021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Joy » 11 Feb 2020, 14:26

Buna dimineata!😌👍
Din ciclul "de-ale mele" am sa impart cu voi o cerata din familie de ieri pt ca poate ajuta pe cineva si in primul rind ma ajuta pe mine!👍
Deci ieri, stabilesc impreuna cu jum mea sa gatim peste pane cu mamaliguta si mujdei.😜Zis si facut si vine sotul meu cu o reteta de sos Bechamel pe care mi-o prezenta ca fiind ca la restaurant compusa din oua, faina si bere 🤔🙄 Stiind ca eu nu beau alcool imi explica stiintific ca alcoolul dispare la nu stiu ce temperatura si tot insistind pt reteta lui si am concluzionat eu , batind cu pumnul in masa ca sub nici-o forma nu vreau si m-am gindit instantaneu ca pt mine ar fi ca si cum as bea bere fara alcool care iarasi pt mine ar fi ca si cum imi pregatesc sa beau asadar, raspunsul a fost categoric NU.Si pt ca n-am gatit cu placere pestele prajit pt ca ma certasema, ci cu naduf🙄😂 n-a iesit bun pt ca asa se intimpla cind nu gatesti cu suflet si nu mi-a placut nici mie...😂😂😂😳😂
Daaa, dar foarte multumita am fost de atitudinea mea(nu mi-a placut tonul meu😂) si faptul ca eu nu vreau sa ma joc cu focul si niciodata nu vreau sa revin de acolo de unde am plecat!Sotul meu a spus ca este bun, la intrebarea mea daca-i place ...de frica cred ca sa nu-l cert din nou...😂😂🙄
O zi frumoasa tuturor oriunde v-ati afla!😌👍

PS Nici mamaliguta n-a fost buna , nu mi-a iesit dar am gasit solutia: pe astea nu le mai gatesc!😂😂😂
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”