021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Alex74

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alex74

Mesaj de styx »

salut Alex !
La Iasi există un grup frumos de suport AA , în 4 martie anul acesta sărbătoresc niste ani (multi) de la infiintare.
Ti-am scris un mail pe adresa ta,cu detalii privitoare la ce ai solicitat.
:jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
alex74
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Feb 2016, 11:46
Zile de abstinență: 19,02,2016

Re: Alex74

Mesaj de alex74 »

Multumesc foarte mult.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Alex74

Mesaj de Relus »

Multumesc Styx,ai fost rapid,ma bucur mult,cred ca i ai dat toate datele pentru a se putea Loga si intra online.
Alex,simt ca esti motivat,te rog incearca tot ceea ce am incercat si noi,vom reusi împreuna.
Astept sa ma sune un prieten din londra(este un moldovean de al nostru din piatra Neamț) si l voi ruga sa te contacteze,te voi contacta prin email si iti voi da numărul lui de telefon si pe al meu).
Deja ai un prieten,Styx,este un om minunat,ai încredere in intențiile noastre,iti dorim binele.
Citește ne si cauta sa ti gestionezi stările de disconfort emoțional,căutând noi metode de a le anihila.
Un strop de alcool te împinge spre alte multe pahare,cauta sa ti înfrânezi acest impuls si schimba alcoolul cu fructe,dulciuri,apa ,sucuri,ceaiuri.
Cand esti vesel ,cand esti trist ,Vino aici si scrie,spune ti 'pasul' trece acea stare su tu scapi de primul impuls.
Daca ai încredere in cel de sus,fa ti semnul crucii si cere-i sprijinul.
Vei reusi,puneți toata speranta in aceasta sansa.
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: Alex74

Mesaj de denispericolpublic »

Salut Alex. Sunt D... tot un alcoolic, presupun ca aproximativ. de aceeași vârstă...tot violent la băutură... tot cu o grămadă de probleme... sute sau poate mii de zile pierdute fără rost și care nu se mai întorc niciodată.
Mă bucur ca ne-am întâlnit. Sper să ajungem să fim prieteni...ne leagă suferința...toți de aici sunt dansatori ai acelorași melodii...
Scapa-ti viata. Încă mai ai șanse. Viața este viața doar fără turbăciunea de alcool...vei vedea.
Citește cât poți despre alcoolism, urmărește documentare, mergi la psiholog, mergi la un grup de suport (sau participă online) . Nu te lăsa... fă tot ce poți ca să scapi din pușcăria dependenței. Vei gusta o nouă viață... o adevărată renaștere...viață fără băutură este fantastică și a dracului de comestibilă.
Îți urez succes ...la trăit cu adevărat.
Există un secret: nu bea azi!
[...]
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alex74

Mesaj de styx »

Salut revin, ti-am trimis de trei ori datele cerute si mi-a revenit mailul cu specificatia ca nu exista adresa de mail care ai pus-o aici,,, poate ai tastat ceva gresit, până atunci iata aici datele pentru conectarea online>
http://www.aaforum.ro/showthread.php?tid=194
Iar aici ai date despre grupurile de suport din Ro.
Seara bună sa ai !
Relus multumesc pentru gândurile frumoase la adresa mea, sărut mâna ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
alex74
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Feb 2016, 11:46
Zile de abstinență: 19,02,2016

Re: Alex74

Mesaj de alex74 »

Va multumesc mult. Am o problema cu acest e-mail nou creat Va trimit vechiul meu e-mail, care estea activ: oancea_[...].pote reusiti sa-mi mai trimiteti o data datele. Cu mii de scuze Alex.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alex74

Mesaj de styx »

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, ti-am trimis încă o dată cele solicitate.
De data asta a mers, sper ca le-ai primit !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
alex74
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Feb 2016, 11:46
Zile de abstinență: 19,02,2016

Re: Alex74

Mesaj de alex74 »

Multumesc foarte mult Styx. Am primit datele si maine am sa le folosesc. Poate am sa si te sun intr-o seara saptamana viitoare. Pana in prezent eu nu a-m oferit nimic ci numai am cautat raspunsuri si ajutor! Sper ca intr-o zi s-a pot ajuta si eu pe altii asa cum a-ti facut voi la acest inceput de drum atata de greu. Cu recunostinta si cele mai bune ganduri din lume Alex.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alex74

Mesaj de styx »

Ma bucur Alex că ai primit materialele, să-ti fie de folos !
Ai intuit bine, intr-o bună zi o să poti ajuta si tu pe altii asa cum te ajutam noi acum si cum am fost ajutat si eu cand am intrat prima dată pe acest forum.
Îți multumesc pentru abstinenta mea ! ( o sa intelegi mai tarziu de ce si de unde e expresia aceasta !) :jos-palaria:
Ultima oară modificat 20 Feb 2016, 23:19 de către styx, modificat de 2 ori în total.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alex74

Mesaj de styx »

:jos-palaria:
014c869.jpg
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Scrie răspuns