021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna seara

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

Va scriu cu intarziere, multumesc prieteni pentru mesajele voastre frumoase din inima venite. :jos-palaria:
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

Buna seara, va scriu cu durere in inima ca inevitabilul s-a intamplat, am recazut, primul pahar de cidru si sa dezlantui iadul, sunt acasa am intrat deja in sevraj, ma simt ingrozitor. Uitarea si faptul ca m-am crezut mai puternic decat alcoolul m-a readus pe drumul asta.
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

Nu credeam ca o sa mai trec prin chestia asta. Dupa primul pahar au urmat inevitabil si altele, am tinut-o asa vreo 3 zile, in speranta proasta ca o sa-mi revin.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna seara

Mesaj de ilyuta »

Salut!Ei hai ca nu-i dracul atit de negru, Octav, s-a intimplat , s-a intimplat.Nu se termina totul cu asta si macar invata din greseli.Te-ai convins inca odata, pe pielea ta ca alcoolul este mult prea puternic, parsiv si viclean pentru noi.
Eu chiar daca poate par desantat pentru unii, scriind atit de des aici , stiu ca o fac pentru mine pentru a nu uita de unde am plecat. :wink:
Deci te-ai impiedicat, nu te-ai prabusit, ridica-te, scutura-te si ia-o de la capat si nu uita, "cine repeta greselile trecutului, merita sa le retraiasca in viitor" si fii convins ca nu s-au inventat inca metode noi in a deveni abstinent.:wink:
Mult succes! :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

MUltumesc Ilyuta. Vreau sa ma ridic din nou. Mai rau cu partea sevrajului, care ma apasa. Sper sa ma lumineze Dumnezeu si sa pot continua cu abstinenta.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna seara

Mesaj de ilyuta »

Bravo Octav, se vede dorinta ta de a te ridica.Eu nu prea ma pricep cu sevrajul asta dar sper ca cineva care stie sa-ti raspunda.Pina una alta, ce simti,poate ca totusi te pot ajuta.
Nume anterior: ilyuta
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

Deocamdata e la inceput, tremur un pic si transpir, dar greul de acum urmeaza, sevrajul se instaleaza dupa 12 ore. Am luat vitamine, am baut foarte multe lichide.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Buna seara

Mesaj de Mihai »

Ce a fost a trecut, contează ce ai de gând de acum înainte.
Poți învăța multe din aceasta recădere, nu i bai, sunt mulți care au recazut ca apoi sa aibă o abstinență solidă.

Cel mai important lucru este ca te ai mobilizat si ai "ieșit"
Dacă vrei sa vezi si partea bună a sevrajului. ..e bine ca ti ai făcut plinul, altfel exista riscul sa te întorci.
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna seara

Mesaj de ilyuta »

Scuze Mihaita pentru interventie!

Octav, este foarte bine ceea ce faci si hidrateaza-te cit mai mult.Totodata, bea si limonada cu lamiie si miere de albine deoarece este f sanatoasa si te ajuta.
Hai ca ai sa fii bine si totul va fi ok!
Nume anterior: ilyuta
octav.wr
Boboc
Boboc
Mesaje: 61
Membru din: 06 Dec 2014, 17:53

Re: Buna seara

Mesaj de octav.wr »

Da tocmai mi-am facut un ibric mare de limonada, am luat si un supliment cu vitamine.Deocamdata doar trasnpir si am o stare de rau. Da mi-am invatat lectia, o indur cu greu dar trebuie sa lupt.
Scrie răspuns