021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Raza de soare » 12 Mar 2019, 19:10

Nu pot cancela programarea ta fiindca nu am facut o. De abia joi ma pot programa pe vineri la wclass. Daca la abonamentele anterioare aveam dreptul la 8 invitatii pt prieteni, pe care le am epuizat repede, si fiecare invitat se loga in platforma online si se programa, acum, la abonamentul asta castigat pe 1 an de zile nu mai am dreptul la nicio invitatie pt prieteni....
Mie mi a convenit ca prietenii sa se programeze ei singuri in baza invitatiei...si sa nu mai tot ma intind la discutii cu aia de la receptie :))) ca ba au loc, ba n au. Platforma online e transparenta...invitatul poate vedea daca sunt locuri disp la o clasa....

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 19 Mar 2019, 16:16

Buna tuturor!Cu mare emotie si bucurie ma voi revedea in aceasta seara cu prietenul meu drag Old Tudor la grupul sau AA.Datorita lui in primul rind si apoi tuturor prietenilor de pe acest Forum eu sunt astazi abstinenta...🙏El alaturi de Asido sunt eroii mei si-i iubesc...

Scrisesem mai devreme ca il voi intreba cum sa deal cind intilnesc oameni care nu ma plac(slava Domnului ca sunt rari acestia🤔😂😂😂) si-mi revizuiesc gindirea pt ca nu trebuie sa-l intreb pe Tudor, eu stiind deja raspunsul si este mult mai frumos sa vb despre ale noastre decit despre ceva care nu se merita...😉🤔Deci mi-am reamintit ca eu m-am agatat de miinile intinse si am fost si sunt recunoscatoare...🙏Imi amintesc zimbind de o povestioara spusa de Tudor, cind cineva mergind pe undrum a fost stropit cu noroi de un magar(asin) si in timp ce se stergea in risetele celor care rideau de el incercind sa-l umileasca ,acesta a raspuns calm:” eu sunt Joy si voi fi Joy si plin de noroi si fara...,in timp ce voi veti ramine voi...” asocierea de nume nu are nici-o legatura cu mine dar am uitat numele personajului...🤔🤣🤣🤣🤣🤣🤔
Numai bine va doresc tuturor!😊👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 19 Mar 2019, 18:22

Zi frumoasa si succes sau distractie la intalnirea AA, nici nu stiu cum sa zic, sa te simti bine, na! :))

Pe mine daca nu ma place careva nu i bai , se poate trai si fara :)) nici nu mi fac probl de genul: ce am/n am zis, ce am facut sau nu, nici nu dau apa la moara,....sunt constienta ca nu sunt pe placul tuturor....atata bai sa fie. Sunt care ma plac :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Mar 2019, 20:57

Haha, tu esti grozava Raza de soare, ti-ai ales numele perfect...🤔😉😊
A fost f emotionanta revederea siTudor este cineva special pt minesi asemeni mie sunt foarte multe persoane care sunt abstinente datorita lui...🙏 El este adept convins al grupului AA .

Draga Raza, eu nu am persoane care sa nu ma placa, in viata mea privata, prietenii mei sunt speciali ca si cei de pe Forum pt ca cine se aseamana se aduna...😂😂😂😂😉😊👍Cei care au o problema cu mine de fapt au cu ei...🤔

I-am povestit lui Tudor despre citde grozava esti!😉😊😘

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 19 Mar 2019, 21:40

I ai povestit de mine? Hiii 😄 :))
In viata reala nici eu nu prea am sau nu stiu, in fine:)) asa este. Si da, si io daca stramb din nas la cineva...mi se intampla rar ce i drept, acuma strambdin gura pt alcoolul prietenului meu ceea ce zic ca e justificat, atunci tre sa sap un pic mai adanc in mine sa vad de ce ma deranjeaza ceva, chiar ma deranjeaza?!?

And_y
Senior
Senior
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 24 Mar 2019, 20:14

Buna seara Joy,
Ai postat la Lupica:,,nu cantitatea face diferenta si nici tipul bauturii...''
Mare dreptate ai, eu in perioada de consum ma credeam superior fiindca nu consumam spirtoase. Era aceeasi treaba la fel ma faceam manga. Oricum daca mai continuam tot acolo ajungeam la spirtoase deoarece nu-si mai facea efectul.
Acuma cand ma uit in urma in ce situatie eram ma apuca groaza si fericirea in acelasi timp fiindca lucrurile au inceput sa se aseze si viata e mai frumoasa in abstinenta, asa cum e ea agitata.
Nimic nu e intamplator.

george_41
Senior
Senior
Zile de abstinență:

Mesajde george_41 » 25 Mar 2019, 16:24

Bună ziua și salutare tuturor, în special Iliutz-ei. În sfârșit ești Free de orice era de te făcea sa scrii ca și cum erai bărbat. Felicitări pt eliberare. N-am mai întrat pe forum de ceva vreme și iată, numai veselie (Joy) :) e pe aici.

And_y
Senior
Senior

Mesajde And_y » 25 Mar 2019, 19:37

Buna seara Joy, exista si o formatie de prin anii 80 cu numele acesta, are cateva hit-uri, banuiesc ca esti fan.
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Mar 2019, 23:37

Buna seara dragii mei prieteni And_y si George_41 si scuze pt intirzire dar acum am citit...de pe tel🙄😂
Daa, eu il citesc pe Lupisor cind scrie si ma regasesc in mesajele postate si uneori repet pt mine aici...Si imi reamintesc si de faptul ca niciodata bautul tau nu va mai fi ca la fel dorind sa consumi mai mult pt a atinge ceea ce simteai la inceputuri, stare pe care nu o vei mai atinge niciodata ...🤔

Mi-a placut cum mi te-ai adresat George😂😂👍Da,m -am prezentat asa la incepututi pt ca nu doream sa fiu catalogata intr-un fel pt noi femeile fiind mai sensibile plus pt anonimitate.
Toate cele bune va dorsc cu drag!😊🤗

PS Apropos de numele meu Joy nu am stiut de formatie ,l-am ales pt ca mi se potriveste cred...😉😊👍Ia sa caut o melodie cu formatia...😂😂😂👍
https://youtu.be/0prNU_RlEmY

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 26 Mar 2019, 10:44

Buna dimineata Reni, acest mesaj este pt tine!Am vrut sa-ti scriu la topicul tau dar nu l -am gasit, inca n-am calculator si mi -e dificil de pd tel...
Asadar nu numai ca vreu sa-ti multumesc pt analiza f frumoasa facuta mie la Raza de soare cu ceva timp in urma dar vreau sa-ti multumesc..ups, stai sa incep cu inceputul...🤔
Deci, daca acum doi ani recunoscca mi -am dat cu parerea aricios la ceea ce ai scris, anul acesta iti raspunsesem politicos si cu voie buna, lucru pe care l-ai perceput gresit tu...catalogindu-ma”ostila”🙄La firea mea vulcanica(nu ma laud cu asta incerc sa ma adaptez ca de schimbat este cam greu pt mine🙄) fiind judecata gresit am izbucnit...Sincer regret vorbele spuse voit in a te afecta si imi cer scuze...
Fiind tu f inteligenta stii ca numai oamenii puternici pot lua un pas inspoi si pot spune sincer”imi pare rau, iarta-ma”...Ceea ce vreau sa-ti sugerez eu despre tema noastra si tu nu stii, cu toata stima si respectul este ca aici nu se dau sfaturi decit daca ti se cer, altfel vb din experienta ta.Si discutiile incontradictoriu isi au rostul lor, inseamna progres...
Inca odata scuze si o spun sincer si multumesc pt cuvintele frumoase la adresa mea(citite acum, daca ai fi scris la mine vedeam din prima si raspundem, am sa le copii aici la mine ca sa stie toti cum sunt😂😂😂🤗) si sa stii ca m-ai descris asa cum sunt!Multumesc!🙏

Înapoi la “PREZENTATI-VA”