021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: alcoolic stabilit in strainatate

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesajde catalinul » 28 Apr 2019, 21:15

sper sa va placa (lui Ovidiu sigur i-ar fi placut):

https://life.ro/drumul-spre-mantuire-a- ... in-scotia/

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 13 Mai 2019, 21:39

Multumesc pt avertizarile de Spam, Catalin, eu sigur as fi dat click daca nu ne-ai fi atras atentia tu, mulumesc!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 13 Mai 2019, 23:25

Cu placere, Joy!

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 14 Mai 2019, 19:55

Salut Catalin , voiam sa iti multumesc si eu pentru avertizare , cum a spus Iliutul mai sus si eu eram pregatit sa dau clic pe link-ul respectiv .
Apropo de reportajul pe care l- ai pus cu parintele care a frecventat ASE-ul , pe mine m-au fascinat cei care au studiat , au terminat universitati si apoi s-au facut calugari . Sau cum mai este neurochirurgul care este preot :
http://www.cuvantul-ortodox.ro/recomandari/interviu-cu-diaconul-stefan-mindea-neurochirurgul-absolvent-de-standford-multi-nu-au-voce-fiindca-le-este-teama-sa-nu-fie-vazuti-drept-habotnici-consider-ca-romania-este-intr-un-moment-critic/
O zi buna Cataline !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 15 Mai 2019, 09:36

Colea, ma bucur ca ai trecut pe aici si ca ti-a placut interviul cu acel calugar.
O zi buna si tie si spor la munca tuturor!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 04 Iun 2019, 23:43

Cu atata cotcodaceala a la facebook care nu are nimic de a face cu intentia initiala a acestui forum, nu e de mirare ca nu mai intra nimeni pe aici. Ce e cel mai dureror e ca veterani (ca dani de ex) au realizat ca nu mai au de ce cauta pe aici macar sa mai respunda la urari. Ii inteleg ca pentru ei ar fi jenant.

"Felicitari" administratorilor si succes tuturor.

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 05 Iun 2019, 13:48

Catalin, dintre veterani ne scrie Styx, si scrie tare bine.
Ma bucur sa te vad activ aici.
Te imbratisez cu drag, Maria.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 05 Iun 2019, 17:59

Buna Maria, cand zic ca nu mai scrie nimeni ma refeream la "incepatori". Din cand in cand mai aveam parte de ei. Acum daca cineva cat de cat interesat sa afle ceva de alcoolism intra aici .... da de un alt facebook.

Te imbratisez si eu si abstinenta frumoasa in continuare!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 05 Iun 2019, 18:24

Salutare Mărie si Cătălin, salutare forumiști!
Mărie multumesc frumos de cuvintele calde , dar fără falsă modestie, nu scriu bine deloc, scriu doar din ceea ce am învătat si prin ceea ce am trecut si mai adaug si niste cuvinte înțelepte(cel puțin mie așa mi se par) auzite sau citite de la altii.

Cătălin, pe la începutul abstinentei mele si a intrării pe forum mă deranja si pe mine ”Facebookforumul” dar odată cu înaintarea în abstinentă am învătat să iau numai ce îmi foloseste si să dau restul deoparte... e drept că forumul era mult mai animat si discutiile referitoare la abstinentă erau la ordinea zilei, dar... timpul trece... fiecare are motivele lui pentru care nu mai intră pe forum, însă nu cred că are vreo legătura cu jena... Oricum atât timp cât pot intra si citi si eventual să ajut cu o vorbă, o idee sau o adresa de folos, voi face asta, nu am intrat o perioadă după ce m-am mutat in Olanda pentru că si eu am trecut prin niste situatii foarte grele si abia am mai avut timp să am grijă de abstinenta mea... cred că am gresit făcând acest lucru dar acum e de domeniul trecutului.
Am să încheii cu un citat care îmi place... este de pe un grup de recuperare din State... privind în trecutul meu si chiar în prezent, mi se potriveste si cred că nu numai mie...

„NU uita niciodată,
cât de departe ai fost. Tot prin ceea ce ai trecut. De fiecare dată când te-ai împins să mergi mai departe chiar și atunci când ai simțit că nu mai poți. Toate diminețile când te-ai dat jos din pat, indiferent cât de greu ți-a fost. De fiecare dată când ai vrut să renunți, dar ai trecut printr-o altă zi. Nu uita niciodată cât de mult putere ai învățat și ai dezvoltat de-a lungul drumului.”

Cale senină!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 06 Iun 2019, 14:06

Ai dreptate Catalin, unii scriu tot ca pe facebook, dar ce sa facem...n-avem ce face! Fiecare scrie ce vrea!
Mie imi este foarte bine de cand nu mai beau. Chiar nici nu mai visez la alcool, stiu ca nu este pentru mine...Eu traiesc acum o viata minunata fara alcool.
Te imbratisez Catalin!
P.S.
Styx dragule scrii foarte bine, tot timpul ma bucur sa citesc ceea ce scrii.😘

Înapoi la “PREZENTATI-VA”