021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

topic nicinici...

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4400
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: topic nicinici...

Mesaj de lupica »

si eu subscriu la cele spuse ... :jos-palaria: :jos-palaria:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: topic nicinici...

Mesaj de dani »

Servus Ilie!Sa mai si zambim.Cam asa era Ilie acum vreo trei ani pe aici cand era doar un puiutz:
https://www.youtube.com/watch?v=4n4W8i9djYo
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Danisor, acum am urmarit si mi-ai facut ziua!!!Am ris cu lacrimi si nu-mi vine sa cred ca asa faceam dar uite acum cind am crescut... :wink: :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

Salutare "forumel"!!!
Vreau sa va doresc tuturor, Sarbatori fericite,multa sanatate si tot ceea ce va doriti!!!Totodata vreau sa va multumesc din suflet tuturor celor care m-au sustinut de-a lungul timpului, aici pe forum sau in privat!!!Sunteti deosebiti cu totii si ma bucur nespus ca faceti parte din viata mea! :cuminte:
VA MULTUMESC ,PRIETENI! LA MULTI ANI! :zambetoi:

https://www.youtube.com/watch?v=76RbWuFll0Y
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: topic nicinici...

Mesaj de almaM »

Cred ca acest topic obiectiv, este cel mai potrivit, pentru a vă spune că, vorbesc mereu cu voi, în funcție de conjuncturi! Vă pup , vă iubesc și mai ales, vă mulțumesc că m-ați scos în lumea sufletelor! Sărbători fericite dragii mei, cel mai probabil singurii care mă acceptați, și care mă înțelegeți așa cum sunt așa cum sunt! Vă doresc să aveți parte de sărbători împlinite și fericite! Cu tot sufletul, Alma! :hug:
Pe Seu ( pup ploicico) Cred că majoritatea oamenilor trăiesc cu pietricica în pantof, dar puțini au curajul să spună, cât de tare îi deranjează!
Pupici și îmbrățișări cu sufletul, să ne citim de bine! :zambetoi:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: topic nicinici...

Mesaj de styx »

Salutare dragi prieteni forumiști! Salutare draga forum !
Iliuta , Alma va îmbrățișez cu mare drag, va multumesc pentru urări si mă alătur vouă în acest topic, la această " ședință deschisă" ca să vă urez sa aveti Sărbători linistite si cu bucurie asa cum mi le doresc si mie!
Sa fim sănătoși si senini!
Să ne citim cu bine dragă forum !
P.S. Iliutule tare bună muzichia, pe sufletul meu, multumesc!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: topic nicinici...

Mesaj de dani »

La multi ani Iliuta!Radem,glumim,da' nu parasim incinta.Mai traiesti?
Tii minte cand am pus poza asta la tine?
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

Ba Danisor, da' tu vrei sa ma induiosezi? :surprins: Foarte frumoasa pozisoara si sincer sa fiu am uitat ocazia pentru care ai postat-o dar este super.Cred ca eram preocupat cu certatul si de-aia n-am tinut minte. :lol: :rosu:
In orice caz Danisor, pt ca tu semeni cu mine, fii atent ce mi-a spus o doamna care ma simpatizeaza f tare si a stat cu mine 30 min dupa sedinta AA(azi am fost la grup, stii :wink: ).Mi-a spus ca ar trebui sa ma implic mai mult la grup si sa vin cel putin o data pe saptamina si sa va spun voua prietenilor, asta.Stie despre voi si in mod special despre Tudor. :zambetoi: Mi-a mai spus ca ceea ce eu am primit gratis de la voi trebuie sa dau gratis altora si m-am gindit ca are dreptate, ea avind 31 de ani de abstinenta.M-a mai laudat pt ca acum tac si ascult. :ras: Miine ma duc la grup deoarece asta mi-am propus sa fac, sa-i urmez sfatul.Capiche Danisor? :surprins: :lol: Vezi ca nu-i de ris si eu vb serios! :hug:
Nume anterior: ilyuta
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: topic nicinici...

Mesaj de asido1973 »

Ilyuta cum erai preocupat cu cearta , fara mine???? :ras: :ras: :ras: Apropo tu vezi ce liniste si sec este forumul asta, nu o mai ounem si noi ?.... :ras: :ras: :ras: de o cearta bineanteles ca cine stie apoi la ce se gandesc perversii de pe forum :ras: :ras: :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: topic nicinici...

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: :ras: :ras: Cita dreptate ai Asidelu , eu cred ca noi doi am avut si noi rolul nostru pe forum si uitindu-ma in urma nu-mi vine sa cred ca faceam ceea ce faceam(ma refer la mine) ! :rosu:
Ca o concluzie a tot ceea ce am trait aici, as copia ceea ce scria undeva: "Prietenii sunt ingeri care te ajuta sa treci prin viata!" :cuminte:
La multi ani inca odata pentru tine si frumoasa ta famile! :hug:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns