021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

doresc un ajutor urgent

Aici puteti povesti experientele personale.
ananda123
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 12 Iul 2017, 21:42

doresc un ajutor urgent

Mesaj de ananda123 »

Sunt mama unui tanar barbat f,f,inteligent,a citit biblioteci, si se pare ca am ajuns la vorba romänului ,ce-i prea mult nu-i sanatos,.baiatul meu a avut 2 evenimente neplacute in viata lui care au dus la o depresie f.puternica, apoi incet incet,a inceput sa bea cu prietenii la jocuri de carti, apoi cu diferite ocazii, si de fiecare data tot mai mult si mai des pina a facut primul sevraj, apoi a urmat internarea la spital, si tot asa, spital - pauza de 1 luna si de la capat, acu m deja dupa o saptamina de spitalizare a inceput sa bea, necazul este ca nu poate dormii noaptea, si ziua e agitat si cu toate astea el foloseste medicamente ptr. somn si sa se linisteasaca. Ma cutremura cind ma gindesc ce combinatie intre alcool si medicamente. Sunt disperata, am ajuns dintr-o persoana vesela si optimista, un om de nerecunoscut, am inceput si eu sa folosesc medicamente ptr.ca sunt intr-o stare f. Jalnica. Nu stiu ce sa mai fac ? Am incercat tot ce sa putut, a avut din partea familiei tot sprijinul,toata intelegerea si toata ingaduinta si iubirea din lume, nici un rezultat, din rau in mai rau, acum ne spune ca nu mai vrea sa traiasca, pentru el ultima plecare ar fi o eliberare fericita. Daca ma poate cineva ajuta o sa-i multumesc toata viata. Pe curind.
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Re: doresc un ajutor urgent

Mesaj de Tudor. »

Buna Ananda,
Ma numesc Tudor sunt alcoolic abstinent. Puteti sa îmi scrieți pe adresa mea de mail nr de telefon sa luam legătura. E un subiect prea vas și mai ales prea intim sa îl dezbatem aici pe forum.
ananda123
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 12 Iul 2017, 21:42

Re: doresc un ajutor urgent

Mesaj de ananda123 »

Buna Tudor,ma bucur enorm ca ai raspuns, o sa fiu sincera cu tine nu prea ma stiu la calculatoare,eu scriu de pe o tableta, dar maine o sa-l rog pe nepotul meu sa-ti dea nr.de telefon. Multumesc anticipat,o seara frumoasa .
Scrie răspuns