021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

la un pas de sfarsit

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de Alex-codep »

E in regula, Cata!Citeste-o doar daca crezi ca iti foloseste.Am vrut sa stii de ea. :hug:

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de ilyuta »

Ia uite ce frumoasa este asta, Cata! :ras:
ti pup cu drag :hug:

Ps Asta nu inseamna ca ce-mi place tie, trebuie sa placa si altora. :wink: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=pUjE9H8Q ... 7qnyVP8TcT
Nume anterior: ilyuta
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de catatl »

Ilie...Vine Craciunul.Te imbratzisez cu mult mult drag.
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de catatl »

Dupa ce am ras azi cu lacrimi/multam Alex/am remarcat cat de frumos e grupul asta.Frumosii nebuni ai marilor orase.Acu m am trezit ca a venit mos Nicolae si vazandu ma cuminte :ranjet: m a inscris la un seminar despre tehnici de renuntat la fumat si mi a adus si o carte.De parca nu mi era biblioteca plina.Un lucru trebuie sa mai zic......Oameni buni,vedeti cat de frumoasa devine viata noastra in abstinenta?
Intrebare pt Free....cand vine cocoru ce aduce?


Uite cartea
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de Alex-codep »

Inca o data: ma bucur ca v-am facut sa zambiti, chiar si involuntar! :zambet:

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de Alex-codep »

Acu m am trezit ca a venit mos Nicolae si vazandu ma cuminte :ranjet: m a inscris la un seminar despre tehnici de renuntat la fumat si mi a adus si o carte.De parca nu mi era biblioteca


Uite cartea[/quote]


Bravo, Cata!Ma bucur pt. tine! :hug:

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de freedom »

catatl scrie: Intrebare pt Free....cand vine cocoru ce aduce?
Asta a pus-o dependentul de control din tine, ca sa verifici daca te citesc? :ras:
No bine no. Atunci afla ca: Cocoru' aduce cursoru':ras: , ca el e sotul berzei care poarta beblusul . Asa arata cursorul asta nou si impungacios cu baghetuta aia cu cele doua frunzutze rotundeca doua OO unguresti, de verzi ce sunt :ras: , ca te poti gandi la di tati, dipindi in ci stari ti afli ... :rolleyes:

Acum ca vezi ca te citesc si ti-a trecut sevrajul, baga nasul inapoi in Big Book, ca de Craciun te punem sa ne-o reciti langa bradut, ca la cat de compulsiv ai citit-o, ar trebui s-o stii pe de-a rostu', nu pe de-a prostu' ca profa Free care-i de-aia ca tovarasa de rusa: habar n-are, dar striga tare :lol:

Cu drag.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de Gladiator73 »

Te salut si eu,Catatl si-ti doresc o zi abstinenta,senina,si plina de buna energie!Doamne ajuta!
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de freedom »

Transmis ieri contributia ta la pr. Sf Dimitrie, aduc multumiri. :jos-palaria:
Cu drag,
Free :hug:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: la un pas de sfarsit

Mesaj de catatl »

Ieri am tras putin ca l am executat pe Ghita.In dublu exemplar.Nu am simtit nevoia de stimulente iar DD caruia ii multumesc a facut ca ziua sa fie frumoasa si insorita.Cu calm dar putin nerabdator mi am facut treaba...
Acum scriu doar pt ca sunt putin speriat in privinta celor ce mi le rezerva viitorul imediat.O schimbare putin cam brusca dar necesara voi face pt ca nu sunt inca destul de puternic sa lupt singur cu boala aceasta.Si am nevoie de ajutor.stiu ca il voi primi,stiu unde asa ca......cu Dumnezeu inainte.
Scrie răspuns