021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Am recazut!

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Am recazut!

Mesaj de Ambasador »

Iti multumim Cala, ma regasesc si eu acolo, printre florile tale si ale Mariei. Sper ca nu deranjez...
Sa mirosim frumos asadar! Mereu.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am recazut!

Mesaj de Airam »

Dorule te primim cu mare drag, asa sensibil cum esti, sunt sigura ca si tu iubesti florile si...mirosi frumos.
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Am recazut!

Mesaj de Relus »

WOW ,ce flori frumoase,ce miros suav de trandafiri simt eu pe aici.
Ma bucur pentru tine,Cala,Ambasador,Maria,Airam,ma bucur pentru fiecare dintre voi,pentru ca va doriți libertatea,pentru ca ati simtit aceasta minunata trăire in abstinenta.
Acum , câțiva ani,aici mi am gasit si eu sprijinul,cu ajutorul unor oameni deosebiți mi am recâștigam dreptul la viata,tot aici am aflat si despre modul de tratament prin aplicarea unor principii,AAul mi a insuflat dorinta de a mi remodela caracterul.
Orice om se naște cu calități,sau mai bine zis si cu calități,pe masura ce trecem prin viata,atragem sau cautammintentionat sa distrugem ceea cei bun,si ne trezim la un moment dat cu un bagaj nefolositor,dăunător.
Prin abstinenta,începem sa redevenim acei oameni de la începutul vietii,calzi,plini de iertare si de iubire.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am recazut!

Mesaj de Airam »

Buna dimineata Cala. Flori pentru tine.


Imagine
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: Am recazut!

Mesaj de Cala »

Buna ziua Maria, si toti ceilalti. Frumoase flori, le primesc cu multa dragoste. Nu prea am avut timp sa stau pe forum deoarece soacra mea si-a luxat piciorul si de la servici plec la ea sa o ajut (cu toate ca nu merita..), dar, eu am sufletul mai bun.
Va pup si promit ca o sa revin.
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am recazut!

Mesaj de Airam »

Te imbratisez Cala.
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: Am recazut!

Mesaj de Cala »

Buna tuturor! Saptamana aceasta sunt un pic mai libera, asa ca o sa scriu mai des. Ma simt bine, datorita voua dragii mei. Va multumesc din tot sufletul pentru ca m-ati sustinut.
Va doresc numai bine!
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am recazut!

Mesaj de Airam »

Ma bucur Cala, ca esti bine.
Te imbratisez cu drag.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Am recazut!

Mesaj de Ambasador »

Da, si eu patesc la fel de fiecare data cand vad topicul "Am recazut". Poate ca inseamna "centura de siguranta" cea mai sigura pentru a preveni o recadere de fapt. Nu stiu..
Ultima oară modificat 20 Iun 2017, 08:05 de către Ambasador, modificat 1 dată în total.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am recazut!

Mesaj de Airam »

Cala, ar fi o idee sa-ti schimbi numele topicului...eu am crezut ca doar eu ma sperii...dar vad ca si baietii sunt la fel.
Scrie răspuns