021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Lupta cu obisnuintele

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
george44
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 19 Mar 2015, 18:44

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de george44 »

Asa e Lupica,te salut cu drag,am intrebat de tine.....o zi minunata !
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de freedom »

george44 scrie: Marturisesc ca atunci cind am ajuns cu cei doi prieteni ai mei (Nicole si Tony),de la Oradea
Nu pot sa cred ca nu ne-am cunoscut . Ca sa nu mai zic cat regret ca n-am intalnit-o pe Nicole, cu care am inceput recuperarea in 2006. :trist: :trist: :trist:

Sper din suflet sa ne cunoastem la urmatoarea conferinta si numai bine sa aveti zi de zi !
:hug: Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
george44
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 19 Mar 2015, 18:44

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de george44 »

Si eu regret ca nu am cunoscut-o pe " frumoasa si desteapta" Free dar sunt sigur ca mi-ai atras atentia,draga mea.....multumesc pt.mesaj si cu siguranta ( cu ajutorul bunului Dumnezeu) ,sper sa ne intilnim la urmatoarele intruniri din tara. Abstinenta cit mai senina si tot binele din lume,alaturi de cei dragi! George44 alcoolic boboc
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de styx »

Georgelu' te salut cu drag prietene :hug: , ma bucur ca ne-am cunoscut si imi pare rau ca nu ai putut sta mai mult dar tot e bine si asa, in noiembrie la Brasov poate avem mai mult timp... trimite-mi adresa ta de mail ca sa te bag si pe celalalt forum asa cum am vorbit.
Abstinenta senina ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
george44
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 19 Mar 2015, 18:44

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de george44 »

Si eu te salut cu mare drag fratioare Styx,eu sunt fericit ca macar am avut ocazia sa cunosc personal in putinul timp pe care l-am avut la dispozitie,niste invingatori in adevaratul sens al cuvintului si i-ti marturisesc ca asta ma determina si mai mult sa-mi dau seama ca nu sunt singur,doresc din toata fiinta mea sa ajung un abstinent senin ca si voi....adresa de email este [...] .....stima
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de styx »

Ti-am trimis un mail Georgelu' !
Abstinenta senina!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de styx »

Georgelu fratioare scrie-mi pe adresa : styx_[...].
Seara senina !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
george44
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 19 Mar 2015, 18:44

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de george44 »

Buna dimineata prieteni dragi,nu prea am timp sa scriu dar zilnic citesc postarile voastre ....Starea psihica m-i se imbunatateste pe zi ce trece ,ma simpt mult mai bine si fizic si sunt recunoscator atit bunului D-zeu cit si voua.Va salut cu drag si Azi nu Beau! Abstinenta senina tuturor! :jos-palaria:
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de Gladiator73 »

Doamne ajuta!Tine-o tot asa George!
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Lupta cu obisnuintele

Mesaj de Relus »

Doamne ajuta!ai văzut si simtit,ca se poate,urmează calea bătătorită de cei care si trăiesc libertatea vieții,crede in acea forța superioară care vrea sa te ajute si stai langa noi,ai in orașul tau,oamenii minunați care si păstrează abstinenta,nu mai esti singur,suntem un nucleu puternic,stai alături de învingători,de miracole.
Oricând vei dori ma poti suna.
Cu drag.
Scrie răspuns