021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Alin, tu ce mai faci ?
Eu cand am reintrat dupa vreo jumatate de an si cand am vazut ca cei de aici au intrebat de mine ( Asido , Old Tudor , Admin , ) m-am simtit pentru putine dati in viata acceptat asa cum sunt (inclusiv alcoolic ) si mi-a dat curaj sa revin chiar daca bausem si poate cele cateva fraze a lor ,, mai da-ne un semn de viata , " ce mai faci ?" ,,- cum iti mai este ?" mi-au salvat viata .
O zi buna Aline iti doresc !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Multumesc de intrebare colica ... uite acu' am decis sa mai intru si eu pe aici ! Numarul zilelor creste in continuare :-) Mai am si zile mai proaste ca orice om ... dar majoritatea sunt bune :-)

Cea mai mare veste pe care o am ... este ca voi fi tatic din nou daca totul merge bine :-)

In rest ... imi duc viata asa cu bune cu rele ... am niste stari ciudate de cand nu mai iau nimic ... poate vi s-a intamplat si voua ... o stare de epuizare continua si lipsa de chef :-) ... sper sa fie ceva normal si sa treaca de la sine.

Cu drag va imbratisez pe toti !
Alin
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de emilia »

Atunci DOAMNE AJUTA sa fie bine sa fii din nou tatic -iar starile de rau vor mai fi dar gandestete la cei dragi si vei trece mai usor peste ele.Sa auzim numai de bine . :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de ilyuta »

Alinutzu, sa fie intr-un ceas bun vestea cu copilasul si ma bucur foarte mult pentru voi. :zambetoi:

In ceea ce priveste starea in care te afli, normal este ca fara sa avem nimic, profilactic, sa ne facem analizele la dr., din cind in cind.In rest, fii sigur ca starea asta am avut-o si noi si organismului ii trebuie o perioada de timp sa se reacomodeze cu faptul ca nu-i mai dai "otrava".
Multa sanatate, pace , liniste sufleteasca si abstinenta zilnica, iti doresc cu drag. :jos-palaria:
iliuta :hug:

541538_1003282063031005_5460558991531639253_n.png
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de styx »

Sanatate si sa fie intr-un ceas bun! Iliuta ti-a spus deja ceea ce vroiam sa-ti spun si eu. O seara linistitia! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Dragilor ... daca eu n-am facut analize n-a mai facut nimeni :-))) ... totul e perfect ... asta m-a indrumat spre psiholog si psihiatru :-) ... probabil acum e perioada in care corpul trebuie sa se acomodeze fara otrava :-)

Multumesc pentru urari !!!
Alin
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de ilyuta »

La psihiatru:

Un tip se duce la dr. psihiatru si acesta il intreaba de ce a venit , la care pacientul ii spune ca nu stie de ce este acolo pentru ca nu are de ce sa se plinga si doar dr lui de familie l-a trimis.Dr psihiatru il spune sa vb putin despre el la care tipul ii raspunde ca la el toate sunt ok, este sanatos tun, are o familie fericita, copiii sunt realizati, afacerea ii merge struna, etc, la care doctorul il intreaba: "si va simtiti de mult timp asa?" :ras: :ras:

Alinutzu crede-ma ca te simti foarte bine, in comparatie cu starile de rau de dupa abuzul cu alcool.Ce zici? :surprins: :jos-palaria: asta am simtit eu cind eram ca si tine. :jos-palaria:
Cu mult drag te imbratisez.
iliuta :hug:
Nume anterior: ilyuta
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

:-)))))
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Sa fie intr-un ceas bun Alin ,ai venit numai cu vesti bune . :jos-palaria:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de Relus »

Doamne ajuta,un miracol,un semn de la Dumnezeu,sa fiti sănătoși si sa va bucurați de rodul vostru.
Aceste stări se vor diminua in timp,organismul a fost epuizat ,vor trece.
Nu ti trebuie decât răbdare si perseverenta.
O zi plină de împliniri Alin. :hug:
Scrie răspuns