021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua umbra

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: O noua umbra

Mesaj de denispericolpublic »

Salut "o nouă umbră".
Observ ca ești pe acest forum din 2011, așa ca dacă ai citit pe aici de atunci înseamnă ca ai deja destule cunoștințe în ale bolii de adicție. Eu sunt pe aici doar de câteva luni. Sfaturi bune pe care să nu le fi primit până acum tu, se poate ca eu să nu am, dar de un lucru sunt sigur: am fost mort și acum trăiesc... degeaba eram viu dacă nu simțeam ca trăiesc.
Îți doresc trăire senină!
[...]
aliasmax
Boboc
Boboc
Mesaje: 8
Membru din: 23 Feb 2011, 09:15

Re: O noua umbra

Mesaj de aliasmax »

Salut Denis.am citit foarte multe despre"boala"asta.vreau sa trăiesc cu adevărat ca noi toți cei care suntem aici. Sa ne ajutam reciproc reușim. Trebuie sa ne dovedim noua înșine ca suntem capabili sa ținem frâu acestui monstru invizibil sa dobândim imaginea de sine. Cel puțin așa este la mine
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: O noua umbra

Mesaj de denispericolpublic »

Acum când ai scris m-ai ajutat pe mine și în felul acesta te-ai ajutat indirect pe ține.
Înaltă zmeul pentru alții si-ti vei bucura și tu privirea.
Eu nu mai aștept ziua de mâine să mă lupt cu alcoolismul. Mi-e de ajuns faptul ca azi nu beau.
Gânduri și pofte am mai avut chiar în ultimul timp, dar ce am învățat pe aici mi-a fost de real folos.
[...]
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4408
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: O noua umbra

Mesaj de lupica »

primul pas pentru salvarea ta l-ai facut deja intrand pe acest forum.
Restul ...ramai aproape de forum,intra in fiecare zi aici si citeste tot ce gasesti.O sa afli multe despre alcoolism.
succes iti doresc
cu respect
:jos-palaria:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Scrie răspuns