021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Hhheeeelllppp!!!!

Aici puteti povesti experientele personale.
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Buna seara :) am revenit.... cu vesti bune... https://youtu.be/wJA4HlOeStY
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Va invit sa vizionati acest clip, e marturisirea mea la 5 luni de abstinenta, am ales acest mijloc pentru ca in acest mod am considerat ca pot transmite mai usor bucuria, recunostinta si speranta. Sunt fericita! Va multumesc. Nu a fost usor dar nici atat de greu pe cum credeam
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Airam »

Adina, esti fantastica, felicitari pentru videoclip, felicitari pentru reusita ta.
Te imbratisez cu drag, Maria.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Ambasador »

Felicitari Adyna pentru abstinenta ta si pentru videoclipul puternic motivational! Il vad precum o oaza de inspiratie si speranta pentru mine. Se poate asadar nu doar sa devii abstinent, ci sa te si mentii abstinent!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Va multumesc dragii mei. Da, am aflat ca suntem speciali noi alcoolici, ma bucur mult ca am gasit acest forum asa am putut intra in contact cu voi, cu AA. Va imbratisez cu drag
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Imi amintesc perfect acea dupa masa cand am scris aici primul meu mesaj. A fost pentru prima oara in viata mea cand am putut sa spun de aceasta grava problema a mea. Doamne cat eram de cufundata in intuneric. Nici macar nu stiam ce mi se intampla. Auzisem de alcoolism dar nu m a interesat "subiectul" 🙇. Cand am scris atunci aici primul meu mesaj eram in consum si trecusera 2 ani de zile de cand beam zilnic. Deci fara nici o pauza. Nu conta vremea, ziua din saptamana, starea mea de sanatate sau a familiei, nu conta pt mine nimic decat sa vina dupa masa sa beau. Parca ma transformam
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Acum ma pun sa citesc tot ce am scris pe aici, sincer nu prea am avut curajul. Cine stie ce oi fi scris :D
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Airam »

Felicitari Adina pentru reusita ta. Nu conteaza ce ai scris, important este ca ai reusit.
Te imbratisez cu drag, Maria.
Adyna
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Apr 2016, 15:19

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Adyna »

Daniiii, tulai doamne :)))))))
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: Hhheeeelllppp!!!!

Mesaj de Cala »

Buna Adina. Ti-am vazut videoclipul si ... da ...ai multa dreptate in tot ceea ce ai scris. Eu am descoperit forumul Alcohelp intr-o serie de incercari de a gasi ajutor. Ma bucur ca existati, ma bucur pentru toate mesajele pline de ganduri bune si incurajari pe care le transmit toti cei de aici.
Cu drag,
Cala
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Scrie răspuns