021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
sobrichet
Veteran
Veteran
Mesaje: 283
Membru din: 26 Oct 2017, 06:53

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de sobrichet »

Impresionanta colectie!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Ambasador »

Craciun fericit dragii mei! Nu va uit, nu renunt nicicand sa va citesc si mai ales, nu va mint! De aici si absenta mea, pe forum poate.. Dar privesc mereu si mereu cu incredere. Multumesc, multumesc, multumesc! Sunteti cu adevarat pretiosi!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Airam »

Craciun fericit draga mea!
E foarte important ca citesti forumul. Multa sanatate iti doresc si multa intelepciune.
Te imbratisez cu drag, Maria.
sobrichet
Veteran
Veteran
Mesaje: 283
Membru din: 26 Oct 2017, 06:53

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de sobrichet »

Sarbatori fericite Dora!

Ma bucur sa vad ca esti bine.

Anul asta mai primim urari personalizate? Sau poate nu am fost suficient de cuminti? Recunosc ca eu inca nu am pregatit poezia pentru Mosu'... .
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Ambasador »

Buna dimineata Sobri! Buna dimineata prieteni si La multi ani celor ce poarta numele de Stefan!

Anul acesta urarile personalizate sunt poate prea sarace Sobri si stii de ce? Insasi prietenia ce s-a legat cu voi aici pe forum da o intimitate extraordinara! Ne cunoastem cu bune si cu rele, ne sprijinim, ne confesam, ne povestim durerile, suntem ca o familie. Nu mi-am dorit nimic altceva anul acesta decat seninatate sufleteasca. Un dar dificil de primit atunci cand credinta mai paleste din cand in cand..

UN AN NOU FERICIT PRIETENI!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de asido1973 »

Salut ambasador! Am citi ceea ce ii scriai lui alpha si putin m-am intristat. Eu personal nu cred ca ti-ai pierdut nici un drept de a scrie pe acest forum. Acest forum nu este un forum al perfectilor si sfintilor de pretutindeni , acest forum a fost si va fi mereu pentru oamenii care sufera. Am ceva ani buni de cand stau pe acest forum, am trecut prin bune si prin rele dar aici am gasit mereu cate un strop sa-mi mai vindec o particica din sufletul meu bolnav. Scriu aici sa spun ca se poate , scriu pentru ca aici sufletul meu se simte bine. Indiferent ca esti abstinent sau nu , batran sau tanar, barbat sau femeie nu ai cum sa-ti pierzi dreptul de a scrie pe acest forum. acest forum traieste si supravietuieste doar datorita celor care scriu aici. Bucurii, necazuri , reusite, recaderi, toate fac parte din viata noastra. Nu suntem aici la un concurs de cine alaerga mai bine si mai tare decat toate dependentele. dependentele alearga separat iar noi suntem impreuna, alergam la stafeta. Niciodata nu se poate stafeta fara unul din echipa. Toti de aici alergam impreuna si doar asa reusim.
Scrie aici, mereu ai scris si scrii frumos . orice bucurie , suferinta, experienta este bine venita aici. Indiferent ce scrii candva , cumva ceea ce scrii aici va ajuta pe cineva.
La multi ani, sa ai un an binecuvantat si locul tau este aici. Te imbratisez cu drag!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Ambasador »

Iti multumesc Asido nepretuit, esti un mentor pentru mine! Mi-au dat lacrimile cand te-am citit. Iti multumesc pentru incurajarile frumoase si iti promit ca ma voi gandi bine la ele, vor cantari cu siguranta foarte mult pentru viitorul la care inca mai visez.. Nu sunt o irecuperabila poate, dar cu siguranta nici un exemplu demn. Doare asta parca prea mult uneori. Doare sa nu pot fi bine ca altadata. Atat de libera, stii? Insa iti garantez un lucru: nu voi inceta nicicand sa renunt!

PS: Chiar am nevoie de o imbratisare. 🤗 Un 2019 minunat iti doresc si tie! Unul in care cu siguranta, vei salva cel putin un suflet pierdut intr-o lume a dependentei. Nu ma indoiesc!

https://www.youtube.com/watch?v=zH2kFgmd8Rg
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Ambasador »

Femeile, sunt mult prea sensibile uneori!...
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de Airam »

Draga mea, te imbratisez si eu. Si da scrie, chiar daca sufletul iti este ranit, scrie aici.
sobrichet
Veteran
Veteran
Mesaje: 283
Membru din: 26 Oct 2017, 06:53

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesaj de sobrichet »

Scrie răspuns