021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Cuplu alcoolici

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de moira »

....dar sunt eu nebun de fapt asta e.


Alexa, tu esi baiat sau fata? Nu ne mai baga si tu in ceata :lol:

Bine ai revenit!
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Adorable »

:lol: Tastatura e de vina scuze.Si mai scriu si pe intuneric ca e bebe prin zona.Ai fost tare moira :lol: .Si iata cum revin si eu in forta chiar in mijlocul unui conflict pe forum.Si ce imi mai place.Va iubesc oameni buni!PUPICI la toti chiar si la cei clonati,la cei barbat-femeie etc :lol: :D
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de dani »

Servus Alexuta si bine ai revenit! Sa-ti traiasca bebeii,sotioru si abstinenta.No bun, acuma am un bai,adica si io vreau pozuca cu Alexa toples,ce numa Mihai sa se clateasca pe ochi cu frumuseti carpatine?
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Tavi »

Ok , ai trecut intrebarea capcana . Corect , consumai si fumai in balcon dar sunt nedumerit .
Cum adica imi trimiti o poza cu tine ...ai avansat in timiditate ?
Stiu despre tine , caci tu mi ai spus , ca esti o persoana pudica si timida iar acum aflu ca esti bunaciunea bruneta de la etajul sase (cea cu sani mari) care face toata vara plaja , dezbracata in balcon :lol: :lol: :lol: :lol:

Daca te intrebi de unde stiu...pai eu sunt ala obsedat din blocul de vis a vis ce se zgaieste toata ziua prin binoclu la tine :lol: :lol: :lol: :lol: Apropo eu stau la etajul noua asa ca te vad de sus in jos in toata splendoarea ta :mrgreen:

Bine ai revenit Alexuta , avem nevoie de tine aici . :)


Auzi ? Tu nu esti cumva fata de la pagina 5 din ziarul Libertatea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Adorable »

:lol: Dani cine a zis ca poza o sa fie topless? :lol: :lol: :lol: .Va cunosc atit de bine pe VOI dragutii de barbati.Trebui sa-mi iau doctoratul in psihologie ca va citesc ca pe o carte deschisa.Mihai eu stau mai sus ca tine ,la 11 8-) .Asa ca arunc ochii fix in dormitorul tau sa vad daca iti faci bine datoria fata de sotie ca daca e nevoie dau si eu o mina de ajutor.Da ma gasesti la pagina 1,maxim 2 ca sunt model de 5 stele :lol: :lol: :lol: .Ai nevoie dai un buzz pe privat.Am 2,80 pe minut da pot sa-ti dau un discount :lol: :lol: :lol: .Offfffffff ce sa va mai zic sunt ofticata rau ca nu mai pot lucra.Cel putin citeva luni inca.Copii imi ocupa tot timpul din lume si seara sunt KO :D .Da ei sunt cei mai importanti pe lume pentru mine.Sper peste citeva luni sa imi reiau --job-ul meu deshuchiat :lol: .Chiar mie dor de el,ieseau ceva banisori in plus la putinul timp investit si ma si distram.Si aflam tot felul de chiestii care ma faceau sa intelkeg mai bine ce isi doresc barbatii si ce gindesc ei in general in materie de sex.,fetishuri etc.
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Ploicica »

"buna Alexa,

freau si io un job ca al tau
mai angajeaza? :mrgreen:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Adorable »

Ilie mersi de urarea pentru tigari azi am trecut un prag important<3 saptamini>.Si va mai zic o bomba de am cazut si eu pe spate azi de nu imi venea sa cred.Sotul meu nu a fumat azi nimic :o .Pai fuma mai mult de 1 pachet pe zi.Nu a mai incercat sa se lase de fumat decit de 2 ori pe la inceputul relatiei noastre.Care a facut 16 ani apropos acum in mai.Chiar de ziaua noastra a si sosit acasa el ca un facut parca.Acum chiar incep sa cred ca ma ia drept exemplu si sper si mai mult ca intr/-o zi va intra iar in abstinenta la alcool.
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de almaM »

Alexa, ti-am transmis salutari prin Mihai, adica la topicelul lui, sper ca am si scris, nu numa m-am gandit, ca am avut ceva, vanzoreala la serviciu astazi si am fost cam tot pe fuga. Ma bucur ca ai revenit si mi-ar placea sa ramai pe aici.
Pupici cu drag, dar o sa ne mai scriem.
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Adorable »

Mersi Alma te pupic si eu.Si ia pune-te tu pe treaba si arunca naibi cit colo nenorocitele de tigari ca nu ai nevoie de ele.Incepe cititndu-l pe Allen Carr sau asculta audiobook-ul de pe net daca iti e lene sa citesti ca il gasesti free.Sigur iti va schimba parerea despre fumat.Ti=o spune o ex fumatoare inraita,fumam de la 13 ani am avut ani in care mincam pe paine 2 pachete de tigari.O sa reusesti.Daca un om care fuma 100 tigari pe zi a reusit<ALLEn CARR> noi de ce nu am putea?PUPICI si sper sa aud de bine cu tigarile de la tine in curind.Stiai ca tigarile sunt un risc major pentru noi sa ne reapucam de baut?mai vorbim noi pe tema asta.PUP
Încuiat