021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Eu zic STOP

Aici puteti povesti experientele personale.

And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Re: Eu zic STOP

Mesajde And_y » 30 Dec 2017, 09:28

Buna George,
Felicitari ptrentru abstinenta, dupa cum spunea Sobrichet nu rezolvi nimic cu bautul dimpotriva.Intr o situatie asemanatoare am fost si eu, i mi placea de o fata de multi ani numai ca nu era disponibila, cand a fost posibil am profitat de ocazie, am iesit de cateva ori, nu a mers treaba, sunt sigur ca a aflat intre timp ca sunt prieten cu Bachus.Sa vezi ce faceam eu pe victima, binteles beam in continuare, situatia a ramas la fel.

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 30 Dec 2017, 13:12

George si Andy, va invidiez, daca pot spune asa, pentru problemele voastre, probleme ale tinerilor.
Va fi totul bine. Un an nou cu multe impliniri!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde styx » 30 Dec 2017, 15:30

La multi ani!
Un 2018 abstinent, Fiecare zi la rându ei!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

Sunt autorul acestui subiect
GeorgeBoste
Boboc
Boboc

Mesajde GeorgeBoste » 30 Dec 2017, 16:54

Deci dragilor )) aseara am inteles ca te poti distra si fara alcool , doar incearca si vei vedea e chiar si mai interesant . Vine revelionul , o zi de petreceri mari , alcool etc si cu ocazia asta vreau sa le urez tuturor sa nu se piarda.
Abstinenta nu este sa te stergi de la toate placerile vietii , cel putin asa cred eu. Daca tiai pus scop ca alcoolul nu face parte din viata ta, atunci nu trebuie sa-ti fie frica doar ca sa nu uiti de scopul tau.

Asa ca pentru ziua de maine va doresc multa multa distractie si idei , planuri, actiuni noi .

Sunt autorul acestui subiect
GeorgeBoste
Boboc
Boboc

Mesajde GeorgeBoste » 30 Dec 2017, 17:01

And_y scrie:Buna George,
Felicitari ptrentru abstinenta, dupa cum spunea Sobrichet nu rezolvi nimic cu bautul dimpotriva.Intr o situatie asemanatoare am fost si eu, i mi placea de o fata de multi ani numai ca nu era disponibila, cand a fost posibil am profitat de ocazie, am iesit de cateva ori, nu a mers treaba, sunt sigur ca a aflat intre timp ca sunt prieten cu Bachus.Sa vezi ce faceam eu pe victima, binteles beam in continuare, situatia a ramas la fel.

Buna Andy , daca a ramas la fel , iti propun sa stai sa te gandesti o ora pentru tine , doar pentru tine .
Cum am facuto si eu , m-am gandit si am luat o decizie care incetul cu incetul imi reface viata ,vad cu ochii cum se schimba atitudinea oamenilor despre mine , si imi place . Deci daca imi face placere - tot asa voi continua .+ am ales ca anul 2018 il investesc in totalitate in mine .

Ambasador
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Ambasador » 31 Dec 2017, 16:09

Aho, aho de Anul Nou
Iata ca iti scriu din nou:
Am venit ca sa-ti urez
Spor in toate si mult crez.
George la anul sa iti doresti
Abstinenta cat poftesti!