021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 16:11

Teoria slabiciunii în consum:). Găseam scuze din orice.

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 01 Sep 2020, 16:15

Asa e !
Eu consumam și ca ma lătrau cainii vecinului, acum parca numai sunt asa agresivi cand ma vad...:)
E pur si muove!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 01 Sep 2020, 16:24

O vorba foarte adevărat suna asa " la inceput spui : "nr zilele când beau" după o.perioada "nr zilele când nu beau"
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 16:43

:))))))) peste un an poate te joci cu ei:))). Rad, pentru că și eu aveam o problemă cu câinele vecinei. Nu prea ne-am mai intersectat în ultimul timp. Eu le număr și și. 2 în weekend de consum, 2 acum pe uscat.

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 16:43

Scuze, s-a postat de 2 ori.

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 01 Sep 2020, 16:46

Acum si eu le numar, pe 8sept implinesc 1an senin :), daca ajung senin pana atunci
Numaratoarea era pt perioada cand deja ai dependenta instalat, nu am precizat, dar sunt sigur ca ai inteles , nu ma indoiesc :)
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 16:50

Felicitari! La multi ani inainte! Ajungi, cum sa nu ajungi. Țin minte că, în perioada mea de 3 luni, scriai, pe undeva, ca ai 6 luni și tare te mai invidiam. Pe 8 am și eu ședința la psihoterapeut. O astept ca pe pâinea caldă, pe vremea lui Ceausescu. Am prins ideea, voiam să subliniez altceva:).

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 01 Sep 2020, 17:06

Multumesc! :)
Bafta la sedinta ! Sigur vei depasi cu brio fara probleme :)
Avem un target comun! Sunt obisnuit cu targetele :)) si obiectivele tactice :)am parte de ele in permanenta , doar ca asta al nostru e vital
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 01 Sep 2020, 17:25

Multumesc. Nu am nevoie de bafta, am nevoie de mai multe sedinte. E abia a 2 a, tura asta:(. Sunt un om foarte deschis și dornic de a vorbi despre propriile probleme, atunci când e constructiv. Numai că, pandemia vietii imi cam încurca planurile. Sunt mai old fashion asa, nu agreez ședințele online, fără a cunoaște, în prealabil, suficient persoana cât să prind incredere.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 04 Sep 2020, 12:35

Continuare a ceea ce am scris la Speranta in casual pt ca sa facem si lectii...si ca eu sa nu uit vreodata...🤔
Deci eu in trecut dupa vre-o petrecere in care toat lumea era a mea, deh era petrecere si era normal sa beau, nu ma faceam de ris in public fata dd nimeni dar recuperam cu bautul odata ajunsa acasa...🤔🙄😔
Urma o noapte plina de remuscari,o noapte in care constientizam ca ma autodistrug, o noapte plina de disperare pt ca tot ceea ce era in jurul meu se invirtea in jurul alcoolului, uneori se invited si patil cu mine🤔😂😪, o noapte cu palpitstii, transmiratii, frici , descurajare de tot si de toate...,ufff,ce cosmar...🤔😪😪😪
Astazi de dimineata eu recunoscatoare lui DUMNEZEU, lui TUDOR si voua tuturor, plina de viata si de energies cu o Cafe aburinda in fata, pregatindu-ma sa ma duc la sport , voioasa si plina si de...Joy.🤔😂😂😂👍
Oare cum o fi mai bine,in trecut sau acum?😂😂😂😜
O zi frumoasa ca si a mea va doresc tuturor din suflet!💗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “POVESTEA MEA”