021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Cafeneaua lu' Styx

Aici puteti povesti experientele personale.

Cris17
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Re: Cafeneaua lu' Styx

Mesajde Cris17 » 12 Mar 2018, 09:55

Buna!
Te-am rugat prin email acum 3 zile, daca poti sa-mi trimiti si mie articolul "Ma voi opri maine", complet (cu diagrame)

Daca il mai ai si se poate trimite, ti-as fi recunoscatoare

Sunt autorul acestui subiect
styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde styx » 12 Mar 2018, 12:49

Eu ti l-am trimis....
Mai ti-l trimit iar daca nu a ajuns la tine... nu e nici o problema.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 12 Mar 2018, 12:58

Verifica mailul , l-am trimis iar, a fost greseala mea, am introdus adresa ta de mail gresit, imi pare rau.
O zi senină!

Cris17
Boboc
Boboc

Mesajde Cris17 » 12 Mar 2018, 13:59

Primit!
Multumesc frumos!

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 12 Mar 2018, 15:43

Buna Styx! Te deranjez cu o rugaminte. Crezi ca ai putea sa postezi articolul "Ma voi opri maine" si pe biblioteca Alcohelp, te rog? Multumesc!
"Poti daca iti doresti cu adevarat".

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 12 Mar 2018, 16:52

Te citesc, te admir, demult voiam sa vin la o cafea...ce mai face marea noastra?!!😉🙂
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 12 Mar 2018, 23:13

@ Criss17- cu drag!

@ Dora- o sa incerc, este destul de mare ca volum si va trebui sa-l pun pe sectiuni, o postare nu poate avea mai mult de 7000-sau 8000 de cuvinte, daca vrei trimite-mi un mail si ti-l trimit cu drag.

@ Domniță, chapeu!... mă bucur în primul rînd să te revăd pe forum!
Am pus ibricul pe foc! Turcească, bănuiesc?! 😉
Marea... si mie mi-e dor de ea, din 2016 ne-am mutat în Voluntari-Ilfov si mai mergem si noi pe acasa la părinti si la grupul meu de suflet din Cta cam la 1 lună, o lună jumate, mai rar acum cu iarna asta, dar a venit primăvara si o să mergema iar mai des.
Noapte linistită să avem cu toții!

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 13 Mar 2018, 11:25

Aaa, te-ai mutat la domnu' Pandelica. Bun asa!👍Esti la o aruncatura de bat de mine. Ce grup frecventezi>?
Si eu ma bucur ca am revenit!🙂🙃
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 13 Mar 2018, 16:03

Păi dacă stăm aproape unul de altul poate chiar ne întâlinim la o cafelută într-o zi.

La început când m-am mutat am fost la toate grupurile mai putin la cel international. Din terțe motive din februarie anul trecut nu am mai frecventat nici un grup din Bucuresti, nu stiu poate nu sunt eu compatibil cu AA bucurestean... am mai fost anul acesta la Obregia la aniversarea unui bun amic care a făcut 8 ani de abstinentă si cam atât... mă duc la Constanța la grupul meu de suflet de câte ori ajung în oras, ba chiar în mod special pentru grup dacă au vreo sedință deschisă cu medici, mass-media si psihologi, în rest de câte ori simt nevoia intru pe InThe Rooms, este un grup online de la americani si au cam 16 întâlniri pe zi, deci de cel putin de 2 ori pe săptămână aleg o sedinta(au temele pentru fiecare sedinta afisate) si intru acolo, de obicei după zece seara, dar în timpul liber mai intru si ziua, sunt cam peste 80 de participanti in medie pe sedinta, vorbesc oameni cu abstinenta de peste 20 de ani dar si noi veniti, au cam 3 minute pentru fiecare vorbitor si chiar se respectă treaba asta, vorbesc exclusiv de AA, de recuperare, fără să amestece alte idei, e super.

Cum spuneam mă bucur că ai revenit si sper să te citesc mai des, pentru că ai ce împărtăși si poti ajuta mult.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 13 Mar 2018, 16:31

Buna Styx, multumesc de informatia in legatura InThe Rooms, suna interesant pentru cei curiosi de terapia de grup.
Mult succes in toate si 24 ore senine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”