021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Joy » 12 Iun 2019, 13:07

Multumesc Tudor si pe cuvint marturisesc ca imi era frica sa citesc raspunsul pt ca stii ca eu sunt ca iepurasul cind se da viteaz, strig in gura mare dar de fapt sunt f sensibila si fricoasa...!🤔😉😂😂
Prin cele spuse de tine inca odata vad cit de mult ma iubeste DD si tot ceea ce i-am cerut mi-a dat...🙏
Multumesc prieten drag si recunosc si aici ca te iubesc ca si prieten, tu avind locul tau special in inima mea pt totdeauna...😌
Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 12 Iun 2019, 17:25

Buna seara oameni frumosi oriunde v-ati afla!😌👍
Cind am venit eu pe Forum, in frica mea de a nu recadea la ceea ce faceam in trecut, l-am intrebat pe Tudor ce sa scriu pt ca nu stiu ce...😂😂😂 Dragul meu prieten mi-a raspuns, "scrie orice, numai scrie" si bine am facut pt ca scriind zilnic aici despre orice dar totodata luind ceea ce mi se potriveste mie de la altii, astazi ma bucur de ceea ce am rasadit... 🤔Mie sigur nu mi s-a potrivit sa scriu cind si cind 2 cuvinte sau sa fiu circotasa sau sa iau pastile sa ma amagesc ca sunt bine pt ca totdeauna medicamentele au si efecte adverse si mi-a spus Tudor ca sunt la fel de periculoase precum alcolul...🤔😞
Pe acest Forum niciodata nu s-a taxat nimic in afara de lipsa bunului simti, a grosalaniilor si a jignirilor , in rest fiecare este binevenit sa scrie ceea ce vrea el!🤔😉😌👍Esti liber sa faci ceea ce vrei, aceasta este frumusetea acestui Forum!🤔😉👍
O seara frumoasa cu pace si liniste sufleteasca va doresc tuturor!😌👍

PS Ca o remarca personala, numai atunci cind am devenit un om bun cu adevarat, pt ca DD nu poate fi pacalit, numai atunci am dobindit o abstinenta senin adevarata, asta mi s-a intimplat mie, pt voi , voi decideti...!Doamne ajuta tuturor!🙏

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Iun 2019, 19:06

Pentru ca este foarte mult sa scriu la fiecare in parte celor nou veniti, am sa scriu aici la mine ceea ce as fi facut eu daca nu as fi vazut ca acest Forum nu este de-ajuns pt mine:cu siguranta ca as fi concluzionat ca am nevoie si de altceva si m-as fi internat, as fi mers la psihoterapeut etc , orice as fi fost in stare pt ca de murit nu vroiam sa mor...🤔😞
Multumesc lui DD ca m-a ajutat prin Tudor si prietenii de aici si ma ajuta sa fiu cea care sunt astazi ceea ce va doresc si voua!😌🙏

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 16 Iun 2019, 12:50

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!😌👍
Ce fac eu acum?Dupa ce am baut cafeaua citind Forumul, ma pregatesc sa merg la Biserica mea unde mereu si mereu sunt recunoscatoare pt tot ce mi-a dat DD...Repet asta si in fond, nu asta este viata, o repetitie de zile si nopti si uitindu-ma in jur parca nu-mi vine sa cred ca am facut si am luat atitea decizii atit de gresite in trecut, atunci cind stateam cu spatele la EL...🤔😞
Va doresc tuturor ceea ce-mi doresc si pt mine ...!🙏🤗!!!

https://www.youtube.com/watch?v=iRQvQyQ ... zxOsDxsLUE

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 20 Iun 2019, 15:03

Buna dimineata oameni frumosi, oriunde v-ati afla!😌👍
Pentru ca suntem oameni si gresim, haideti sa va spun o poveste adevarata frumoasa despre o femeie extrordinara care odata a gresit in viata iar gresile se platesc dar gasind puterea de a se ridica si a merge mai departe, totul s-a terminat cu Happy End...🤗👍
Deci fiecare stie cine a fost Vanessa Williams si pt ca la un moment dat in viata ei a gresit facind niste poze nud pt o revista pt barbati, atunci cind a cistigat titlul de Miss US in 1984,ulterior dupa mare scandal in media, acesta i-a fost retras pe motive de moralitate...🤔
Mesajul postarii mele este ca daca n-ar fi facut acea greseala in viata ei probabil ca niciodata n-ar fi ajuns ceea ce a ajuns ulterior, cintareata, actrita creatoare de moda de success, fiind f motivata de acel nefericit eveniment...
Asa si pt mine, daca nu as fi fost cu acesta problema cu alcolul, probabil nu as fi fost cea care sunt astazi si nici n-as f pretuit atit de mult ceea ce am...🤔😌👍
O zi frumoasa tuturor si multa intelepciune in decizii pt viata voastra va doresc ...!😌👍

https://www.youtube.com/watch?v=H8UIfeFkdsA

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 27 Iun 2019, 22:17

Buna ziua!🤗👍
Multumim Admin si Paul pt remedierea problemei cu Forumul si pt ca tot am revenit, haideti sa facem si lectii...😉😌
Cu ceva ani in urma, cind eram pe la inceputuri pe Forum, ma simteam pierduta daca interveneau astfel de probleme si eram cuprinsa de temeri sa nu recad daca nu va mai exista acest Forum.🤔 Din fericire, chiar am crezut ca acum este ceva mai grav si nu va mai fi posibil sa-l avem cu atacurile astea cibernetice(ma bucur ca s-a rezolvat) dar asa cum va spuneam nu m-am mai panicat, abstinenta mea nefiind legata de Forum si asa cum am punctat de multe ori, mesajul este ca pt voi, niciodata abstinenta voastra sa nu depinda de nimeni deoarece daca nu mai aveti Forum, daca cineva in care credeti si va sustine recade, daca un grup AA nu exista in orasul vostru, etc, ce faceti, va reapucati de baut?🤔NU!
Eu una am analizat toate acestea si am ajuns la concluzia pt mine ca incepind cu constructia unei temelii solide a abstinentei, "furate" invatamintele de aici de de Forum si in privat de la prieteni, nu sunt niciodata singura pt a ma teme deoarece il am pe DD cu mine mereu si stiu ca daca eu nu vreau EL niciodata nu ma va parasi...!🙏😌👍
Doamne ajuta tuturor!🙏
Imagine

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 28 Iun 2019, 00:17

Excelent post 😁. Atunci, mai oprim forumul din cand in cand ca sa dezvoltam autonomia.
Adresa la care pot fi contactat este: viorel.roman@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Iun 2019, 12:06

Multumesc Admin, admiratie, pretuire si respect pentru tot eea ce faceti!🙏🤗

In ceea ce priveste Forumul, lasa-l asa ...!😉😂😂😌👍
Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Iul 2019, 03:49

Buna dimineata tuturor !😌👍
Ce mesaje frumoase si ce ma bucur ca datorita noua ,am mentinut flacara vie a acestui Forum si ia uite ce scrieri frumoase sunt iarasi...😉😌👍Incet incet, vom fi ca in timpurile de demult, ca intr-o frumoasa si mare familie...😌👍

Dorutza si ca sa facem si lectii, pt ca de fiecare data postarile mele au si un mesaj, nu cum gresit inteleg unii care inca se mai lupta cu alcolul si ii inteleg si-mi pare rau pt ei🤔😞, nu exista "close case" la un alcolic, draga mea pt ca acela cu siguranta va recadea, mai devreme sau mai tirziu...🤔 Normal este sa ne placa sa auzim de la cineva numai despre fluturi si floricele dar totodata trebuie sa privim realitatea in fata si sa nu ne amagim:alcolismul este o boala care netratata la timp , se cronicizeaza si te distruge...🤔😞Ce face fiecare , ce intelege ca trebuie sa faca sau sa nu faca, este problema lui si nimeni nu poate ajuta un alcolic sa devina abstinent cum nimeni nu-l poate sa faca sa bea daca el nu vrea...🤔 Niciodata in viata nu poti spune ca esti vindecat, trebuie sa fii vigilent deoarece alcolul te asteapta la cotitura si dupa ani si ani de abstinenta te va dobori cu o singura inghititura, daca tu ii diminuezi puterea si-l consideri "close case"...🤔 Faptul ca nu bei o perioada si te abtii, cum sunt cazuri pe Forum, nu-i condamna si nu-i judeca nimeni pt ca este ca si cum ne-am judeca pe noi iar odata si noi am fost la fel cu deosebirea ca am invatat si am calcat in urmele celor care au reusit si am ramas profund recunoscatori pt asta...🤔🙏 Cu multi dintre ei eu am ramas prietena pe viata si in privat ...😌🤗👍
Ti pup cu drag😘 si va doresc o zi frumoasa tuturor oriunde v-ati afla!🌞😌👍
Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 04 Iul 2019, 12:28

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!😌👍
Nu va mai povestesc despre cit de frumoasa este viata in abstinenta pt ca cei care nu mai beau stiu cum este si aceste vibratii pozitive se transmit in univers dar as vrea sa vorbesc despre un factor care pe mine m-a facut sa beau si poate la rindul meu ajut pe altii sa nu se mai chinuie atit...🤔
Unul dintre factorii care m-au facut pe mine sa alunec incet incet pe acesta panta a bolii a fost faptul ca desi nedeclarat aveam launtric un selfesteem scazut...🤔😞Se spune ca tot ceea ce ti se intimpla in viata de copil te va marca si la maturitate si credca asa este:pe parcurs nu ma consideram destul de frumoasa, destul de iubita,destul de confidenta in ceea ce faceam, incercam sa multumesc pe toata lumea si nereusind eram si mai nefericita..etc. si aici pe acest Forum minunat cu acesti oameni exceptionali, am invatat cum sa o iau incet si sigur pe drumul frumos al vietii...🤔😉👍
Aici mi-am recapatat confidenta, aici stiu cine sunt si ce valoare am fara a dori sa fiu validatade altii , aici am invatat si care-mi este locul meu sub soare , aici am invatat ceea ce pot si cum ma pot ajuta in primul rind pe mine si asa cum imi este firea ajut instinctiv si pe altii, probabil si de asta ma ajuta DD, deoarece fara ajutorul LUI , credeti-ma ca este greu daca nu imposibi...🙏🤗 Aici am invatat ca ceea ce nu pot sa fac si nu depinde de mine sa accept si sa las sa treaca, aici am invatat sa curg ca apa peste stinci in viata...🤔😌👍
Toate aceste lucruri vi le doresc si voua si nu uitati sa fiti optimisti, si acesta fiind marca unui selfesteem ridicat...😉😂😂😉👍
Imagine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”