021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: o saptamana de cosmar

Aici puteti povesti experientele personale.

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: o saptamana de cosmar

Mesajde Airam » 06 Iun 2017, 07:52

Multumim Catalin si spor la noul loc de munca.

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde colica zis alcoolica » 06 Iun 2017, 20:33

Ce frumos ai scris , Catalin, multumesc !
....am invatat din aceste baute si probleme cauzate de mine si bautura ca pe zi ce trece trebuie sa devin un om din ce in ce mai bun,mai optimist,mai cu chef de viata si cu mine dar si cu cei din jur si sa invat sa fiu acel om care imi doresc sa fiu,nu ce vrea lumea sa vada,sa fiu autentic,sa fiu eu

Doamne ajuta in noul loc de munca !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Iun 2017, 22:18

Bravo Catalin, te felicit pentru gindirea barbateasca de care dai dovada.In viata nu faci totdeauna ce-ti place ci faci ceea ce trebuie si a avea EGO este una care te face sa suferi si sa ai esecuri...
In fine, vreau sa-ti spun ca am pe forum unul dintre cei mai dragi prieteni ai mei, care se numeste Clisor(Colea).Tu stii cum este baiatul asta de cind s-a apucat de abstinenta?Daca-i da cineva cu piatra in cap, spune" scuze" pentru ca am stat in fata ta.😂😂😂(Ciao Colisor)
Mda si eu toata viata mea inainte ma plingeam de una , de alta cu motiv ca sa beau, acum gindind exact ca si tine:fac ceea ce trebuie sa fac!😉🙂
Felicitari Catalin si orice drum lung, incepe cu un pas mic, spun inteleptii...🙂👏👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 07 Iun 2017, 08:01

Nu e chiar in regula, daca cineva iti da o palma, tu sa intorci si celalalt obraz. Nu dai inapoi, ca esti m-ai destept, dar iti exprimi civilizat nemultumirea. Nu acumulezi nemultumiri, te exteriorizezi calm.
O zi faina Ilie.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 07 Iun 2017, 15:10

Mai Maria, tu totdeauna te concentrezi pe punctul negru din mijlocul paginii albe...Era ideea doar, nu o lua la propriu si apropos,
tu stii cit de linistit si fericit este Colisor???Nu stii si-ti spun eu...😉
Numai bine si tie si hai sa ne bucuram pt Catalin pt ca de-aasta am venit in vizita...😉🙂👍

Sunt autorul acestui subiect
catalin87
Boboc
Boboc
Zile de abstinență:
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalin87 » 07 Iun 2017, 19:09

va salut si sincer am ramas impesionat de felicitarile primite,dar nu ma culc pe o ureche ca laudele nu imi vor pastra abstinenta,mai am foarte mult de munca si foarte multe de schimbat si renuntat la mine sa devin cea ce vreau cu adevarat,un om onest cu sine,sincer si stabil pe decizii si viata,va urez numai bine

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 07 Iun 2017, 20:57

😘

Sunt autorul acestui subiect
catalin87
Boboc
Boboc
Zile de abstinență:
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalin87 » 10 Iun 2017, 05:04

salutare,uau...ce dura e realitatea si cat de nasol ma poate face sa ma simt,dar asta e am comis-o si acum tre`sa suport si consecintele si adevarul,orice actiune are si urmari,saptamana asta am avut niste discutii pot zice foarte crude cu prietena mea,imi zicea de cat de egoist,de lasator si nepasator etc...am fost in ultima vreme,cum am reusit de nu mai are pic de incredere in mine.Acum cand simt cu adevarat ca vreau cu orice pret sa fiu bine,din pacate nu cred ca mai am cu cine,dar totusi sunt constient ca indiferent de situatie trebuie sa merg inainte cu schimbarile pentru ca asta imi doresc cu adevarat,chiar imi zicea la un moment dat ca nu crede ca mai are rost sa fim impreuna ca oricum nu stie daca va mai avea vreodata incredere in mine,pur si simplu mi se taiase respiratia si miau dat lacrimile instant,evident nu am fost crezut ca chiar ma doare ca dracu si acele lacrimi nu erau de intimidare ci veneau de undeva din adancul inimii mele ciuruite,oricum nu ma asteptam la mangaieri ca nu le merit pt ce am facut,sunt pe cale sa risc absolut si relatia cu ea,imi vorbea de faptul ca poate peste ceva timp nu se stie cat,e posibil sa imi zica sa ne despartim ca nu mai are nici un rost relatia noastra,nu mai poate avea incredere vreodata in mine,am fost de acord,imi doresc aceasta schimbare iar daca ea ajunge la acea concluzie eu nu vreau sa o trag inapoi de la fericire,raman optimist,viata are urcusuri coborasuri sau caderi destul de dureroase,dar cu munca,cu lupta voi iesi si eu la lumina intr-o zi,sunt increzator ca orice ste posibil de realizat cu multa vointa,sunt momentele alea acum la mine cand sunt incercat la limita daca cedez sau nu.Nu ma mai las invins,ma tin si cu dintii de ultimul firisor de par care mi-a mai ramas,este prea frumoasa senzatia atunci cand sunt privit cu drag,parca m-am indragostit de ea si nu vreau sa o mai las,daca mai e cineva sau a mai fost in asa o situatie,cum ati depasit-o?va multumesc si un wekeend placut tuturor

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 10 Iun 2017, 06:14

😌😘

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 10 Iun 2017, 06:35

Buna dimineata tuturor, salutare Catalin!
Nu este placuta situatia dar trebuie sa intelegi si sa accepti ca trecutul nu poate fi schimbat dar iti poti schimba cu siguranta viitoru...Ceea ce s-a intimplat in trecut nu poti sterge cu buretele, lasa-le toate in sertarul cu amintiri si nu te astepta ca toata lumea sa remarce si sa aprecieze scimbarea ta imediat.Nici nu trebuie sa te expici sau sa te astepti la lauri ci lucreaza inainte la ceea ce
ai de facut, noul drum ales si in timp, vor veni si aprecierile de la sine...Nu te sfatuiesc dar daca prietena ta te iubeste si a rabdat atit de mult cu tine cind erai cum erai, nu vad sensul ca acum sa nu-i mai placa, cind vede ca vrei sa te schimbi.Ma depaseste analiza si ma gindesc la mine ca eu cind iubesc, iert absolut orice, celei de linga mine...Nu-i bine nici ca mine dar recunosc macar ca
sunt prost(vezii ca vb despre mine, fara aluzii).😁😬😁 Daca cineva te paraseste in astfel de situatii si nu intelege, eu as lasa-o sa faca ce vrea...pt ca nu merita iubirea mea...este probabil prea buna pentrumine si merita unul mai bun.😉😁
Am scris si am raspuns instinctiv, urmind sa ma gindesc dupa!
O zi minunata tuturor!

Ps Cind viata iti da o lamiie , Catalin, incerca sa-ti faci o limonada...😉

Înapoi la “PREZENTATI-VA”