021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: 'Neata Buna!

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: 'Neata Buna!

Mesajde Joy » 29 Ian 2018, 17:27

Sobri, salut din nou si uite cadou de la Doruta si de la mine...😉👍😂

https://www.youtube.com/watch?v=oOJToJU ... Nx6SPKoSdS
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 02 Feb 2018, 14:06

haha Buna Sobri, "ai putina rabdare" ei uite-asta imi lipseste mie...dar exersez si cu tine..In orice caz ma bucur mult ca ai scris si m simt cam nu stiu cum cind vad numai "bousorul" de mine peste tot(ma refer la...pozisoara mea, desigur😂😂😂😂).
Mda, visul este formidabil pt ca atunci cind ne trezim vedem ca realitatea este fantastica si visul crunt, nu invers...
Daca ai sti tu ce visez eu citeodata acum, ca-mi pierd portofelul...hahaha, pe cuvint de onoare si ma scol transpirat si probabil are si asta un substrat...In fine...
Asa cum spuneam, fara a certa pe cineva deoareceeu scriu aici pt mine in pimul rind, am invatat un lucru extraordinar de la Colisor fratele meu mai mic si-l aplic:cine nu pune abstinenta lui pe primul plan, va fi bai...pt ca nu vor fi ok nici restul(faceri, probleme de rezolvat, familie etc)Zic si eu si este numai pt mine.

PS Nu pot reproduce ce mi-a spus Danisor ieri la telefon (de rau despre mine😂😂😂😂😂)si este fantastic el, unul dintre prietenii mei de suflet care va ramine pe viata...🤔

Multumesc mult Sobri inca odata si o zi minunataa ai in continuare!👍

Ps Stii ca imi place acest serial despre AA...uite...
https://www.youtube.com/watch?v=x74RDDJ ... S&index=40

Sunt autorul acestui subiect
sobrichet
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde sobrichet » 02 Feb 2018, 17:00

Buna Ilie,

Te rog sa nu-i mai spui asa urat la Ferdinand. Este idolul meu. Si vezi ca a aprut acum si in versiune 3D. Inca nu l-am vazut.

Pentru rabdare iti vand un pont. Cu titlu gratuit ca asa l-am primit si eu. Zicea cineva pe-aici cam asa " azi am rabdare orice-ar fii, nu stiu ce va fi maine. Azi, doar azi." Era despre altceva, dar si cu rabdare merge.

Si in momentele de nerabdare, cand astepti sa se inample ceva si tot nu se mai intampla, poti sa iesi la o alergare, sa incerci niste pasi de dans sau sa-ti certi consoarta daca n-ai mai facut-o demult. Sau si daca ai facut-o, poti s-o cercti preventiv. Sint convins ca gasesti ce sa faci daca cauti putin.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 02 Feb 2018, 21:56

Daa, negresit Sobri, suntem f secretosi si sa nu care cumva sa-i spui lui Danisor mai ales ca el m-a sunat pe mine si nu vreau sa stie ca stiti...😂😂😂😂😂😂
A vrut sa vada daca m-am suparat pe el pt ce mi-a spus ieri...😂😂😂😂😂 l-am asigurat ca orice ar spune el vreodata despre mine, sub nici-o forma nu ma pot supara pe el si pe Ovideluuu, pt ca si Ovideluu imi asculta ofurile cu stoicism...😂😂😂😂😂
Apropos Sobri, nu vrei sa te bag in "echipa" mea?😂😂😂😂 Ca sa fiu sincer eu am un sentiment ca tu ma cunosti si din alte imprejurari, gresesc?Grade, nu la alcool in alt domeniu, gresesc?😉(vb serios)🤔 Daca nu eram asa destept, nu se insurau sotiile avute cu mine, iti spun eu,pentru ca toate au fost f valoroase(ma refer ca intelect, cultura etc)...😜😂😂😂😂
Doamne, ce dragi imi sunteti toti!

Ps Acum am si mai mult timp liber pt ca nu mai vb cu jum mea, m-am suparat pe ea...asaa.. for a change!😜😂😂😂😂

Stai sa pun o melodie pe care am dansat toata ziua, aproape...😂😂😂
https://www.youtube.com/watch?v=SBbWdoBvFX8

sobrichet
Veteran
Veteran

Mesajde sobrichet » 03 Feb 2018, 06:48

Ilie draga, eu eram deja in echipa ta doar ca tu nu ai aflat inca. Daca trebuie sa ne batem cu alta echipa, nu te baza pe mine. Eu sint genul care o incaseaza de obicei.
Nu cred ca te cunosc de pe altundeva. Nu stiu pe nimeni cu atatia emoji. Nici reali, nici virtuali Oricum ma bucur ca te cunosc macar aici pe forum.
La capitolul " intelegere " cum se prezentau sotiile tale? Acum, dupa ani de casnicie realizez si eu ca intelegere si acceparea sint cele mai importante calitati ale pertenerilor. Inteligenta, frumusetea, cultura, etc.. .sint foarte bune si ele si sa fie din belsug, cu ata mai bine.

P.S. - cred ca ai gresit ceva mai sus. de obicei sotiile se marita, doar in cazuri mai deosebite se insoara. vezi sa nu creada lumea ca esti de partea cealalta a .......

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Feb 2018, 16:10

haha, Sobrii, de buna seama ca esti in echipa mea de abstinenti dar eu ma refeream in echipa mea de "ascultatori" in privat....😂😂😂😂😂Glumesc, pt ca numai Danisor si Ovidelu ma pot intelege 100% pe mine, ei fiind si psihoterapeutii mei....(parca eram mai bine in trecut😂😂😂😂😂).Si apropos de jum. mele, prietenii mei de suflet stiu despre ce vorbesc, prima este grozava cu cariera dar cu capul...mai rau decit mine...😂😂😂😂😂Nu bea si n-a avut probleme niciodata deci sta rau numai cu creierasul, de-aia am si lasat-o si nu ma iarta nici acum, cred ca ma mai iubeste inca...😂😂😂😂
A doua, nu pot sa glmesc pt ca nu mai este printre noi si eu am avut privilegiul sa traiesc alaturi de ea multi ani(n-a stiut despre problema mea niciodata) dar este persoana de la care eu am invatat sa fiu OM si traiesc in viata fara ca sa astept nimic de la nimeni, a fost de-o inteligenta cum rar poti intilni la cineva, de-o cultura vasta nu pojghita eu nu eram la nivelul ei,recunosc, orice subiect abordat ii facea placere sa-l discute iar eu eram fascinat,cu un umor sclipitor, cu atit de multe lectii de viata invatate de la ea...Ea a fost totul pentru mine!🤔In fine, prietenii mei apropiati stiu despre ce vorbesc...RIP😥

O zi frumoasa tuturor si eu ma duc sa innot😉...la bazin acoperit!😂😂😂

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Feb 2018, 16:59

scuze am postat gresit

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Feb 2018, 13:45

Sobri fratioare, mi-ai facut ziua cu pozisoara aia 😂😂😂😂 si nuuu, n-am fost nici la cazinou si nici la femei sa-i pierd😂😂😂😂 Da', tu nu esti la curent cu bursa?😱😁😁😁😁Banii pierduti ieri sunt cam de doua Logan😉 ca sa nu spun alte marci de masina😂😂😂😂😂 dar revin la ideile mele, ce am eu, nu se poate cumpara cu bani (abstinenta) si de aceea nu ma supara nimic...decit nevastra uneori...😂😂😂😂

Tel era modelul penultim aparut ... dar deja mi-am luat altul asera,(ultumul tip) si deja aveam in minte in drum spre magazin ca nu cumva sa-l gasesc pe cel vechi prin masina ratacit pt ca mi-ar fi parut rau, gindul fiindu-mi deja ca ce voi cumpara....😂😂😂😂

Daca mai continua bursa asa, uite convorbire de-a meea cu Danisor in viitor : "nu mai pot vorbi, conduc..."😂😂😂😂😂😂😂😂 (Am zis Danisor pt ca eu vb mereu cu el la tel 😉)
O zi frumoasa tuturor!😉👍
Imagine

sobrichet
Veteran
Veteran

Mesajde sobrichet » 07 Feb 2018, 07:07

Hai sa privim pozitiv Ilie. Conform principiului ca nimic nu se pierde, totul se transforma inseamna ca si banii si telefonul pierdut au facut fericiti pe altii. Sa ne bucuram pentru ei. 😂😂😂

Intr-adevar in poza pari sa fi fericit, asa cum spui. Daca abstinenta te-a ajutat sa ajungi la nivelul asta de fericire, n-as vrea sa stiu cum ai fost inainte. Exempul asta nu cred ca incurajeaza pe multa lume sa se lase de baut. Cand te vad atat de fericit imi vine sa ma apuc iar de baut. Crezi ca mi-a fost usor sa ma las? Uite cum ma asteapta nevasta acasa dupa o zi de munca.

Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 07 Feb 2018, 15:33

haha, mai' Sobri, fratele meu alb(sper sa nu te deranjeze familiaritatea mea deoarece fac asta numai cu prieteni f apropiati : apropos, cind sotia mea fosta "urla" la mine uneori, o intrebam seara in momentele noastre frumoase,duios, cum de indrazneste sa foloseasca acel ton fata de mine care sunt un sensibil si-mi raspundea ca numai cu mine poate "tipa" asa pt ca sunt cel mai aproape de inima ei si doar n-o sa faca asta cu strainii😂😂😂😂) .
Deci sa fim seriosi si sa-ti raspund: pai vad de ce nu gindesti normal pt ca ti-a sucit jum. ta mintile, normal😉...😂😂😂😂😂
Pai mai "Sobrule"😂, ce fac eu si ce intelegi tu?😂😂😂😂Nu vezi ca veselia mea este naturala acum, deci putem fi abstinenti si veseli , pt ca in trecut trebuia sa fiu baut ca sa fiu asa de vesel si concluzia este ca daca as fi stiu ca sunt la fel si fara alcool , n-as mai fi baut atit...😂😂😂😂😂😂
Te imbratisez cu drag si haide sa-ti pun o melodie intr-un stil mai elevat pt ca mi-a spus Danisor ca el nu asculta manele in ruptul capului, de parca eu as asculta...😂😂😂😂😂😂

PS Fara gluma, chiar ma atinge la suflet aceasta melodie si cei care o interpreteaza si bine ca n-am iubit pe cineva cu ochi negri pt ca m-ar apuca dorul imediat, eu fiind cam iubaret de felul meu...😂😂😂😂

PS Te rog fa abstractie de numele ansamblului pt. ca nu asta este intentia mea.Sunt superbi!👍

Ah si inca ceva,multumesc si bine ca ai terminat si cu maleficul ala pt ca ma bagai in toate boalele numai cind ii vedeam numele...Imi era si frica sa citesc...😂😂😂😂😂

https://www.youtube.com/watch?v=pmwLXDG94N0

Înapoi la “PREZENTATI-VA”