021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Ma numesc Cala

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Ma numesc Cala

Mesajde Joy » 24 Aug 2017, 00:09

Buna Cala, ciao Colisor mio picollo fratello!
Am o adaugare de facut de la tine, Colisor nu inainte de a-ti spune Cala sa fii atenta si la starile de bine, bucurie, fericire etc pt ca si acestea sunt periculoase uneori,daca ne culcam pe-o ureche...
Revenind la subiect, eu am furat de-aici de pe forum esenta cam la toate...si am putut sa trec prin decese, nunti, botezuri, suparari, bucurii, fara sa ma clatin...nu , nu ca laud dar vreau sa-ti spun ca o temelie trainica intr-ale abstinentei te va ajuta sa faci
fata la tot ce viata iti va oferi si-ti doresc sa-ti ofere numai bine!🙂🙏
Deci ideea furata de la Colisor, una dintre ele, cu multi ani inainte este ca "daca nu vom pune abstinenta noastra pe PRIMUL LOC, inainte de TOATE", va fi bai...Cam asa ceva si asta este ideea...🙂🙏
Noapte buna tuturor si tie si alor tai, Colisor, buona note!😘😘😘😘😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 24 Aug 2017, 07:57

Salut Iliuta frate drag , iubit , dorit😊 , etc. etc.😘
Ai dreptate , si starile de exaltare si de mare bucurie pot fi la fel de periculoase 👍
Va imbratisez prieteni si va doresc bune 24 de ore !
Colea ,sa nu uit😉 , alcoolic 🙂.
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
stefanescu12@yahoo.com

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 25 Aug 2017, 06:15

Cala scrie:Buna dragii mei. De cateva zile fac multa munca pe teren, astfel incat nu ma stau la calculator decat atunci cand am de completatat fel de fel de documente. Ajung acasa franta de oboseala. Acum cateva zile ma gandeam ca tare as mai bea ceva ca sa prind puteri, dar mi-am zis "maine o sa arat ca naiba si o sa ma trezesc mai obosita decat m-am culcat", asadar am marit pasul ca sa ajung cat mai repede acasa si sa nu mai pot pleca nicaieri. Uf, doamne, as vrea sa existe ceva, nu stiu, o operatie care sa scoata din mine aceasta tentatie, poate una pe creier? 😀

Draga Cala, exact in aceeasi situatie ma aflu si eu. Te inteleg perfect. Astfel de ganduri scrise construiesc temelia abstinentei noastre. Iti multumesc!
"Am avut un vis sa nu mai sufar si mi s-a indeplinit..". Joy

Sunt autorul acestui subiect
Cala
Veteran
Veteran

Mesajde Cala » 25 Aug 2017, 13:57

Buna Ambasador, Maria, Colea, Ilie etc. Va multumesc ca sunteti aici si ma bucur ca..... vine weekend-ul!!!!!! Iliuta, plin de umor ca de obicei, ma faci sa râd 😀 Imi place ideea "daca nu vom pune abstinenta noastra pe PRIMUL LOC, inainte de TOATE", va fi bai...", de fapt trebuie pusa in practica aceasta idee caci altfel va ramâne doar o .... idee. Va doresc un sfarsit de saptamana sanatos si frumos.
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 26 Aug 2017, 22:04

😘 Multumim Cala, la fel si tie! Eu maine serbez ziua celui mic la pescuit, cu gratar si tort langa o micuta casuta aflata pe marginea unui lac. Va pup, o duminica frumoasa!

Cala
Veteran
Veteran

Mesajde Cala » 30 Aug 2017, 17:14

Scuze Ambasador, nu am reusit sa-ti trimit urarile mele, al timp, pentru cel mic. Sa îi dea Dumnezeu sanatate, bucurie si fericire.
Ai grija sa-ti faci familia fericita si... pe tine, bineînteles.
Te îmbratisez
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 01 Sep 2017, 06:39

Iti multumesc frumos Cala pentru urari! Sa descopar fericirea alaturi de cei dragi in fiecare zi este o adevarata placere pentru mine. Asa imi doresc sa fie si pentru tine Cala draga. Te imbratisez cu drag.

PS: Am sesizat o nota mai amara a celor scrise de tine in ultimele zile Cala. Esti bine, totul este in regula? Daca pot ajuta cu ceva, sunt aici.

Cala
Veteran
Veteran

Mesajde Cala » 11 Sep 2017, 09:01

Buna Ambasador. Ai dreptate, am avut o perioada mai neplacuta, dar acum gata... a trecut...As povesti ce mi s-a intamplat dar este foarte mult de scris... Oricum, iti multumesc pentru gandurile bune... multumesc tuturor care sunt alaturi de mine.
Hei... mi-am revenit. Astazi a inceput scoala. Succes pentru toti parintii care au copii la scoala. Pregatiti-va de teme 😀

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 15 Sep 2017, 05:24

Buna Cala. Ma bucur ca ai depasit acea perioada neplacuta din viata ta. Important este sa nu lasam nimic netratat in viata noastra, stii tu… pentru a nu se acutiza!
Ma simt unul dintre parintii vizati de tine in urare, asa incat.. iti multumesc frumos! Succes si celorlalti parinti aflati in situatia mea, la inceput de an scolar si nu numai!😀

Mihai
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Mihai » 21 Sep 2017, 15:14

Recunoscatori pentru ziua de azi...Te imbratisez Cala!
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”