.Daca ve-ti vrea vreodata din cei ce stati in bucuresti sa "ma luati de mana" sa merg si eu cu voi ar fii minunat.
Nu cred ca este empatie mai mare(empatia a fost tema discutiei la AA-ul online de seara asta),decat contactul cu un alcoolic care vine prima data la grup.E greu de descris in cuvinte...asa ceva se simte...vezi emotia...iti aduci aminte cum ai fost tu prima data la grup.Special pentru asta se face Pasul unu!Din nou si din nou ca "sa nu uiti Darie!".

Hai sa-ti spun de mine...pe mine m-a dus Alma prima data si aveam niste emotii de faceam pe mine...dar nu vroiam sa le arat mai ales fata de ea,ca de scriam de cateva luni pe forum,inventasem si gaura la macaroana si ma mai dadeam si mascul alfa.Numa Dumnezau stie ce era in inimioara mea de emotii...
Sa stii ca pe mine nu m-o mancat aia la AA...tu amu esti coapta,numa buna...de mers la grup si poate te manca. :ranjet:
O seara mirobolanta!
Peseu-dupa aia te astept si online!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
CRISS99
Veteran
Veteran
Mesaje: 1974
Membru din: 17 Feb 2013, 09:49
Zile de abstinență: 30,06,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de CRISS99 »

Buna Dorulet,

eu merg maine la grup si am vorbit cu Mihai sa ma *pescuiasca * de la stadionul National Arena.Am vazut ca Hope ti a lasat si o adresa de contact.Daca ii poti lasa nr tau de tel ca sa il iau si eu :ranjet: ,te sun si poate vii si tu.Ce zici?Zi frumoasa.
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Iubire

Mesaj de HOPE »

Criss, acum sunt foarte umflata dupa operatie si nu pot sti ce va fi pana maine.Mi-ar placea tare mult sa te revad si sa te strang in brate. :hug: Va dau pe sms maine daca ajung .
Fa Rai din ce ai!
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Iubire

Mesaj de sa1548 »

Hope ... sper ca esti bine cu operatia ... insanatosire grabnica !

Alin
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Iubire

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Dorulet pentru ca vrei si ai decis sa mergi la grup , :jos-palaria:
Pe mine ma ajuta foarte mult :zambet:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Iubire

Mesaj de dani »

Sunt alaturi de voi! :ranjet:
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Iubire

Mesaj de dorulet »

dorulet scrie:Cum mai putem spune ca iubim daca apoi pedepsim?Am avut totul dar cu ce am ramas?Cu singuratate si multe regrete.Am promis de multe ori ca nu mai beau si nu m-am tinut de cuvant incat nici eu nu mai cred in mine.SI MAI POT SPUNE CA IUBESC???

ASA SPUNEAM LA INCEPUT.

Multi s-au intrebat de ce oare nu mai scriu nimic pe forum?!Of Doamne cu ce sa incep?S-au intamplat atatea in viata in ultimul timp incat nu am avut timp de nimic.Dupa atatea luni de suferinta acum sunt si lucruri bune.De maine voi pleca din tara ptr 5 ani sau nu se stie.Viata mea va fii cu totul alta fata de cea de pana acum.Am facut acest pas major de dragul celui ce mi-a fost alaturi la bine si la greu.Acest om ce a crezut in mine si m-a ajutat sa ma ridic atunci cand am fost la pamant.De VOI ce sa mai spun a-ti fost un mare sprijin moral.Multi au spus ca si mine de altfel=cu ce ma ajuta sa scriu?=Pe mine acest"scris"m-a ajutat sa uit chiar si ptr putin timp de pahar si tot raul ce mi-a fost facut.Nu stiu cui sa multumesc mai intai asa ca va spun la TOTI multumesc din suflet.Spun asta acum eu Ana o femeie ce a trecut prin multe dar cu ajutorul iubirii a reusit in problema cu alcoolul si ceea cea m-a determinat sa recurg la alcool.Am avut atat de multe sa mai spun dar momentan este un mare haos in mintea mea.Acum decat atat mai spun MULTUMESC si va imbratisez cu drag pe toti=ana nu dorulet.Dorulet va fi doar o amintire urata ptr mine dar pe VOI TOTI va voi pastra mereu in sufletul meu ca o amintire frumoasa.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Iubire

Mesaj de ilyuta »

Da' ce ai mai Dorulet ,ne scrii de parca pleci pe Marte? Daca vrei cu adevarat, gasesti si acolo o cale daca mai vrei sa comunici cu noi, pe Marte, darami-te in alta tara. :surprins: Mizilic si sunt citiva pe forum care scriu si din alte tari :lol:
Fii atenta, peste cinci ani, pe mine ai sa ma gasesti tot aici. :ras:
Lasaind gluma la o parte(dar sa stii ca eu vorbesc serios :jos-palaria: ) eu ma bucur pentru toate realizarile tale, sincer si-ti doresc sa urmezi aceeasi CALE si in continuare.Si nu uita, drumul in "stol' este mult maiusor de parcurs decit de unul singur si Nu UITa cit este de parsiv, viclean si periculos alcoolul. :hug:
te imbratisez cu drag si sa-ti ajute Dumnezeu! :cuminte:
iliuta :hug:

Si dupa cum vezi, vreau sa ne despartim zimbind.
10502078_10152537986848718_711214735148645270_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Iubire

Mesaj de almaM »

Ana Dumnezeu sa vegheze asupra ta orinde te va purta viata!
M-a induiosat postarea ta si sunt sigura, ca o sa gasesti o cale sa ne mai scrii despre tine, asa macar din cand in cand.
Te imbratisez cu drag,
Alma! :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Scrie răspuns