021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Boala de adictie si conștientizarea de sine

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de ilyuta »

hi, frumoasa si desteapta Free si mi se facu pilea cocos citindu-te! :zambetoi:
Pai ce as putea eu sa spun mai mult, deoarece stii cit de mult rezonam si vreau sa-ti reamintesc ca noi doi chiar si atunci cind ne "ciondaneam" :rosu: admiram inteligenta si umorul tau.Niciodata n-am sa uit "ca nu este treaba porcului de unde beau oile apa" si "alergatul cu damigeana dupa fluturi" :ras: :ras: :ras: Super tare! :smecher:
Ca si urari din partea mea, vreau sa-ti spun ca-ti doresc tot ceea ce-mi doresc si pentru mine si cred ca este de-ajuns! :wink:
Dumnezeu sa fie cu tine si cu cei dragi, frumoasa si desteapta Free! :cuminte: :hug:
12509283_1131854583493431_103145743665129243_n.png
Nume anterior: ilyuta
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de staval »

La multi ani in bucurie, Free! Noi toti suntem bucurosi pentru ca te-am cunoscut si ne-am impartasit din experientele tale, din preaplinul sufletului tau, din vivacitatea cu care ne-ai transmis atatea invataturi, din verbul si ironia sprintara care te caracterizeaza! :jos-palaria:
Ii multumesc pentru tot si te rog sa fii fericita 100 de ani si sa ne mai inveti si pe noi cum! :hug:
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de Relus »

La multi ani cu sanatate su seninatate.
Dumnezeu sa ti dea fericirea pe care o meriți,esti o minune de om,iti Multumesc,ca am avut sansa sa te cunosc,tare mult imi doresc sa ti pot urma pasii,
Cu mult drag,respect si admiratie.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de freedom »

Vai, ce frumos ati scris despre mine ! Iertati-ma, dar nu sunt eu asta. Ati proiectat calitatile voastre asupra mea si mi-ati daruit ceva din lumina voastra. Multumesc frumos, dar eu sunt doar un pelerin trecut prin focuri si furtuni.
Va imbratisez cu drag si va multumesc pentru cuvintele frumoase si gandurile calde. :jos-palaria:
Free. :hug:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de ilyuta »

O primavara eterna in suflet sa ai, frumoasa si desteapta Free! :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de freedom »

Iliutza, iarta-ma. Nu stiu ce sa zic altceva, decat ca intru foarte rar pe forum, dar astazi vazand mesajul tau, mi-am propus sa scurtez intervalele si daca ma pun bine, trag o sfada si cu Asido, sa facem rating :ras: :ras: :ras: , ca la ProTV :smecher: .
Te up si multumesc ca te gandesti si la mine.
:hug:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: Pai cam ai dreptate, frumoasa si desteapta Free si cunosc emisiunile de la TV in care se practica asa ceva. :ras: :ras:
In alta ordine de idei, comentariul de la Danisor este spechless! :wink: :zambetoi:

Ieri, la grupul meu AA, dupa sedinta o doamna foarte bine a venit la mine in timp ce vb cu asa-zisa sponsora mea.Este o relatie mai deosebita intre noi.Din vorba-n vorba,noua venita m-a intrebat cit timp am de cind nu mai beau si i-am spus 5 ani in ianuarie :ras: :ras: si am ris toti pt ca doar ziua in curs conteaza si la rindul meu am intrebat-o cit are ea si mi-a zis, 7 zile, la care am incurajat-o foarte mult.In stinga mea aveam o doamna cu 31 de ani de abstinenta iar in drapta una cu 7 zile si eu in mijloc. :surprins: Desigur ca stiti incotro vreau sa merg eu pentru ca EU ALEG. :cuminte:
Ti pup frumoasa si desteapta Free si te admir pentru tot ceea ce faci... :hug: :wink: :zambetoi: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de freedom »

La multi ani, dragi Alcohelpisti !
Am intrat un pic sa va salut si sa va urez sa aveti parte de sanatate si seninatate.
Va-mbratzi ca de obicei, Free.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Boala de adictie si conștientizarea de sine

Mesaj de Mihai »

La multi ani Freedom ! O primavara minunata sa ai !

Imagine
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Scrie răspuns