021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Faranume

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Gata cu somnul sau ceva de genul.la ora 4.30 am belit ochii pe tavan ,dar am adormit la loc pana la 5.30.Alta viata.Si tot cred ca este de la acest examen,dar fie ,sa-l nu-l contrazic prea mult pe Asido ,o fi si de la alcool,cu toate ca cunost destul de bine somnul agitat din cauza alcolului si cel din alte cauze:primul este cu transpiratii reci ,cu starea de nelisniste si ganduri nocive la un pahar sa te linistesti ,al doilea numai cu ganduri la ziua ce urmeaza .Probabil faptul ca m-am dus la curs ieri si nu am mai chiulit ca luni(eram mahmur ,ce sa caut acolo?) m-a linistit.O zi faina sa aveti.
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Pana acum buna ziua de azi.Am primit o marire de salariu de 7%(zgarciti sefii astia) si eu care ma ocup de salarizare in firma nu am pus intrebari daca la net sau la brut.Si a dracului matematica(👿),am calculat la brut si spor,a dat cu virgula,am calculat la brut si apoi am aplicat sporul -iar cu virgula,nu iesea cat doream eu-am ajuns la concluzia ca trebuie sa calculez la cel mai mare salariu net din anul respectiv(cel cu concediu de odihna) si gata: a iesti cum trebuie.Cu actele la semnat astfel am primit o marire de 15%(fie 14 si ceva).Partea buna ca am facut acest calcul si la ceilalti colegi.S-a ajuns sa dea firma 7 % si eu inca 7%.Pana s-or prinde astia....dar la ce sefi avem ,ma indoiesc.daca se prind.....dau vina pe matematica!😁Sa fie primit.
Avatar utilizator
Faranume
Boboc
Boboc
Mesaje: 74
Membru din: 25 Ian 2016, 12:46

Re: Faranume

Mesaj de Faranume »

Hai ca am revenit .Cum au fost aceste zile: misto si nu prea;ziua de sambata am petrecut-o la tara ,la parinti,unde am reusti sa vopsesc un gard si sa leg niste coceni(ce a fost mai curios,cu toate ca am avut sofer,nu m-a tentat nicio gura de tuica sau vin );ziua de duminica am fost la un spectacol sau ce o fi fost cu cai la Domeniile Cantacuzino cu piciul si nepotii:faina treaba dar scumpa;ziua de luni am inceput scarbiciul cu acelasi program de 12 ore,iar azi am program scurt de 8 ore si timp pentru seara sa ma pot relaxa;maine in frumoasa noastra capitala cu piciul la un control si gata ...s-a dus saptamana....Doamneeee !!!! ce trece timpul asta.
Sa fiti sanatosi fie ca sunteti abstinenti fie ca nu!Viata trebuie traita indiferent cum:cu consum sau fara!🙈
Scrie răspuns