021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Hhheeeelllppp!!!!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Adyna
Boboc
Boboc
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesajde Adyna » 08 Aug 2017, 01:25

Buna seara :) am revenit.... cu vesti bune... https://youtu.be/wJA4HlOeStY

Adyna
Boboc
Boboc

Mesajde Adyna » 08 Aug 2017, 01:30

Va invit sa vizionati acest clip, e marturisirea mea la 5 luni de abstinenta, am ales acest mijloc pentru ca in acest mod am considerat ca pot transmite mai usor bucuria, recunostinta si speranta. Sunt fericita! Va multumesc. Nu a fost usor dar nici atat de greu pe cum credeam

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 08 Aug 2017, 09:14

Adina, esti fantastica, felicitari pentru videoclip, felicitari pentru reusita ta.
Te imbratisez cu drag, Maria.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 08 Aug 2017, 09:54

Adyna, felicitari pentru reusita!
Ma bucura enorm aceste "reintoarceri" cu vesti bune de la cei pe care ii credeam (eu fiind mai pesimist asa) ca au renuntat la lupta. 24 ore senine!

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 08 Aug 2017, 10:18

Felicitari Adyna pentru abstinenta ta si pentru videoclipul puternic motivational! Il vad precum o oaza de inspiratie si speranta pentru mine. Se poate asadar nu doar sa devii abstinent, ci sa te si mentii abstinent!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 08 Aug 2017, 15:23

Doamne Adyna, revad acest videoclip si ma emotioneaza la fel... Stii cine sunt eu?😱😉 Iliuta!😜😂Este fantastic cum ai explicat artistic ceea ce din nefericire am trait si eu...Imaginile sunt foarte inspirate si ma gindesc instantaneu cit de valorosi suntem noi alcoolicii si ce pacat ar fi fost sa nu
ne fi trezit la timp...Pun pariu ca esti si frumoasa deoarece oamenii frumosi inauntru sunt frumosi si pe dinafara, asa ca si tine...
Ce sa mai zic, ca nu mai pot zice nimic deoarece m-ai lasat inca odata fara grai...😉😘😘😘😘

Ps Uitasem sa te intreb, stii tu ca noi suntem niste MINUNI?😇🙏🙂

Am recitit toate postarile de la topicul tau si stii tu cit de mult m-ai ajutat, mai fata draga?😱😱😱😘😘😘Incercind sa-ti explic tie ce si cum, de fapt tu ma ajutai pe mine !Fantastic si-ti MULTUMESC si tie pentru abstinenta mea!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Adyna
Boboc
Boboc

Mesajde Adyna » 13 Aug 2017, 14:02

Va multumesc dragii mei. Da, am aflat ca suntem speciali noi alcoolici, ma bucur mult ca am gasit acest forum asa am putut intra in contact cu voi, cu AA. Va imbratisez cu drag

Adyna
Boboc
Boboc

Mesajde Adyna » 13 Aug 2017, 14:07

Imi amintesc perfect acea dupa masa cand am scris aici primul meu mesaj. A fost pentru prima oara in viata mea cand am putut sa spun de aceasta grava problema a mea. Doamne cat eram de cufundata in intuneric. Nici macar nu stiam ce mi se intampla. Auzisem de alcoolism dar nu m a interesat "subiectul" 🙇. Cand am scris atunci aici primul meu mesaj eram in consum si trecusera 2 ani de zile de cand beam zilnic. Deci fara nici o pauza. Nu conta vremea, ziua din saptamana, starea mea de sanatate sau a familiei, nu conta pt mine nimic decat sa vina dupa masa sa beau. Parca ma transformam

Adyna
Boboc
Boboc

Mesajde Adyna » 13 Aug 2017, 14:08

Acum ma pun sa citesc tot ce am scris pe aici, sincer nu prea am avut curajul. Cine stie ce oi fi scris :D

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 14 Aug 2017, 10:56

Felicitari Adina pentru reusita ta. Nu conteaza ce ai scris, important este ca ai reusit.
Te imbratisez cu drag, Maria.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”