021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

danstop
Senior
Senior
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde danstop » 03 Mai 2019, 07:54

Neata, zilele astea am facut 5 ani de abstinenta. Fara AA, in cele mai grele conditii, m-am lasat si de tigari in acelasi timp. Deci se poate, nu exista scuze, nu exista moment potrivit. Nu va garanteaza nimeni o viata mai buna dar va garantez ca organismul se va raspunde pozitiv la aceasta actiune, veti avea mai multa forta in rezolvarea problemelor si mai multa energie. Duhurile bune fie cu voi!
Cel mai mare dusman al tau esti Tu

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 03 Mai 2019, 14:12

In primul rind felicitari Dan pt cei 5 cinci ani de abstinenta si asemeni mie cred ca si tu consideri ca abstinenta este cea mai mare realizare a vietii noastre deoarece daca sanatate nu e’ nimic nu e’...Ma bucur ca si pt mine si zimbesc, tu fiind unul dintre prietenii cu care am vb la tel in trecut...(eu am vb cu toti 🤔😊).Foarte bune si inelepte remarcile tale si ai toata admiratia mea, inclindu-ma in fata ta .Mulumesc pt minunata urare la care ma alatur si eu si-ti dorescin continuare numai bine!🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 03 Mai 2019, 18:42

Buna seara,
Felicitari Dan pentru cei cinci ani de abstinenta!
Ai dreptate, nu garanteaza nimeni ca e numai lapte si miere, dar se merita.
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mai 2019, 13:49

Buna dimineata oameni frumosi!😌
Viata este atit de frumoasa!🙏

I don't wanna ..drink...😜😂😂😂👍
https://www.youtube.com/watch?v=ZFT5ZVUsPIw

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 23 Mai 2019, 13:27

Buna ziua oameni frumosi!😌
Nu scrie Lupisor, nu mai am ce scrie nici eu...🤔😂😂😂
Asta imi arata si-mi confirma inca odata unele dintre vorbele magice ale lui Tudor, prietenul meu drag si anume :"...niciodata abstinenta ta sa nu depinda de nimeni", deci luati aminte si voi si setati-va creierul cu aceste reguli simple, usor de aplicat care va vor schimba viata...😉😌👍 La mine nu-i problema pt ca eu pot vb si singura pe-aici, cum de altfel fac de multe ori...(ca si cu Lupisor)😂😂😂
Hello Lupisor, totul bine cu tine?😉😂👍
Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Mai 2019, 13:29

Offf, iarasi eu peste tot aici, ca pe timpuri pe ...si cind dau cu ochii numai de minee...🤔🙄😂😂😂
Ok, ieri seara am vz un segment la tv f important si rau imi pare ca nu am vzut si numele filmului (am surprins doar finalul) in care un regizor a facut un film inspirat din viata lui in care era prezentata viata de adict si faptul ca s-a recuperat datorita faptului ca a fost ajutat de prieteni siv de grup si a recunoscut ca singur nu ar fi reusit niciodata...🤔 Eu stiu asta ceea ce va recomand si voua...😌👍
O zi frumoasa si tot ce este mai bun, tuturor!🙏

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Mai 2019, 20:06

And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 26 Mai 2019, 08:40

Buna dimineata Joy,
Ma regasesc in cele scrise mai sus si eu am fost ajutat din toate directile, culmea de oameni consumatori si non consumatori de felul lor. Unul dintre ei nu bea ptr. ca tatal lui a murit de tanar din cauza alcolului.
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 01 Iun 2019, 04:13

Urarea mea pt Ziua copilului este ca toti sa-si gasesca drumul corect in viata (eu l-am gasit mai tirziu dar nu ma pling, mai bine mai tirziu decit niciodata...🙏)
La multi ani si noi niciodata sa nu uitam sa fim si copii...!😉😌👍

https://www.youtube.com/watch?v=y83x7MgzWOA

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Iun 2019, 14:42

Buna sa va fie ziua tuturor!😌👍
Si pt ca eu citesc ceea ce scrie Lupisor zilnic si ma regasesc in textele transmise, astazi am meditat la urmaorul pasaj:

„Dacă mai suntem tributari unor obişnuin­ţe de care nu ne putem debarasa, trebuie să-I cerem ajutorul lui Dumnezeu”. (ALCOOLICII ANONIMI)

Eu am fost tributara multi ani acestei adictii si niciodata n-am stiut ca este o boala pina n-am cerut ajutorul lui Dumnezeu care m-a ajutat sa gasesc acest Forum si prietenii deosebiti de aici...🤔🙏
Ma si intrebam in trecut cum de eu, o persoana atit de ambitioasa si determinata in tot ceea ce fac, nu reusesc sa ma las de baut desi imi propuneam in mod repetat si tot de atitea ori recadeam...🤔😢😢😢
Pina intr-o zi, cind disperata fiind de neputinta mea m-am asezat in genunchi si i-am cerut din adincul sufletului meu lui DD sa ma ajute...si uitati rezultatul...Sa nu cred eu in Minuni???😉🙏

Înapoi la “PREZENTATI-VA”