021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Am nevoie de un sfat

Aici puteti povesti experientele personale.
florinus50
Boboc
Boboc
Mesaje: 4
Membru din: 05 Feb 2011, 21:11

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de florinus50 »

Va salut!
sunt florin si sunt alcoolic. Am baut mai bine de 25 de ani si iata ca acum, sunt abstinent si privesc alcoolul ca pe un dusman redutabil. Ce s-a intamplat? Am avut curajul sa intru la o prima sedintza a AA-ului de la Bacau. Dupa aia, se intampla prin 2003, m-am apucat mai abitir de baut. Stiu prin ce trece un alcoolic care n-are puterea, singur, sa stea departe de primul pahar. In AA noi zicem ca, "am fost acolo". Dupa aia, curios cum altii pot si eu nu, m-am dus din nou la AA. A prins. Daca doresti sa vorbim pe tema asta iti stau la dispozitie.

florin - bacau
aliasmax
Boboc
Boboc
Mesaje: 8
Membru din: 23 Feb 2011, 09:15

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de aliasmax »

dudaev scrie:Buna am doua saptamini decind nu am pus strop de alcol in gura si nici nu simt nevoia ,desi beam in fiecare zi inainte devenise o obisnuinta ,dependenta ce sentimpla cu mine de nu simt nevoia ,probabil este perioada asta in care creierul este foarte concentrat CA NU TREBUIE SA MAI BEAU ca asa am hotarit eu sau...... aveti vriun sfat sau ati trecut prin asa ceva ? cu multa stima VICTOR
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de asido1973 »

buna aliasmax , aia este problema lui Victor , nu am inteles care este problema ta ?
Bine ai venit !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
demo
Boboc
Boboc
Mesaje: 11
Membru din: 23 Feb 2011, 08:47

Re:

Mesaj de demo »

as vrea sa scriu si eu pe acest forum dar nu am acces decat la aceasta sectiune
cum sa procedez?
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de admin »

Buna demo, bine ai venit. Am verificat si nu gasesc motivul pentru care nu poti intra pe celelalte sectiuni. Te rog sa mai incerci o data. Multumesc
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
run4life
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mar 2011, 21:25

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de run4life »

Salutare!
run4life
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mar 2011, 21:25

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de run4life »

Topicul meu a disparut...nu se incadra in subiectele abordate aici?!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de admin »

nu a disparut, a fost mutat in "Prezentati-va", dar a ramas si o umbra in locul initial.
admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
run4life
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mar 2011, 21:25

Re: Am nevoie de un sfat

Mesaj de run4life »

Hello!
Nu pot accesa decat acest topic...as fi vrut sa am acces in "Prezentati-va" pentru a putea raspunde unor mesaje primite
Scrie răspuns