021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesajde Joy » 12 Sep 2019, 23:45

Daa, Frumusete, foarte adevarat, profund si de luat aminte pt fiecare...🤔🙏 Si m-am bucurat cu atit mai mult cind am constat ca nu fac parte din acea categorie despre care vorbea Parintele ...🤔🙏💓😌😘🤗👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 19 Sep 2019, 14:47

Scuze!
Ultima oară modificat 19 Sep 2019, 15:00 de către Joy, modificat 1 dată în total.

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 19 Sep 2019, 14:53

scuze!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Sep 2019, 12:25

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!🤗👍
Eu nu cred ca exista cineva pe lume care sa nu aiba probleme si daca in trecut beam si pt asta acum ma gindesc la vorba frumoasei si destepte Free(o super Doamna care este abstinenta de multa vreme dar care nu mai scrie din lipsa de timp, ea facind alte lucruri marete si ajutind pe altii in alt mod), "nu-i treaba porcului de unde bea magarul apa"...🤔😂😂😂Scuzati-ma pt ca iar m-am trezit rizind...😉👍
Asadar ieri, adincita in "problema " mea, il sun pe Ovidelu care la finalul discutiei noastre mi-a inchis gura cu o melodie, care spune el mi se potriveste mie manusa si ceea ce vreau...🤔😉😂😂👍
Concluzia? La capitolul RABDARE eu mai am de lucrat si incerc in fiecare zi sa exersez asta...🤔👍

Doamne ajuta tuturor si o abstinenta senina va doresc din suflet!🙏🤗

https://www.youtube.com/watch?v=hFDcoX7s6rE

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 30 Sep 2019, 20:51

Buna tuturor!
Vizionati acest film va rog, si nu veti regreta...🤔🤔🤔L-am revazut a 3-a oara eu si a a avut acelasi impact emotional pt mine...🤔😞😓 Cuvintele sunt de priosos...🤔🤔🤔

https://www.youtube.com/watch?v=nSbzyEJ8X9E

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 02 Oct 2019, 19:41

Un film emotionant, motivant, un cantec de Oscar si o poveste pe masura. Am vazut ambele variante ale acestui film (si cel cu Barbara Streisand). M-a intristat finalul dramatic. Ma face parca mai neputincioasa in fata acestei licori toxice. Mai frustrata sa stiu ca a frant atatea si atatea vieti..
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Oct 2019, 14:42

Buna dimineata oameni frumosi oriunde v-ati afla!🙂👍
Am sa va povestesc ceva frumos de ceea ce am facut eu aseara cind ma voi intoarce de la Biserica mea , unde eu merg acum si cind imi este bine...!🙏
Pina atunci insa, rasfoind ceea ce mai posteaza prietenii mei pe fb, ia uitati in ce m-am regasit eu total, gindindu-ma la ABSTINENTA mea ...!🤔🙏

Imagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 06 Oct 2019, 19:34

Buna din nou si sa va povestesc ceea ce am vrut cind am plecat la Biserica mea!🙂👍

Acum peste 8 ani de zile in urma, ma pregateam sa particip la un eveniment frumos la un restaurant select, inconjurata de familie si prieteni...🤔Eu super eleganta, aranjata , machiata etc , ce mai imi placea enorm de mine...Toate bune si frumoase, dupa eveniment musafirii la noi acasa invitati, fiecare a mai ciocnit un pahar cu vin pt desert , am ascultat muzica , am dansat etc, ia dupa plecarea lor, eu la bucatarie, chipurile facind curat si spalind paharele am incepu sa beau pe ascuns, continind dupa sa me relaxez in alta camera si facind in continuare ceea ce incepusem tirziu, sa beau...😞😓 Saera tirziu in pat, transpiratii, palpitatii, extreme pareri de rau pt alta nereusita a mea de a controla alcolul, teama iminenta ca voi muri, disperare stiind ca ma autiodistrug, ca in curind nu voi mai putea ascunde cu haine, parfum si farduri cine eram cu adevarat, chinul ca m-am reintors in iad...😭😭😭

Aseara, la un eveniment similar, vesela ca de obicei, la acelasi restaurant cu acelasi anturaj si prieteni veniti de departe, am petrecut fantastic continuind la noi acasa petrecerea.🤔S-au mai deschis 2 sticle cu vin si s-a consumat 1si jumatate pt 12 persoane (restul raminind in sticla a doua...)🤔Am vorbit, am dansat, am glumit,am ris etc, noaptea am dormit ca un bebelus si dimineata m-am trezit sa merg la Biserica mea unde daca inainte stateam in ultimul rind cu capul in jos acum stau bucuroasa mereu in primul rind...🤔🙂👍

Eu AM ALES si de ce v-am povestit asta?Pt ca SA NU UIT... SA NU UIT..., cum bine scria cineva aici(Paparuda😘)...!🙏😉🙂👍

Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 07 Oct 2019, 08:01

🌹
Felicitari, Invingatoareo, cand vad ce scrii stiu ca se poate:) ca nimic nu e imposibil 👍😍
O saptamana frumoasa si vesela sa ai, asa...ca tine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 09 Oct 2019, 11:07

Buna dimineata!🙂👍
Nu scriu la El Sugativo de teama sa nu supar pe cineva pt ca nicintr-un caz nu asta este intentia mea.Citind cu atentie mesajul lui Brainstorm normal ca imi pare extrem de rau ca cineva sa aiba astfel de trairi , frici si sa nu aiba incredere in nimeni si in nimic...Nu este o analiza ce fac eu ci doar imi exprim umil, punctul meu de vedere, gindirea mea...🤔
Chiar daca sunt oameni carora nu le place sa merga la medic, eu consider ca in viata uneori trebuie sa faci ceea ce trebuie nu ceea ce-ti place , asta cu medicina fiind unul dintre ele uneori...(nimanui nu-i place sa merga dar salveaza vieti🤔)Eu consider ca aceste stari de depresie sunt cauzate de niste dezechilibre chimice in creier si fara medic nu cred ca pot fi depasite, poate gresesc dar este extrem de trist sa nu te bucure nimic, sa fii resemnat cu o viata trista asadar nu-ti poate face mai rau un psihoterapeut cu o medicatie care sa echilibreze aceste nereguli imi spun eu pt mine daca as fi in acesta situatie...🤔 Sunt psihoterapeuti care pot fi gasit pe acest Forum (intrebati-l pe Admin,Mihai, Asido) sau daca nu mi-ar placea asta eu de buna seama ca as incerca orice ca sa pot sa ma ajut cit de cit si as incepe sa merg la grup AA.🤔 Nu va puteti inchipui ce SUPEROAMENI sunt acolo, care nu sunt interesati din curiozitate de soarta voastra(asa suntem si pe acest Forum) ci doar vor sa ajute dezinteresat, odata si ei fiind ca si noi...🤔
Sincer imi pare foarte rau ca cineva sa traisca in frici, temeri si tristete...🤔😞
Doamne ajuta tuturor si nu va pierdeti speranta!🙏
Imagine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”