021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna seara,
Felicitari Dan pentru cei cinci ani de abstinenta!
Ai dreptate, nu garanteaza nimeni ca e numai lapte si miere, dar se merita.
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna dimineata Vizitator123$5,
Ma regasesc in cele scrise mai sus si eu am fost ajutat din toate directile, culmea de oameni consumatori si non consumatori de felul lor. Unul dintre ei nu bea ptr. ca tatal lui a murit de tanar din cauza alcolului.
Nimic nu e intamplator.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

🤗😘
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

🤗💖

Vizitator123$5, tu esti o invingatoare cu o viata frumoasa, pe masura, motivanta, eu te apreciez enorm si sunt alaturi de tine 😘
Si eu protestez daca cineva se ia de mine nejustificat, in fata mea, daca e pe la colturi sa fie sanatosi, daca alta treaba nu au :)))
Candva, o colaboratoare m a sunat la tel si urla, ca din cauza mea s a intamplat nu stiu ce .... am ascultat o fix 2 secunde si i am spus ca daca mai urla, eu ii inchid tel. Si am inchis.
Mi a scris un cearsaf de email, am citit primele 2 propozitii si i am dat un replay ca suntem aici sa rezolvam probl de servici, nu personale.
Ce am vrut sa spun cu asta? Ca niste limite sunt sanatoase in orice relatie, dupa parerea mea, chiar de prietenie, de forum, de orice. In ziua de azi colaboram f bine, acum stim ce ne permitem unii cu altii...
😘🤗😍🍬

Pupiiiici
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Eu stiu ca tu esti bineintentionata :)
Nici eu nu inteleg genul asta de atitudine ca raspuns, nici nu mi bat atata capul prea mult :) si nu ma intind prea mult la vorbe cand vad astfel de reactii....de ce sa mi stric io buna dispozitie cu oameni incrancenati?
Cu jignirile nu sunt de acord din start la nimeni, daca exista o doza minima de respect fata de sine insusi si implicit fata de cel de langa.
Cand esti senin si impacat da, emani dragoste, bunatate 🤗 cand nu, nu.
Ne vedem acolo, da :))) 😘💗😊
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna seara Vizitator123$5,
Am citit la alt topic ce spuneai despre Lupica ca va facea sectanti, si mi-am adus aminte ca am citit si eu asta acum niste ani intr-o pauza de baut cand eram in sevraj.
Adevarul este ca in ultimul timp citesc cu mai multa atentie ce posteaza Lupica.
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de tudor »

Ok , Draga Vizitator123$5 !
Îți respect opinia si ma bucur pentru ca ai reusit să rămâi abstinenta in tot acest timp.
Fiecare este liber să facă cum crede de cuviință cu viața și acțiunile sale.
Cu modestie scriu ca in acești 11 ani de experienta a mea in AA si in viața de toate zilele tu esti " singura excepti"e , care a rezistat fără grup! , fără consiliere, fără psiholog. Mai sunt si alte excepții dar . Diferite de tine.
No ofence.
. „Eu am dreptate, tu nu. Dar pentru libertatea ta de a nu avea dreptate, eu voi lupta până la moarte.”Winston Churchill

În Big Book scrie despre Alcoolicii anonimi: " Nu suntem o adunătură de posomorâți,. Dacă noul venit nu ar vedea cum suntem , adică nu ar vedea veselie pe fețele noastre ar pleca..."
Cap intrajutorarea
Toate cele bune și abstinenta senină îți doresc!
Cu drag te îmbrățișez te îmbrățișez,
Tudor, alcoolic
Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de admin »

Excelent post 😁. Atunci, mai oprim forumul din cand in cand ca sa dezvoltam autonomia.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Draga mea, Vizitator123$5

Era sa zic Picatura mea de apa, dar asta e un alint al unui barbat catre o femeie si care mi a placut mie mult :)))) si am vrut sa l pun aici, sa nu l uit.

Tu esti pozitiva, sportiva, te admir pentru energia pe care o emani, si, din cate vad, viata ta e plina, nu te plictisesti , ceea ce ma duce cu gandul ca ti traiesti viata din plin, clipa de clipa 😘
Vazand toate astea, nu mi te pot imagina in contrast.
Viata e frumoasa si fara alcool, stim bine amandoua, cat e de urata viata in care alcoolul pune stapanire pe om nu stiu, stiu doar cum a fost langa un barbat care isi bea mintile, ce pacat...

Tu esti o frumoasa si ai fost mereu, ma bucur ca ai descoperit asta :) iubindu-ne pe noi...ii iubim si pe ceilalti 🤗😚💦
https://youtu.be/exdcy-kxeJs
O zi frumoasa iti doresc si o vacanta minunata si sper sa vad si poze 🙂😍🤗
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

💗
Încuiat