021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Raza de soare » 10 Aug 2019, 22:55

Bine ai re cu pseudonimul tau supersimpatic si vesel, Joy, e o bucurie sa vad ca esti bine si ca ai scapat de raceala....vara e aiurea sa fii racit :)) cand e cald afara si ai frisoane...
Io la ultima raceala eram in Buc si m am dus la cycling, ma incapatanam sa nu stau in pat, sa nu stau in casa, sa ma fac ca n am nimic desi aveam :)) acum realizez ca puteam sa i imbolnavesc si pe aia de la cycling :(
Sigur, io stau in pat doar chiar cand nu am ce face, cand am febra 40 sau o entorsa. Odata am aruncat niste botine ca am alunecat pe o gresie cu ele, am facut o pirueta in aer si am aterizat pe zapada....o entorsa care m a facut sa ma duc direct in pat, era intr o dimi de iarna, cand plecam la birou :))) pupici

gavroche1968
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde gavroche1968 » 11 Aug 2019, 15:11

Cine este DD ? Scuze pentru întrebare !

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 11 Aug 2019, 17:36

Buna dimineata Gavroche, buna tuturor!😌👍
DD este Dumnezeu si ma exprim asa prietenos deoarece stiu sigur ca DD ne vrea pe toti sa fim fericiti si veseli asta depinzind doar de noi daca vrem sau nu sa fim, pt ca EL ne da dar nu ne baga si in traista, alegerile fiind ale noastre...🤔
Repet aici un banc pe care l-am mai spus de 100 de ori dar mie imi place si ma motiveaza...🤔😜Scuze celor care il stiu!

Deci, intr-o insula indepartata din USA, se anunta un uragan cumplit iar un Preot in Biserica lui le predica Enoriasilor ca pe ei ii vor salva Dumnezeu, sa nu-si faca probleme.
Pe rind au venit paza de coasta,pompierii dar preotul si enoriasii refuzind ajutorul si apele cresteau si vintul se intetea cumplit.Incet , incet enoriasii au plecat unul cite unul si urcat pe acoperisul Bisericii, Preotul refuzind si ultimul elicopter care venise sa-l salveze a strigat in disperare urmind a fi inghitit de prapad:"Doamne, de tocumai pe mine, care cred atit de mult in tine, ma lasi sa mor?" la care un glas din ceruri se aude:"Parinte, te-am rugat frumos sa Parasesti Biserica, ti-am trimis Garda de coasta,pompierii, ti-am trimis elicoptere dar nu pot face nimic daca nu vrei si tu...!🤔🤔🤔"😌👍

PS Cam asta faceam si eu inainte vreme in felul meu pina am invatat ca DD ma ajuta daca vreau si accept si eu sa fiu ajutata, ceea ce va doresc si voua tuturor...🙏😉😌👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”