021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna ziua tuturor

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna ziua tuturor

Mesajde Joy » 23 Ian 2018, 15:55

Aha, locuiesti in UK, inteleg, Bogdan!Sa stii ca mai sunt plecati in afara si dupa cite stiu nu trebuie sa-ti dai numele sau sa spui cine esti si ce faci la grupul AA, din cite stiu eu.Este anonim totul .
Am crezut ca esti la Sibiu, acolo era prietenul nostru.
Pina te dumiresti, stai si aici cu noi pe Forum si sa stii ca multi ne-am curat si asa, printre care si eu...
Numai bine iti doresc si primul pas catre abstinenta l-ai facut, contientizind ca ai o problema cu alcoolul.
Succes si tine aproape!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sobrichet
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde sobrichet » 23 Ian 2018, 17:13

BogdanH scrie:buna dragilor

sobrichet- alcolul a castigat inca o lupta. Razboiul nu. :)

Ba da. A castigat razboiul, dar tu inca nu ai aflat. Ca vrei tu sa te mai lupti cu el, e alegerea ta. Ar fi bine sa renunti la lupte si sa-ti incepi viata de dupa razboi. Eu iti doresc succes.

And_y
Senior
Senior

Mesajde And_y » 23 Ian 2018, 18:23

Buna seara Bogdan,
Sa stii ca se merita sa mergi la Sura Mica, pe langa terapie o sa te ajute povestirile auzite, cele pozitive dar si negative.
Nimic nu e intamplator.

Sunt autorul acestui subiect
BogdanH
Boboc
Boboc

Mesajde BogdanH » 23 Ian 2018, 19:37

Buna seara
sobrichet- a castiga un razboi in viziunea mea este ati nimici adversarul , eu inca respir......inca:)

mai fac o adaugare . nu sunt in stadiul in care sa ma ajute o sedinta , sau 10. mi am creeat o lume a bauturii , obiceiuri, vreau sa schimb asta. din radacina

BogdanH
Boboc
Boboc

Mesajde BogdanH » 23 Ian 2018, 19:51

Andy te rog da mi detalii. Ce am citit pe pagina lor m a impresionat. Oamenii astia incearca sa iti schimbe stilul de viata.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 24 Ian 2018, 03:21

Da Bogdan, terapia risului a contat foarte mult pentru mine si am fost primit pe acest Forum de oameni minunati, asa cum sunt eu acum...😂😂😂😂😂de fapt am vrut sa spun si sa te incurajez sa scrii, indiferent ce pt ca eu mult timp asta am facut si asta era preocuparea mea principala, in afara de servici...Iti dai seama, vorbeam cu prietenii de aici si era imposibil sa ma mai gindesc la baut, primordial era sa scriu si sa raspund celor care-mi scriau sau sa vorbesc singur cum de fapt fac de multe ori si acum...😂😂😂😂😂Tine aproape si nu vei avea decit de cistigat!
O zi frumoasa cu abstinenta iti doresc!👍

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 24 Ian 2018, 07:47

Salut Bogdan, bine ai venit pe forumul Alcohelp .
Cred că este un început bun la Sura Mica , când ar fi sa mergi sa ne tii la curent .
Dupa cum spunea Iliuță' in AA poti sa mergi liniștit 🇳🇺nu se tine evidenta persoanelor , nu se spune numele de familie , totul este bazat pe Anonimat .
O zi buna îți doresc și sper sa ne citim cat mai des .
Colea , alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

BogdanH
Boboc
Boboc

Mesajde BogdanH » 24 Ian 2018, 08:31

Buna dimineata frati si surori.

Imi permit sa va spun asa pt ca se pare ca fac parte dintr o familie mai mare decat mi as fi putut imagina.
M am crezut un caz special si unic, un extraordinar neanteles.
Nu sunt nici pe departe asa. Voi sunteti extraordinari.
Dupa o noapte framantata m am ridicat din pat citindu va. Si nu ma mai satur.
Ieri,... Am pierdut o lupta. Dar ma felicit ca v am gasit. Am scris temator, printre aburii alcolului, gandindu ma ca cine in lumea asta ar putea sa imi citeasca prostiile.
Eu sunt Bogdan si aceasta esta inceputul primei mele zile de abstinenta.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 24 Ian 2018, 13:53

Eiii,asa da, Bogdan!Bravo!👍
Sa stii ca aici nimeni nu te judeca si nimeni nu-ti da sfaturi, noi am fost ca si tine si povestim din viata si din experientele nostre si dupa cum ai vazut, cam toti am facut la fel...si cel mai important este ca vream sa fim bine si sa fim abstinenti.
Azi, un pas mic pt tine unul enorm pt abstinenta ta si nu uita ca fiecare calatorie lunga incepe cu un pas mic...🤔
Cind am venit eu pe forum, ma simteam atit de mic si de neinsemnat fata de colegii cu mare abstinenta dar uite, cladind cite un graunte zi de zi, astazi am facut o gramajoara...😂😂😂😂 Si nu conteaza anii asa cum spun mereu ci doar ziua de ASTAZI in care nu beau si asta fac in fiecare zi de a ajuns ca respiratia pt mine...🤔
O zi frumoasa in continuare sa ai si tine apropape!👍

BogdanH
Boboc
Boboc

Mesajde BogdanH » 24 Ian 2018, 14:30

Multumesc mult Ilie prietene.

Nu e o zi prea usoara dar ma asteptam. Usor usor intervine sevrajul.Crunt.
Luni cred ca am sa vin in tara. O saptamana in spital si apoi la Sura Mica.
sper sa fie totul ok.

o zi senina tuturor.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”