021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

topic nicinici...

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: topic nicinici...

Mesaj de catatl »

A multi ani Iliutza..Trei ani...Da Doamne liniste,seninatate,sanatate...Si multi,multi ani inainte...Te sarut cu drag! :hug:
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: topic nicinici...

Mesaj de asido1973 »

La multi ani :exclamare: :ingeras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

Va multumesc din suflet , dragii mei PRIETENI:

Frumoasa si desteapta Free, iti multumesc pentru tot si in special pentru aducerile a aminte "a toate" :surprins: :ras: deoarece in boala asta a noastra, trebuie sa invatat si din greseli (mai ales din greseli :surprins: ) si cine " repeta greselile trecutului, merita sa le retraiasca pe viitor", se zice.Si ca sa raspund in felul meu caracteristic, nu-ti fa griji, pentru ca si tu mi-ai facut aceleasi lucruri mie! :smecher: Nu voi uita niciodata, ca intr-un moment de cumpana, am primit unul dintre cele mai frumoase e-mailuri din viata mea.Ti pup!

Colisor , mio picolo fratele, frate in suferinta fizica si mentala,noi suntem atit de asemanatori in trairi si nu degeaba ne intelegem atit de bine, pentru ca vorbim aceeasi limba...italiana :ras: Multa sanatate de toate felurile, iti doresc si eu.Ti amo! :hug:

Multumesc Alexuta si tu esti una dintre cele mai dragi persoane mie de pe forum!Cred in tine si in puterea ta si sunt sigur ca esti pe drumul cel bun!Tine aproape de noi si se cei pe care Dumnezeu ti i-a scos in calea ta, asa cum fac si eu...Te pup! :hug:

Almisor, draga mea, esti una dintre prietenele mele de nadejde si dupa Danisor esti in topul telefonelor! :ras: nu numai tu ci si toata familia ta imi sunteti foarte dragi , va pretuiesc si va iubesc la fel.sentimentele sunt reciproce, te asigur! :hug:

Multumesc prietene Catatl si cu bucurie constat ca si tu esti unul care poti fi un exemplu demn de urmat aici pe forum si incet si sigur iti intaresti abstinenta zi de zi.BRAVO si desigur ca se poate! :hug: :lumanari:

Relus, iubita mea, esti pentru mine o bucatica din cel care mi-a salvat viata!Sunt sigur ca ai sa te gindesti imediat la old TUDOr si eu il consider ca Dumnezeu l-a trimis intr-o anumita conjunctura ca sa ma salveze. :cuminte: Iti MULTUMESc pentru toate lectiile invatate zi de zi, pentru intelegere si incurajari , pentru faptul ca intotdeauna m-ai inteles, bun sau rau cum am fost si-ti MULTUMESc din suflet pentru abstinenta mea! :hug:

Multumesc Asido pentru urari si acelasi lucru ti-l doresc si eu cu respect! :zambetoi:

PS Old TUDOR prietenul meu drag, tie iti scriu cind ma intorc de la biserica!Ma duc sa-i multumesc lui DD inca odata, asa cum fac zi de zi, de altfel! :zambetoi:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

Ok, dragul meu PRIETEN, old TUDOR, ABSTINENTA mea, a inceput cu tine si ramin la convingerea ca Dumnezeu m-a iubit si m-a facut ca in cele mai negre momente ale vietii mele, sa intru pe acest FORUm si sa te intilnesc!Alaturi de tine, cel cu care a inceput NOUA mea VIATA, bineinteles ca le sunt recunoscator tuturor si nu vreau sa-i uit pe Proco, Criti si Bambisor! :cuminte: La multumesc si lor aici si sunt sigur ca tii legatura cu ei si le vei transmite! :cuminte:
Nici nu stiu cum sa incep cu multumirile dar de un lucru sunt sigur:asa cum de fiecare data m-ai incurajat si sustinut in toate temerile mele(si erau mii :surprins: ) tot asa afirm cu tarie acum, PRIETENEN DRAG, ca mesajul meu clar pentru fiecare este:DACA EU AM PUTUT, FIECARE POATE SA DEVINaA ABSTINEN! :cuminte: Nu conteaza in ce crede si in cine crede, important este sa ALEAGA si sa-si SALVEZE VIATA!
Fiecare stie cit de mult m-ai ajutat, fiecare stie ca tie iti datorez in primul rind, ABSTINENTA mea! :cuminte: Daca as putea sa-mi exprim ce mi-as dori eu cu aceasta ocazie, ti-as spune si te-as ruga, sa te mai gindesti si sa revii aici pe forum deoarece foarte multa lume are nevoie de tine. :cuminte: Citeodata parca suntem intr-o barca in care ne-am salvat dar uneori plutim in mijlocul oceanului si am avea nevoie de un cirmaci... :wink: Zic si eu si nu spune NU, ci macar sa mai vedem...
OLd TUDOR, eu sunt MINUNEA VI ca SE POATE, asa cum de multe ori mi-ai spus si tu si "daca DUMNEZU nu m-a vrut mort, m-a vrut ABSTINENT!"
Iti multumesc prieten drag si NOUA MEA VIATA a inceput cu tine!
Iti multumesc DOAMNE, iti multumesc Old TUDOR pentru abstinenta mea! :hug: :lumanari: :cuminte:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: topic nicinici...

Mesaj de moira »

La multi ani, Iliuta !
Love to you,
Moira
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: topic nicinici...

Mesaj de Alex-codep »

Ma alatur si eu veseliei grupului!Ma bucur nespus sa vad ca sunteti puternici si optimisti.Tineti-o tot asa, ca multa lume are nevoie de voi sa fiti bine! :hug:

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

Multumesc mult Moiras si va pup cu mult drag! :wink: Love, love, love si tu stii asta! :hug: :lumanari:

Multumesc mult Alexutza si chiar ma intreba Danisor ce ti-am facut de nu mai scrii asa des. :surprins: :lol: I-am spus ca nimic, mai ales ca eu incerc sa nu judec pe nimeni si din contra, incerc sa inteleg pe fiecare, acesta fiind ATITUDINEa CORECTA. :jos-palaria: Sper ca esti bine si nu esti suprata pe niciunul dintre noi si te asteptam aici cu postarile tale deoarece toata viata invatam si ne esti si tu de folos!
Te imbratisez cu drag si ai grija de tine! :hug: :impreuna: :lumanari:
Nume anterior: ilyuta
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: topic nicinici...

Mesaj de Alex-codep »

Draga Iliuta, cum as putea sa fiu suparata pe niste oameni deosebiti ca voi.Din contra, sunt recunoscatoare ca existati, asa cum sunteti, luptatori, fara sa va pierdeti credinta in Bine si in Iubire.si ca m-ati primit in mijlocul vostru.Am mai zis si alta data, discutiile in contradictorii sunt normale si constructive, nu trebuie luat nimic personal, asa e in viata, invatam unii de la altii.Nu am mai scris atat de des pentru ca nu am mai avut timp.Adica, putinul timp liber avut trebuie sa il impart intre multe priopritati, pe care le am.Dar va urmaresc constant, cu interes si bucurie!Ramaneti tot asa, v-am zis , suntem multi care avem nevoie sa va vedem bine. :hug:

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: topic nicinici...

Mesaj de HOPE »

Ilyuta, cu scuzele de rigoare pentru intraziere, primeste te rog si de la mine cele mai sincere urari de abstinenta indelungata si senina, de felicitari pentru evolutia ta de cand ne-am "cunoscut" si pana acum, de exemplul tau pe care-l oferi cu atata daruire acestui forum. Tu esti dovada vie ca se poate sa fii vesel si exuberant fara sa consumi alcool.Felicitari si La multi ani abstinenti! :hug:
Fa Rai din ce ai!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

BRAVO Alexutza, exact asta am vrut sa aud si asa trebuie sa fim aici, ca o mare si frumoasa FAMILIE. :zambetoi: Eu cind am venit aici cpe forum chiar asta mi-am spus!Ma bucur mult de cum gindesti si discutiile civilizate in contradictoriu, duc la PROGRES! :hug:

Hei, Hopisor draga mea , nici nu m-am gindit altfel si fii sigura ca m-am gindit de ce nu m-a felicitat pe mine Hopisor? :ras: Daca in trecut mi-as fi facut fel de fel de scenarii paranoice in capul meu si as fi gindit ca ai ceva cu mine, acum mi-am spus simplu, ca de buna seama ca nu a vazut ca am facut 3 anisori.Stii de ce stiu? :surprins: Pentru ca eu , zapacit cum sunt, in afara de data cind sarbatoresc eu, nu cunosc nici-o data la altii si am mare noroc cu Danisorul care ma tine up to date cu toate :ras: MULTUMESC din suflet si te imbratisez si te pup cu drag! :hug: :impreuna: :lumanari: :cuminte:

Cred ca nici Gladisor n-a vazut! :ras:Las' ca-i dau eu telefon sa-i spun si sa ma felicite! :ras:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns