021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Aici puteti povesti experientele personale.

Vbc
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Ajutor! Imi doresc abstinenta.

Mesajde Vbc » 14 Sep 2019, 08:28

Si pt invitația la sala!
E pur si muove!

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 14 Sep 2019, 08:29

Inițial am crezut ca spui de sala gym
E pur si muove!

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 14 Sep 2019, 17:08

Vbc scrie:Si pt invitația la sala!

Este un umor involuntar din partea ta . Cred .🙃
Este adevarat ca in salile de gym nu se bea dar nu se invata cum sa treci peste un necaz fara sa faci "obisnuitul gest" de a pune mana pe pe pahar "ca ajuta " (oare?) si nici nu inveti cum sa te bucuri de o reusita fara sa te premiezi "udand to" cu rauri de alcool .
Se invata sa stai departe de "Primul pahar " in salile unde se afla cei care au reusi si ii ajuta pe altii sa reuseasca .
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 14 Sep 2019, 17:21

Cu siguranta o sa trec si pe la sala..Dacă nu va functiona si voi consuma din nou...până atunci un prim hop l am trecut...azi gratar fără șpriț, vor mai fii n hopuri:)
E pur si muove!

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 14 Sep 2019, 17:22

Pe pahar punem mana zilnic..conteaza ce punem in pahar
E pur si muove!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 15 Sep 2019, 10:51

tudor scrie:.Acest forum a dat multi abstinenti insa au rezistat ABSTINENTI peste ani cei care "si-au mutat fundul" din fata ecranului in salile unde stau invingatorii ....
Poate multi ma vor injura acum insa experienta mea ,a lui Asido , Joy, Relus , Colea, si alti vechi in abstinenta pot sa arate ca multi au fost pe aici insa de rezistat abstinenti numai unii care au facut cu adevarat ceva pentru ei.

nu doar mersul la "sala" AA e necesar pentru recuperare, asa cum poate suna in mesajul lui Tudor, ci doar vointa de nu a mai bea.
Asido si Joy nu sunt membri AA, Maria si Danuta sunt alte exemple ca se poate si fara AA.
Mult success, Vbc!
Ultima oară modificat 15 Sep 2019, 13:33 de către catalinul, modificat 1 dată în total.

Vbc
Boboc
Boboc

Mesajde Vbc » 15 Sep 2019, 12:56

👍
E pur si muove!

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 26 Sep 2019, 13:05

Draga Dora, mai scrie-ne ca o faci asa frumos!
Te imbratisez cu drag!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 02 Oct 2019, 20:59

Draga mea Doruta, daca ar fi sa ofer eu un premiu pt cel mai mai frumos suflet de pe acest Forum, cu siguranta ca tu vei fi prima pe lista mea, ai cel mai dulce fel de a fi, gingas, bun, iertator indiferent ce ti-ar spune cineva, iubitor, calm, intelept, inteligent, daruitor si dornicasa-i ajuti pe toti cei care au nevoie si ca sa nu te supar te consider si pe tine asa cum suntem noi...🤔😂😂😉
Este f bine ca te consideri asa pt ca sa nu ajungi vreodata ca si mine de ex , ceea ce ar fi trist(de trecut vb)...🤔
Scrii fantastic si nu trebuie sa ne descurajam niciunul pt ca nu suntem la Cenaclu literar, asa imi spunea mie Tudor cind in fiecare zi ii trimiteam sa vada daca am scris bine ceea ce scriam pe Forum si-mi zicea, "scrie, scrie orice si oricum,numai scrie..."!😂😂😂😉👍 Acum nu mai pot fi oprita...🤔😂😂😂🤔

Revenind la filme, nu mai gindesc la finalul tragic la modul in care ma gindeam deoarece stiu ca ei sunt actori cu vieti fantastice iar in timpurile cind beam si-i compatimeam,am realizat ca eu eram de compatimit nu ei...🤔😞😓🤔

Seara frumoasa ca si tine, Doruta, iti doresc cu mult drag!😍😘😘😘🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 11 Oct 2019, 18:27

"Nimeni nu pleacă de aici în viață. Deci, te rog, încetează să te tratezi pe tine însuți cu o gândire ulterioară. Mănâncă mâncare delicioasă. Plimbă-te prin soare. Sari în mare. Spune adevărul pe care îl porți în inimă ca pe o comoară ascunsă. Fii prostuț. Fii bun. Fii ciudat. Nu este timp pentru nimic altceva ".
Anthony Hopkins
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”