021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

alcoolic stabilit in strainatate

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de asido1973 »

Asa incepe orice relatie frumoasa, cu o mica cearta! Draga Cata , ilie este ilie . Nu poate lipsi de aici iar tu nici atat. Aveti grija de voi , vorbele dor ranesc dar stiti voi vorba , rau cu rau dar mai rau fara de rau.
Treceti peste si mergeti inainte . Acest forum a schimbat si schimba vieti si mentine cu oxigen viata celor care raman aici . Multi nu mai scriem dar citim si urmarim iar atunci cand este nevoie intervenim si ajutam . Sunt mandru de tine Vizitator123$5 sunt mandru de tine catalin . Felicitari pentru fiecare zi reusita .
Nimeni nu te supara si nu-ti mananca ficatii ca un alcoolic 😂😂😂 , dar te asigur Cata ca atunci cand chiar iti va fi greu nimeni nu te va intelege si nu va fi langa tine ca un alcoolic . Si stii ceva , daca vrei un om mai prost de gura si in acelasi timp cu un suflet enorm il ai aici , e Vizitator123$5 😂😂😂 . Vizitator123$5 latra si atat dar daca ai nevoie este primul care sare si sa stii ca o face total dezinteresat .
Nu pleca niciodata de aici Cata si nu uita ca daca eu sau altul am reusita am tinut aproape de acesti oameni minunati . Toti de pe acest forum sunt minunati si minuni. Nimic si nimeni in lumea asta nu poate sa-ti dea abstinenta cu absolut nimic , chiar cu toata bogatia acestei lumi nu poti cumpara si avea abstinenta . Abstinenta o ai alaturi de astfel de oameni : nebuni , prosti de gura dar cand chiar te doare sigur se gasete cineva aici sa-ti lege rana sa-ti intinda o mana , sa te ridice si sa nu te lase in groapa . Traiesc in lume cu oameni normali , am cazut de atatea ori si multi din ei au ramas reci . Dar aici pe acest forum cu acesti nebuni frumosi am reusit sa traiesc aceasta minune . De la admin si pana la ultimul atunci cand am avut nevoie au intins o mana fara sa-mi ceara nimic in schimb .
Abstineta senina si va iubesc pe amandoi Cata si Vizitator123$5 , oameni frumosi!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Mihai »

Salut Cătălin,

Am vorbit cu Admin.
Sunt scrise mai multe mesaje după decizia ta de a încheia topicul :))

Ce poți face ;
- îi poți trimite un mail pe adresa lui de contact alcohelp@aliatong.ro sa specifici de unde până unde sa șteargă si apoi sa închidă topicul

- poți raporta ( ai un buton in formă de semnul exclamării) postarea
- ii poți scrie in topicul " mesaje de la/ pentru admin.

Cele bune.
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Danutza »

Da, impresionant ce citesc aici si ce fel de oameni cunosc. Felicitari voua cei ce ati reusit! Sa reusim si noi astia mici pe langa voi
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Airam »

Danuta draga o sa reusesti cu siguranta. Nu este usor dar merita, e extrem de frumoasa viata fara alcool.
Am vazut ca incepe sa-ti placa sa te trezesti dimineata fara sa-ti fie rau. Daca-ti doresti, o sa reusesti.
Te imbratisez draga mea.
Maria.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Airam »

Cataline, ne este dor de tine sa stii..😘
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Airam »

Catalin, Catalin, Catalin...ai scris... Mi-ai facut o mare bucurie. Dar sa stii ca discutiile care erau interesante si-ti placeau, multe ti se datorau. Te imbratisez si-ti doresc sa fii sanatos.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Mihai »

Cătălin îți mulțumesc pentru empatie :))

Nu voi părăsi forumul niciodată, am nevoie sa mi încarc abstinența iar aici găsesc abstinență din belșug.

Personal găsesc mii de motive sa rămân aici cu voi, sa învăț de la voi, sa cresc împreună cu voi. Oameni ca voi se găsesc rar. Sincer îți spun!
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de Airam »

😘
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de styx »

Bună dimineața Cătălin!
Scrie, scrie...
O zi frumoasă!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesaj de styx »

Salutare Cătălin!
Zilele încărcate sun bune, ne abat atentia de la gândurile care ne împing la consum, cele mai crunte betii le-am tras din plictiseală.
Zi frumoasă!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Încuiat