021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Raza de soare » 04 Iul 2019, 23:53

Draga mea, Joy

Era sa zic Picatura mea de apa, dar asta e un alint al unui barbat catre o femeie si care mi a placut mie mult :)))) si am vrut sa l pun aici, sa nu l uit.

Tu esti pozitiva, sportiva, te admir pentru energia pe care o emani, si, din cate vad, viata ta e plina, nu te plictisesti , ceea ce ma duce cu gandul ca ti traiesti viata din plin, clipa de clipa 😘
Vazand toate astea, nu mi te pot imagina in contrast.
Viata e frumoasa si fara alcool, stim bine amandoua, cat e de urata viata in care alcoolul pune stapanire pe om nu stiu, stiu doar cum a fost langa un barbat care isi bea mintile, ce pacat...

Tu esti o frumoasa si ai fost mereu, ma bucur ca ai descoperit asta :) iubindu-ne pe noi...ii iubim si pe ceilalti 🤗😚💦
https://youtu.be/exdcy-kxeJs
O zi frumoasa iti doresc si o vacanta minunata si sper sa vad si poze 🙂😍🤗

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 05 Iul 2019, 02:07

Multumesc Frumusete(Raza de Soare) si ce frumos alint, "picatura mea de apa", sublim...
Pentru ca esti asa cum m-ai descris pe mine, ma vezi asa si nu ai gresit...Ia uite, ma lauda si pe mine cineva in sfirsit, pentru ca duceam dorul...😂😂😂De mica am fost o perfectionista si am dorit sa ma fac remarcata in sensul bun, dupa cum stii si sincera sa fiu nici chiar eu nu ma vad in contrast...🤔😂😂😂
Esti minunata si ceea ce iubesc eu enorm la oameni este sa nu fie cu toane asa cum esti si tu...🤔😉😌😘
Pup cu mare drag si stii tu de ce gasesti mai greu un barbat pe placul tau?🤔Este foarte greu deoarece barbatilor nu prea le plac femeile super inteligente si frumoase, ii cam sperie si-i inhiba pe multi....😉😂😂😂😂😘😘

Superba melodia, speechless, multumesc...😘🤗
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 05 Iul 2019, 13:20

👍Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!🌞😌👍
Si pt ca acest Forum nu este numai pt socializare ci una cu un mesaj clar pt toti cei care inteleg si vor sa se ajute in privinta abstinentei, haideti sa vorbim astazi despre un subiect extrem de frumos, despre EROI, eroi ai acestui Forum care au schimbat si schimba vieti...🙏
Dupa cum stie fiecare , eu fac parte din vechea garda a alcolicilor abstinenti de pe acest Forum, lucru Divin pe care il datorez lor, acestor eroi si astazi am sa aleg 3 dintre ei.😉😌👍Este prea putin spatiul si cuvintele mele prea sarace ca sa-i descriu asa cum sunt si sa povestesc tot ce au facut pentru OAMENI, cit de mult a contat si conteaza ceea ce fac si la propriu, eroi care au schimbat si salvat destine si vieti omenesti asa cum este si a mea...🙏
Am sa incep cu Tudor si Asido sau Asido si Tudor pt ca amindoi sunt EROII acestui Forum si datorita lor multi dintre noi le datoram ceea ce avem acum, o viata frumoasa si prospera in abstinenta, o viata plina a unor oameni care cindva ne vedeam viitorul sumbru stiind spre ce ne indreptam, o viata care desi nu este numai lapte si miere stim cum sa menajam orice problema din viata noastra fara sa ne amagim cu alcool...🤔 Acesti oameni adevarati, carora le displace sa fie laudati, neavind orgoliu si ego(lucru prioritar in abstinenta )stiu ca fac ceea ce fac pt OAMENI si bucuria lor imensa este cind inca unul dintre noi este salvat...🤔🙏 Amindoi, fara sa spuna nimic, in particular continua munca inceputa aici, Tudor intr-un fel Asido in alt fel si la propriu fara ca sa spuna sau sa stie cineva dar eu stiu si vreau sa stie toata lumea pt a inspira si pe altii...🤔 Vorbele frumoase sunt uneori frectie la un picior de lemn si poti distruge pe cineva daca dupa un numar repetat de incercari ii tot cinti in struna ca va fi bine, stiut fiind ca daca faci acelasi si acelasi lucru la infinit nebun este cel ce crede ca va a avea un alt rezultat si tot traind in speranta mori in disperare...Este musai ca trebuie sa schimbe ceva in "apucaturi" daca nu vrea sa se autodistruga...🤔😞Un prieten si un OM adevarat iti spun aceste chestii cu riscul de a nu mai fi placut, asa cum au facut-o si cei doi si altii pe acest Forum...🤔
Un alt EROU de genul feminin a acestui Forum este femeie si se numeste Freedom si cind scria ea, parca eram la cenaclu literar si dupa cum vedeti eu pe toti ii alintam intr-un fel...😉😌👍 Stiti ce nume i-am dat?Frumoasa si desteapta Free, era o placere sa o citesti , extrem de inteligenta, educata si la obiect, o fiinta cum rar intilnesti era fantastica si cind ne certam..., nu puteam sa-i fac fata la cit de caustica si in acelasi timp plina de umor era😂😂😂, mdaa iar in aceste zile, ajuta cu sufletul si material, peste 100 de copii mai putin norocosi ai sortii, daa, are grija de ei...🙏 Celebra a ramas pe Forum expresia ei cind ne certam, "umbli cu damigeana dupa fluturi" iar atunci ma scotea din minti, ce femeie, stia cum sa puna sare pe rana(eu evident nu mai beam si de aceea ma suparam)...😂😂😂😂
Mda, asta a fost mesajul meu pt ziua de azi si va doresc tuturor sa fiti abstinenti senini si cine stie, poate intro zi veti fi si voi pe lista eroilor mei...🙏

PS Erau prezenti pe Forum in fiecare zi asa cum sunt si eu prezenta si sper ca intr-o zi sa fiu la fel ca si ei...🙏
Imagine

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 05 Iul 2019, 14:39

💗

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 09 Iul 2019, 13:59

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!
Pt ca mereu si mereu eu spun ca facind acelasi lucru si asteptind un rezultat diferit esti nebun(de fapt nu eu , eu mi-am insusit morala) sa va dau un exemplu despre mine...Acum ceva ani mi-am lasat geanta in masina si (si usa deschis haha) si cineva mi-a furat-o...
N-am invatat din acea greseala si ieri, mi-am lasat geanta in masina si am plecat la sport,incuiata masina acum, considerind ca este o zona selecta.Nu va puteti inchipui cind m-am intors ce-am gasit... Geamul spart si geanta furata si nu va mai povestesc ce bataie de cap va fi sa replasez totul(norcul meu ca am vb la banca imediat si am stopat toate tranzactiile si deja fusesera la cumparaturi, mi-a spus sotul meu ), plus geamul, asigurarea etc
Mda, invat iar ca in viata prostia se plateste si lucrurile se pot replasa si ma cutremur gindindu-ma ca in trecut daca as fi patit din nou asta, as fi baut si mi-as fi plins de mila, acum sunt multumita gindindu-ma ca lucrurile materiale se pot replasa, sanatatea nu...
O zi frumoasa tuturor oriunde v-ati afla!

Ps Si eram atit de fericita dupa ce am vb cu Danutza , Ovidelu si Danisoor ,toti trei avind aceeasi concluzie pt mine, nestiind unul de altul si cind trei oameni iti spun ca esti "beat" tre sa accepti si sa te duci sa dormi...,intimplarea m-a readus cu picioarele pe pamint...haha

Si pt ca eu cind sunt suparata am inlcuit bautul cu gluma si hazul de necaz, ia uitati de ce fac eu sport, pt ca nu vreau sa fiu "dictando"la feminin...haha
Imagine

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 09 Iul 2019, 16:30

Mi a placut tare poza asta, m am amuzat azi :)))
Si io fac sport din acelasi motiv + nu vreau sa ajung la 50 de ani si sa ma plang toata ziua, precum colegele mele, ca ma doare spatele, ca am spondiloza cervicala, ca am migrene etc....:) pana acum is sanatoasa tun, nu ma doare nimica.
Zi frumoasa si miscare sa facem, zic :))) pupici

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 10 Iul 2019, 04:06

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!😌👍
Pregatindu-ma de culcare si spalindu-ma pe dinti, am zimbit in oglinda si vreau sa va fac sa zimbiti de dimineata cu o pilda super din experienta mea...Deci, acum ceva timp in urma, o familie la care eram in vizita in alt oras, f mirati amindoi, prieteni extrem de buni cu noi, s-au minunat ca nu ma spal pe dinti cu periuta electrica...😁Sincera sa fiu am incercat acum vre-o 3-4 ani si nu mi-a placut deloc si mi-am zis ca poate sunt eu depasita si sa incerc din nou acum pt ca generatia tinara stie mai bine decit noi si nu numai ca am aruncat o gramada de bani pt mine dar l-am sfatuit si pe sotul meu sa-si ia , ba chiar l-am fortat...😂😂😂La amindoi nu ne place si le-am facut cadou...Mesajul meu de astazi, nu forta pe nimeni sa faca ceea ce-i bine pt tine ci doar fii un exemplu si lasa-l pe cel cu care vb sa aleaga el ce i se potriveste...🤔😉
O zi frumoasa tuturor va doresc cu drag!🌞😌👍
Imagine

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 15 Iul 2019, 19:13

Multumesc pentru mesaj si vacanta placuta!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Aug 2019, 09:53

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!😌👍
Va salut inca odata cu numele care imi place mie atit de mult si care ma reoprezinta si numai cind imi vad numele JOY ma face sa gindesc pozitiv...👍
Multumesc din suflet, Admin!😌👍
O zi frumoasa tuturor!🤗👍

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 09 Aug 2019, 16:29

Eu am fost racita si nu va spun cum am fost, din omul optimist si pozitiv parca mi se inecasera toate corabiile...Degeaba incercam sa ma incurajez spunindu-mi ca o sa treaca pt ca fiind o fire f fricoasa ma gindeam ca sunt bolnava si nu mai aveam chef de nimic...🤔 Cu recunostinta zilei de astazi am rememorat tristetile pe care le traiam cind imi era rau dupa baut, cu deznadejdi, cu descurajari, cu disperare ca nu voi reusi niciodata etc...ufff🤔 Si desi stiiam spre ce ma indrept continuam sa ma autodistrug nestiind cum ma mai pot ajuta...🤔 Si ce "bucurie"🤔 pe capul meu in acele timpuri cind auzeam cite-o parere ca se pot lua antibiotice cu alcool...ufff🤕

Multumesc lui DD pt ziua de astzi si voua tuturor pt cea care am devenit!🙏🤗👍

Înapoi la “PREZENTATI-VA”