021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de Mihai »

Eugen mi a trimis o temă la care sa ne gândim, iar cu știrea lui o voi posta aici . Poate după întâlnire scriem niște răspunsuri in acest topic,

Iată tema: Răul, a face rău.. Altora si noua insine. Din ce straturi ale naturii umane vine si cum putem sa ne gandim la faptul ca oameni aparent buni, probabil buni, au ajuns sa faca rau altora.. Nu ma gandesc doar la perioada de consum activ al unui dependent, dar si in general.. "pentru ca nimeni nu este fara de pacat", cum se spune. Si ce se întâmplă cu raul facut, poate el sa fie desfăcut? E de ajuns sa ne cerem iertare? Cum poate fi vindecat? Exista vindecare?

Îmi cer scuze daca tema nu este chiar potrivita pentru o vacanta la mare. Dar cred ca v ati obisnuit sa nu asteptati lucruri usoare.


Succes!

Eugen H .
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de styx »

Salutare!
Nu stiu daca mai ajung la întâlnire , însă o sa fac tot posibilul sa vin măcar sâmbăta... Tema propusă este foarte interesantă.
Să ne vedem cu bine!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de dani »

Salut ficiori si marmazele!Va doresc mult...si multa...si spor la scaldat putulicile-n mare,iar cand ajungeti la faza cu pupat in Piata Dependentei primiti un pupic si de la mine.Smack!...smack!...Profunda tema...o sa cujet si intr-o zi cand n-or mai fi 100 de grade vin cu un raspuns din putul gandirii.
Zenu' ardelean
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de Mihai »

2016-06-26 07.50.32.jpg
Alcorevelion 2016
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
daria
Veteran
Veteran
Mesaje: 510
Membru din: 20 Dec 2010, 14:00

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de daria »

Un moment, o secunda, frumos peisaj
Deși sunt la mare...
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: ALCOREVELION 2016 ! Organizatori Denis si Styxulet !

Mesaj de Mihai »

daria scrie:Un moment, o secunda, frumos peisaj
Deși sunt la mare...
Deși sunt la mare. ..,

In perioada  trecuta asa ziceam și eu, deși  eram la mare simțeam  ca sunt un actor  ce joc un rol într o lume in care aveam sentimentul ca nu i aparțin,

Nu i așa ca marea mea, e mai aproape de lumea ta :)
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Scrie răspuns