021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

alcoolic stabilit in strainatate

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesajde catalinul » 30 Dec 2019, 12:38

Multumesc Styx, Colea, Maria, Dora, Tudor, Sobrichet si Speranta pentru suportul oferit.
La multi ani tuturor celor care sunt alcoolici si isi cauta abstinenta si celor abstinenti - sper sa va pastrati inocenta si in anul care vine!
Tot inainte si sarbatori fericite fara amagiri gratuite!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 30 Dec 2019, 13:31

Cu adevarat impresionant inceputul topicului lui denispericolpublic, l-am recitit cu o deosebita placere.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 30 Dec 2019, 16:32

Multumesc si eu Catalin pentru suportul si gandurile bune si va doresc tuturor un an nou magic si senin!

Ambasador
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 30 Dec 2019, 16:38

Catalin, merita citit topicul lui denispericolpublic, sa stii! Mai ales prin prisma a ceea ce reprezinta el azi. Un om realizat, cu multe pasiuni si mai ales, abstinent!
Un An Nou cu seninatate iti doresc si intelepciune in orice decizie vei lua! 🤗😘
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 30 Dec 2019, 19:05

Ma bucur ca e bine, scria Styx cu ceva timp in urma ca denispericolpublic are 2 ani de abstinenta.
Nu am mai vazut sa scrie el insusi aici pe forum.

Multe intelepciune si liniste si tie, Dora. Sper sa gasesti ceea ce cauti cat mai curand!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde styx » 30 Dec 2019, 20:06

Multumesc si eu Cătălin, pentru gândurie bune și pentru abstinenta mea. La multi ani cu seninătate!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 31 Dec 2019, 10:51

Buna tuturor,
imi doresc sa termin anul fara lucruri negative si sa iert pe cei care, la suparare, au reactionat asa cum au reactionat. Imi cer si eu iertare daca am suparat sau jignit cu mesajele mele. Stiu ca sunt defect, ca majoritatea celor de aici.
Mult succes tuturor in nou an!

And_y
Senior
Senior

Mesajde And_y » 31 Dec 2019, 11:23

Buna dimineta Catalin,
Pe mine nu mai suparat cu nimic, dupa cum ai scris toti suntem defecti ptr. ca daca eram normali nu beam atatia ani. Stiu ca parerile sunt impartite, dar in cazul meu i-mi place sa cred ca asa m-am nascut: viitor alcoolic.
De aceea m-am imbatat prima data la 17 ani, am baut ulei alimentar inainte ca sa tin mai mult, si tot m-am facut pulbere, apoi la 19 ani iarasi pulbere, am un semn la mana din cauza asta.
Pe la 26 ani am inceput sa consum zilnic, cu mici pauze, si am tinut-o asa pana la 38 de ani cand m-am lasat la insistentele unei persoane care nu avea absolut nici o obligatie fata de mine, dimpotriva, dar ma rog am deraiat de la subiect, o sa mai povestesc eu despre asta in viitor.
I-ti doresc un 2020 fericit si linistit!
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 31 Dec 2019, 12:37

La muli ani Catalin, ma ierti si pe mine?Mi-ai face sincer o mare bucurie asa cum mi-a facut si Speranta si promit sa incerc sa ma schimb si eu in Noul An, sa fiu mai ponderata cu veselia mea(sa stii ca si oamenii veseli au probleme si incerca sa treaca peste ele cu veselia dar promit in Anul care vine sa schimb un pic macar).
Si eu am gresit fata de voi , recunosc si am fost rautaciasa si promit si asta, ca nu voi mai fi si nu voi mai reactiona negativ sau ostentativ .
Multumesc anticipat si Anul Nou sa ne aduca tot ceea ce ne dorim!
LA MULTI ANI alaturi de toti cei dragi!

PS Si da, desi nu-mi place sa recunosc, sincer cred ca si eu sunt uneori in cuculand(vb numai pt mine nu pt altcineva dar cred ca este imbucurator ca-mi dau seama).Ah si inca ceva:cind voi glumi o voi face numai in casuta la mine si pt voi prietenii mei va voi avertiza ca pt "filmele pt adulti" cu patratel rosu, ca sa stiti sa nu deschideti..haha Scuzeee, Catalin dar sunt prea fericita acum sa nu impart cu acest sfirsit de an minunat!Si nu rid de nimeni niciodata eu ci cu voi impreuna, alaturi de voi!🙏🤗(Ufff, cite am avut si eu anul asta...🤔) Viata este o rezolvare de probleme, rezolvi una si la rind este urmatoarea...Avem probleme deci existam, nu toti au acest privilegiu, cum spun eu!

Eu deja te-am trecut si pe tine la prietenii mei de suflet: 🙏🤗
Ultima oară modificat 31 Dec 2019, 14:04 de către Joy, modificat de 4 ori în total.
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 31 Dec 2019, 14:01

Cele rele sa se spele
cele bune sa se-adune!
Manati mai si sunati din zurgalai!
Sanatate si putere Ilie