021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Povestea mea.. codependenta

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Povestea mea.. codependenta

Mesajde Joy » 15 Feb 2018, 12:35

Nalina, buna, ti-am citit comentariile si tu n-ai nevoie de ajutor, vad ca foarte bine poti intelege si ajuta pe altii...Scuze pt ca eu sunt "vesel" si cind sunt trist, o alta caliate a mea...
Mda, foarte intelepte, adevarate si binevenite ceea ce ne-ai spus si sa stii ca ai dreptate in toate, sau psihologul care te-a consiliat...In fine imi place mult cum gindesti si te citesc cu placere...Tu nu lua sfatul nimanui, inclusiv al meu ci urmeaza-ti ceea ce gindesti si simti pt ca asa cum ai spus, o balanta n-ar strica eu totdeauna luind decizii numai cu inima...Eu daca as fi in locul tau cu siguranta ca as ramine cu el ...🤔
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
Nalina
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Nalina » 25 Feb 2018, 19:56

Multumesc, Ilie. Veselia ta este molipsitoare :). Asta simt eu de fiecare data cand te citesc. Bravo pentru ca reusesti sa-ti mentii o stare atat de buna de spirit!

Am fost o saptamana in vacanta, in tarile nordice. Mi s-a parut interesant ca in supermaketuri la ei, se comercializeaza doar bere, cu program, de la 12 ziua la 8 seara; alte tipuri de alcool, cred ca doar in baruri sau restaurante, si nicidecum minorilor. Noi ne-am rasfatat cu cola la 20 de lei litrul. Scump da' bun. Au niste preturi fantastic de mari la tot ce inseamna alimente nesanatoase.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 25 Feb 2018, 22:54

Buna Nalina,ma bucur sa aud despre voi si in ceea ce priveste alcoolul, supppper pt cei care-l vind pt ca fac bani si supeeeer pt cei care-l beau pt ca sigur va fi cu masura...🤔😉😂😂 Vorbind serios, in toata lumea, incepind cu Isus , alcoolul este pt oameni normali, astia ca noi neavind voie sa-l consume dar nu trebuiesc "pedepsiti "restul oamenilor...
Legat de deciziile tale sa stii ca si eu am trecut prin niste furtuni sufletesti cam de acelasi gen fiind nevoit sa iau niste decizii f importante pt viata mea si ca niciodata, am spus tot ceea ce aveam de spus direct, inainte vreme neindraznind sa-i spun jum mele ce gindeam cu adevarat in fata ci pe messenger desi era in alta camera 😂😂😂😂😂si si poti sa -ti inchipui ca eu care nu am fost jignit niciodata de ea, mi-a spus cu lacrimi in ochi:"esti un bou, nu reralizezi cit de mult de iubesc?"(pt ca mi se parea mie ca s-a schimbat😁😁) si atunci m-am intarit....ca fularul ud si am luat decizia corecta: vom ramine impreuna forever...!🤔😉🙏
Prima oara in viata mea cind am iubit faptul ca am fost facut bou...😂😂😂😂😂😂
Mda, povestesc cu umor dar nu a fost usor si da...n-am baut nici de tristete nici de fericire...😉👍
Deci Doamne ajuta sa-ti dea si tie gindurile intelepte si bune pt tine, pt voi...!🙏
Cu drag pt amindoi!

PS Uite o medlodie superba si sunt sigura ca stii cine sunt cei doi ,Nikolle Kidman si sotul ei Keith Urban, el avind probleme cu adictia si uite-i... Ea a luptat foarte mult sa-si salveze casnicia si a reusit...🤔😉😍)

https://www.youtube.com/watch?v=X_45jbE5_Y8
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”