021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

alcoolic stabilit in strainatate

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: alcoolic stabilit in strainatate

Mesajde Joy » 28 Iul 2020, 14:26

"...numai pisicute imaculate"😂😂😂, esti grozava Speranta si sa stii ca si eu de multe ori ma cred defecta...😂😂😂😂Scuze pt ca rid dar sa stii ca asa defecta cum sunt, eu niciodata nu am sa vreau sa par altfel decit sunt si chiar ma gindeam ieri, "iarasi m-am facut de ris" dar incet incet imi trece.Am o gura f rea intr-adevar dar sunt cel mai bun om posibil(scuze pt ca nu vreau sa par lipsita de modestie) si nu as atinge pe cineva cu o pana, doar gura este de mine si lucrez la asta sa fiu mai domoala, mama mea spunindu-mi in trecut,ca atunci cind ma cert in casa, sa iau o gura de apa si sa nu o inghit .😂😂🤔
Cu pastrarea anonimitatii si sa stii ca se pastreaza aici pe Forum, fiecare este liber sa scrie ce vrea iar eu una va raspund cu sinceritate la tot ce vreti voi.
Va pup cu drag pe toti, incepind cu tine si cu Catalin!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 28 Iul 2020, 14:39

Te pup, Joy. Că să detaliez un pic cu pisicuțele... Întâlnirea de grup parcurgea cam așa, cu toate că erau numai alcoolice active: Sunt x, mă simt minunat. M-a cuprins o liniște de nedescris; sunt y, sunt fericita, gata nu voi mai bea niciodată, sunt z, am atins Nirvana...etc etc. Când mi-a venit randul nu am putut decât să spun: Sunt A, nu sunt bine dar vazandu-va pe voi, îmi vine să mă ridic și să plec. Gura proasta știu, dar nu mă puteam păcăli și pe mine, mai ales pe psihoterapeut, in ochii căruia se citea exasperarea. Lasand, asta la o parte, bun sfatul cu apa, îl voi urma și eu😅😄😅. Te pup cu drag!

Sunt autorul acestui subiect
catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 03 Aug 2020, 09:08

O saptamana linistita acelora aflati in vacanta si cu mult spor celor cu treburi!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 03 Aug 2020, 09:34

O zi frumoasa și o săptămână minunată!

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 03 Aug 2020, 10:23

Multumesc Catalin!😚

Ambasador
Veteran
Veteran

Mesajde Ambasador » 03 Aug 2020, 10:32

Multumim Catalin! Tu esti bine?
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 03 Aug 2020, 10:36

Buna Dora, sunt bine, abia asteptam sa ma intorc la munca.

And_y
Senior
Senior

Mesajde And_y » 03 Aug 2020, 23:33

Multumesc Catalin, asemenea si tie!
Nimic nu e intamplator.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 06 Aug 2020, 22:59

Imi permit, aici la mine in casuta, sa impartasesc parerea unui om dezamagit, asa cum se poate usor recunoaste dupa chipul sau
https://www.youtube.com/watch?v=PoYqwT4Q8rM
De la inceput doresc sa mentionez ca filmul nu e pentru religiosi, asa ca am sa va rog cei care isi bazeaza abstinenta lor pe Dumnezeul ortodox, sa nu il vizionati, si ca urmare sa nu il comentati.
Am descoperit "Recorder" recent si sunt extraordinari oamenii astia, dupa parerea mea.
Mult succes tuturor pe drumul asta greu, dar cu multe bucurii.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 06 Aug 2020, 23:34

Inca una super https://www.youtube.com/watch?v=ZxNbOrtgVG0
Mult spor la treburi!

Înapoi la “POVESTEA MEA”