021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Faranume

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Faranume

Mesaj de ilyuta »

Danisor, pune medalie aici! :susoteli:

Felicitari! :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Faranume

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Cristinel pentru săptămâna de abstinenta , felicitari Fara name pentru cele 4 luni de zile.!
Fara nume ,citeam de durerea ta de dinti si eu azi mi-am scos un dinte cu o durereee si o infectie până la os , cu paradontoza vad ca raman fara dinti la 39 de ani , dar asa poate scap să mai trag la masea :ras:
Fratilor, va multumesc din suflet ca scrieti aici , pe mine ma ajutati mult .
Colea , alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Buna ziua sau buna dimineata,depinde de fiecare.
Ieri ,si numai ieri,am facut 9 luni de beut apa si suc.Aseara am sarbatorit singur- singurel acest eveniment,caci pe consoarta mea o durea undeva de cuvintele mele de auto-lauda (ea este cu slabitul,are deja 4 kg date jos,a ajuns la 63,56 kg :zambetoi: ,si ma omoara in fiecare zi ca a dat jos 10,20 sau 100 g- ei ,femeie ce sa-i fac).Asa ca ,la ora 21 cand am venit acasa am deschis o cutie de enegizant si o punga de seminte negre ,ca romanul,sa ma sarbatoresc.In concluzie:se poate si fara grade.
O zi buna la fiecare. :jos-palaria:
Ps .Sarutmana Relus
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Faranume

Mesaj de Airam »

Buna dimineata,
Felicitari pentru reusita. Inteleg situatia cu sotia, asa este...fiecare cu ce-l doare.
Zi faina.
Maria.
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Multam mult Maria.
Si eu o inteleg pe draga mea sotie,o sustin cat pot,adica:seara sau mai bine zis ,noaptea ,mananc numai dupa ce adoarme :zambetoi: una peste alta,cu toata mistocareala din mine la adresa regimul ei,sunt mandru de ea si ea stie asta.e consoarta mea si ma bucur ca e a mea;uite,pe 9 noiembrie fac 14 de ani de casnicie,mult - putin ,sunt ani in care m-am simtit bine si iubit.
Cu drag,Faranume si cu numele Dan. :jos-palaria:
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Faranume

Mesaj de Airam »

Dane, ma bucur mult ca te simti iubit. Esti un norocos. Sunt convinsa ca iubita ta sotie te sprijina si e alaturi de tine. Ma bucur sa intalnesc aici familii unite si fericite.
Cu drag Maria.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Faranume

Mesaj de colica zis alcoolica »

Bune 24 de ore Faranume si felicitari pentru cele 9 luni de abstinenta!
Imi aduc aminte de fiecare data cand cineva aniverseaza sapatamani , luni , ani de abstinenta ca eu nu reuseam sa stau nici 2 , 3 zile fara alcool , chiar daca imi spuneam si imi juram ca nu mai ating alcoolul in viata mea dupa vreo bauta zdravana si eram cat se poate de sincer , nu stiam ca eu nu pot . :jos-palaria:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Va salut.
De ieri ,de pe la ora 14 ma incearca o raceala.dureri si usturimi in gat si tuse la greu;toate bune si frumoase pana noaptea.ei,alta viata:o noapte agitata,cu un ochi in tavan unul adormit,cu cerceaful care mereu te inteapa undeva,cu pilota care cand e prea calduroasa cand mori de frig in ea,ce sa mai ,am avut o noapte care mi-a adus aminte de noptile de sevraj.mamaaaaa!!!! ce nasaol era si cum reuseam eu sa uit asa repede noptile grele ca sa pot beau a doua zi.Vedeti voi,eram mai iertator cu mine inaite,mai altruist,mai bun ....acum ,un mare bulangiu am ajuns :zambetoi: ...mai ales cu persoana mea.rau mai sunt. :lol:
La multi ani la toti cu numele.
Ps.iar ma cheama astia la Sectia 1 sa dau cu batul pentru ce au facut alti si eu i-am verificat.o fi bine;unii fura si alti o fura?al naibi eveniment,chiar maine cand aniversez casatoria;las ca e bine si asa;scap de o cheltuiala.Am zis ca-s bulangiu... :ranjet: bine ca nu citeste consoarta pe forum.
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

:suparat: Esteeee!!!!azi am un an .sunt mandru.sunt fudul.sunt al dracului de bucuros.Acum am o alta problema:tigarile.tot aman mersul la doctor,la alcool nu am avut incotro,aici e altceva.dar fie.noi sa fim sanatosi.
Zile senine la toti.
Va pup din mers. :jos-palaria:
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Faranume

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Faranume pentru anul de abstinenta , sa traiesti si sa mergi pe acelasi drum iti doresc !
Cred ca m-ar ajuta ,daca vrei ,sa povesti cum iti pastrezi abstinenta acum . Citesti literatura de specialitate ? FOlosesti programul de 24 de ore ?"terapia telefon "?, grupuri de cate ori pe saptamana , luna, etc.
O zi buna Fara nume si inca o data BRAVO !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Scrie răspuns