021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Prima zi de abstinență

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
anestezia
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Prima zi de abstinență

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 17:18

Astăzi este prima zi de abstinență pentru prietenul meu. Doamne ajută

anestezia
Boboc
Boboc

Re: Prima zi de abstinență

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 17:19

Am luat nişte picături, nuştiu ce rezultate va da. Gindim pozitiv :)

anestezia
Boboc
Boboc

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 17:21

Imagine

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 22 Mai 2017, 17:28

Mult succes!

anestezia
Boboc
Boboc

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 17:34

Multumim. Daca stie cineva careva pastile sau alt ceva bun, care a dat rezultate provocind intoleranta si reducind dorinta de consum de alcool, va rog sa imi spune-ti si mie

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 22 Mai 2017, 18:16

Draga Anestezia, spune-i prietenului tau ca cel mai bun medicament pe care se poate baza, si-l recomand cu caldura, este EL .
Este fals sa te astepti la efecte miraculoase de la medicamente si totul este o inselatorie, in ceea ce priveste tratarea
alcoolismului.Daca in lumea toata inca nu s-a descoperit un remediu stiintific, cm ar putea unii si altii sa comercializeze asa ceva, garantind vindecarea?😲😲 P mine m-au ajutat minunatii prieteni de pe acest FORUM gratis, nicidecum altceva.😉
NU, nu exista inca asa ceva si NU EXISTa sa bei mai putin in cazul nostru ci numai sa iei ZILNIC pastila de ABSTINENTA si asta
in FIECARE ZI! Si este GRATIS!😜

Ps Steaua Divina este sa se roage prietenul tau sa-i vina mintea la cap, asa cum am facut si eu, asta inlatura dependenta de
alcool nu prostiile vindute de unii si altii...😉😇
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 22 Mai 2017, 18:33

Parerea mea e ca e mai important ca functioneaza, si nu cum functioneaza, de aceea nu voi comenta niciodata despre divinitati, stele sau nu, ce ajuta pe atati de aici.

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde styx » 22 Mai 2017, 20:09

Anestezia, tratamentul se ia sub supraveghere medicală, se poate muri din sevraj, în ceea ce priveste acele picături din poză... acum pot să râd... eu mi le-am cumpărat singur în speranta de a stopa băutul sau măcar de a-l reduce... după 2 săptămâni mergeu perfect cu vodcă... dar fiecare are dreptul la propriile alegeri... ce nu a functionat pentru mine poate functiona pentru altul si viceversa. „Altceva bun”, poate fi bunăvoința lui de a face ceva în privința bolii, de a nu se ”împăca” cu ideea că nu are leac.. ARE LEAC si acela este abstinența, abstinentă la care fiecare are metoda lui de a ajunge. După cum vezi suntem aici mai multi prieteni forumisti cu diferite perioade de abstinentă, dar stii ceva?! cea mai mare perioadă de abstinentă o are cel care s-a trezit primul de dimineață, pentru că singur azi care nu bem e cea de AZI!
Succes si o seară frumoasă!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

anestezia
Boboc
Boboc

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 21:03

Poate ca aveti dreptate. Dar incerc toate variantele posibile...

anestezia
Boboc
Boboc

Mesajde anestezia » 22 Mai 2017, 21:03

Multumesc frumos de timpul acordat

Înapoi la “PREZENTATI-VA”