021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: ALCOLINE

Aici puteti povesti experientele personale.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: ALCOLINE

Mesajde catalinul » 16 Iun 2018, 16:40

scuze
Ultima oară modificat 16 Iun 2018, 22:04 de către catalinul, modificat 1 dată în total.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 16 Iun 2018, 20:04

Scuze!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Mihai
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Mihai » 23 Iul 2018, 19:15

Cu voia lui Asido voi posta ce a transmis el unui alcoolic in recuperare.
Important e sa ceri ajutor, întotdeauna se va găsi cineva sa îți spună o vorba de incurajare.

"Salut , tot ce îți scriu acum îți scriu ție personal. Te înțeleg bine știu prin ce treci, nu sunt aici să te judec sunt aici să-ți spun că am trecut prin ce treci acum. Este alegerea ta dacă vrei să rămâi aici sau să mergi mai departe, dar eu sunt aici să mergem o bucată de drum împreună. Fă lucrul ăsta pentru tine în primul rând, apoi pentru soția ta și nu în ultimul rând pentru minunea de copil care are nevoie de tine mai mult ca oricând. Cândva nici eu nu vroiam să vorbesc cu nimeni, n-o vroiam să fac nimic dar într-o zi am făcut asta pentru mine, pentru fetele mele, Au trecut ani de-atunci, am ridicat capul am mers mai departe. Vrei să știi dacă se merită să faci asta. Oooooooo se merită, se merită pentru tine, pentru soție, pentru copil, pentru voi ca familie. Știi drumul, știi calea, nu îți cer decât să vii lângă noi. Nu te costă nimic, din contră vei primi viață în schimb. Nu suntem dumnezei, nu suntem îngeri, dar suntem uniți, suntem împreună și așa reușim zi de zi. Străinătatea și singurătatea nu îți face bine prietene drag. Îți scriu cu o lacrimă de tristețe că suferi și cu o lacrima de bucurie că știu că se poate. Sună-ne, putem să te sunam. E o boală parșiva singuri ne este greu.
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”