021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

o alta alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
illailla
Senior
Senior
Mesaje: 100
Membru din: 04 Feb 2015, 22:21

Re: o alta alcoolica

Mesaj de illailla »

Multam', Live or Die!
Avatar utilizator
george_41
Senior
Senior
Mesaje: 105
Membru din: 06 Mai 2015, 21:07
Zile de abstinență: 04,05,2015
Ani de abstinență: 2 ani

Re: o alta alcoolica

Mesaj de george_41 »

Salutare Illailla,

uitandu-ma acum in urma, pot spune ca primul pas catre abstinenta incepe cu ceea ce tu deja ai facut: recunoasterea faptului ca pentru tine controlul consumului de alcool a devenit o problema.E cel mai mare pas (asta daca e sa te iei dupa mine).
Pasii urmatori vin de la sine.Invata despre ceea ce poti face si fa asa cum crezi tu ca ti se potriveste.
Eu pot sa spun despre mine ca sunt un incapatanat si un carcotas trufas.N-am vrut sa ma intalnesc cu nimeni si am vorbit o singura data la telefon circa 15 min cu un singur "profesor" in ale abstinentei .Mie mi-a fost de ajuns. (Multumesc Colica).
Fiecare are reteta sa.Descoper-o pe a ta.
illailla
Senior
Senior
Mesaje: 100
Membru din: 04 Feb 2015, 22:21

Re: o alta alcoolica

Mesaj de illailla »

Buna seara si tie, George!
Multumesc pentru intelegere si sustinere!
Sper sa reusesc si eu!
illailla
Senior
Senior
Mesaje: 100
Membru din: 04 Feb 2015, 22:21

Re: o alta alcoolica

Mesaj de illailla »

pt Ilyuta

Astept nr acela de tel, daca se mai poate. Multam'!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: o alta alcoolica

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata illaila!
Intr-un mod civilizat, ar fi fost corect ca sa putem vorbi intre noi si in privat(cum este si pe alte forumuri), fara sa incercam sa facem fel de fel de scheme ca sa putem fi in contact cu unii altii.Nu inteleg nici acum de ce nu mai exista posibilitatea asta si nici nu vreau sa-mi bat capul cum gindesc altii care au hotarit ca ca sa fie asa pe forum...In orice caz, cine doreste sa vorbeasca si in privat, oricum o face, chiar daca este mai complicat. :wink:
Deci, daca esti acum pe forum, spune-mi , ca sa-mi dai nr-ul tau de telefon, ca sa te pot suna si ulterior sa-ti dau numarul de telefon a lui Old TUDOR.Asa am procedat cu toti cei care au dorit numarul lui.
Esti acum?
Cu stima! :jos-palaria:

Ps Intre timp, il sun chiar acum sa-i spun ca-i voi da numarul tau.Si ai ales bine deoarece el este care ne-ainspirat pe majoritatea in noua noastra CALE. :cuminte: :zambetoi:

Sau daca vrei, am gasit aici pe forum adresa de e-mail a lui Colea(Colica zis Alcoolica) care este un alt minunat prieten si care desigur are si el numarul lui TUDOR de telefon.Ii poti scrie lui in privat si ti-l va da cu siguranta.Fa tot posibilul sa vorbesti cu el(si cu mine daca vrei) deoarece iti salvezi viata.
Mult succes si sunt aici oricind vrei sa vorbim. :jos-palaria:

[...]
sau
styx_[...]
Si ei doi sunt membri de baza ai acestui forum si cu siguranta au nr-ul de telefonlui old TUDOR.Sa stii ca AI ALES BINE, sa vrei sa vorbesti cu el. :zambetoi:

Eu vorbesc in privat cu o mare parte dintre prietenii nostri. :zambetoi:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: o alta alcoolica

Mesaj de styx »

Buna illaila!
Am vorbit cu Tudor, am acceptul lui deci daca nu ai facut rost încă de nr. lui imi poti scrie un mail la adresa
styx_[...] si ti-l trimit imediat cum primesc mailul tau. Nu ai decat de castigat !

O zi buna ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: o alta alcoolica

Mesaj de dani »

:ras: :ras:
Esti acum?
Ma Iliutza,tu crezi ca-s toti santinela Alcohelp ca tine,sa stea non-stop pe forum?
Servus Illa!Daca ai nevoie de ajutor si vrei sa mergi la AA in Bucuresti scrie-mi un email la adresa jaxy99@yahoo.ro si rezolvam cu nr lui Tudor.
Weekend placut!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: o alta alcoolica

Mesaj de ilyuta »

M-am suparat, nu mai vorbesc cu tine Danisor pentru ca ai ris de mine! :ras: :ras: :ras: :hug:

Ai cumparat flori? :surprins: Te mai sun dupa ce-mi scrii aici ca ai cumparat flori! :wink: :zambetoi:

Ps Si mai bine sa stau pe forum zi si noapte decit sa beau zi si noapte! :wink: :ras:No, acum am plecat la alergare prin padure :zambetoi:

SUCCES ILLAILLA si dupa cum vezi, prietenii nostri te sustin neconditionat si pe tine!Miine pomiine ai sa rizi si tu cu noi iar ceea ce ai trait pina acum vor fi doar triste amintiri. :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
illailla
Senior
Senior
Mesaje: 100
Membru din: 04 Feb 2015, 22:21

Re: o alta alcoolica

Mesaj de illailla »

Va multumesc mult!
Acum nici nu stiu cui sa trimi mail. O sa ii scriu lui Styx.
illailla
Senior
Senior
Mesaje: 100
Membru din: 04 Feb 2015, 22:21

Re: o alta alcoolica

Mesaj de illailla »

Pardon...lui Dani. Scuze
Scrie răspuns